Ελεύθερη Σκέψη
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ελεύθερη Σκέψη

Ένα φόρουμ για συζητήσεις ελευθεριακού χαρακτήρα!!
 
ΑρχικήΦόρουμΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Καλώς ήρθατε στην Ελεύθερη Σκέψη! Κάθε μέλος μπορεί να προτείνει αλλαγές στην εμφάνιση του φόρουμ καθώς επίσης και να συμμετέχει σε όλες τις αποφάσεις. Καλά ποστ!!

 

 Σε τι χρησιμεύει το άσυλο;

Πήγαινε κάτω 
+10
@simvatos
sokitkattack
provocateur
Brognor
XwrisOnomaGamioli
BreadandRoses
linkingdeath14
eimainefelim
joseph the judge
Θωμάς
14 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
provocateur

provocateur


Αριθμός μηνυμάτων : 22
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 13/12/2010
Τόπος : Σε διάφορα

Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε τι χρησιμεύει το άσυλο;   Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ Δεκ 15, 2010 5:59 pm

Εμένα προσωπικά; Σου εξηγησα τους λόγους. Και δεν είναι οι 20χρονοι αλλά τα κακουργήματα. Επίσης αυτή τη στιγμή ζεις σε τυρρανικό καθεστώς αλλά όχι υπό τη μορφή της τυρρανίας που υπάρχει στην ιστορία. Σε τι χρησιμεύει δλδ; Αυτά που λες μέσα στο άσυλο δεν τα λες και εξω από αυτό; Εκτός και αν εννοείς πως ο πυροβολισμός της κλούβας από ΣΕΧΤΑ ήταν στα πλαίσια της ελευθερίας του λόγου. (χωρίς αυτό να σημαίνει πως είμαι αντίθετος στην ένοπλη μορφή πολιτικής πάλης)

Εγώ όμως βλέπεις πως είμαι αυτός που δια νόμου απαγορεύεται στο άσυλο να εκφέρει άποψη. ΔΙΑ ΝΟΜΟΥ. Να πω πως είναι ο νόμος τους ζούγκλας θα πω οκ θα το παλέψω. Θα φάω θα ρίξω μάπες και αν τα καταφέρω τα κατάφερα. Έλα όμως που και να ρίξω μάπες θα έρθει η σύγκλητός και θα μου πει ΡΑΟΥΣ από τη σχολή. Αυτά σε ότι αφορά την προσωπικότητα.

Ως πολίτης ενοχλούμαι για τους λόγους της πρεζεμπορίας, του παράνομου εμπορίου όπως συντελείται σε προπύλαια και ασοεε και η ακραία εγκληματικότητα (πχ άλσος πανεπιστημιούπολης με τις δεκάδες δολοφονίες). Είναι 3 βασικά θέματα όπου πατώντας στο άσυλο γίνονται όλα αυτά.

Το να μου πεις δεν υποστηριζω κανεναν απο αυτους δεν μου είναι αρκετό. Ιδίως όταν γνωρίζω πως για ΈΝΑΝ εθνικιστή μαζέυονται πόσα άτομα από σας (και με συσπείρωση αριστερών) για επίθεση που καταντά σε λιντζάρισμα ενός πιτσιρικά και ουδέποτε διώχθηκε ποινικά κανείς από σας ενώ για αυτά τα εγκλήματα ουδέποτε έχει γίνει το παραμικρό. Και αυτό μεγάλε διότι κάποιους συμφέρει αυτή η κατάσταση. Και αυτοί οι κάποιοι είναι απ όλες τις πλευρές (κράτος που κονομάει, παρεμπόριο που προσφέρει ασφάλεια και σύντροφοι σου, βλ ΝΑΔΙΡ, Γεωπονική όπου εξοπλίζουν στέκια και οργανώνουν κινήσεις και ταυτόχρονα παρέχουν στήριξη σε πρυτάνεις εφ όσον αυτοί τους παρέχουν τα μέσα)

Και κυρίως επειδή σιχαίνομαι τις δήθεν καταστάσεις, δεν προσφέρει ελευθερία του λόγου. Δηλαδή δεν προσφέρει αυτό που γι αυτόν τον σκοπό υπάρχει. Αυτό το άσυλο λοιπόν να πάει στα τσακίδια. Όπως στα τσακίδια να πάει και η λαίλαπα των καθηγητάδων που δεν τους κουνάει κανείς από τη θέση τους και είναι τα μεγαλύτερα λαμόγια.

Γι αυτό τι έχεις να πεις που ο χώρος σου ήταν αντίθετος στην αξιολόγηση καθηγητών;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
XwrisOnomaGamioli




Αριθμός μηνυμάτων : 338
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε τι χρησιμεύει το άσυλο;   Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ Δεκ 15, 2010 6:25 pm

sokitkattack έγραψε:
Χμ ....., με μια προχειρη σκεψη χωρις να εμβαθυνω , το πρωτο που μου ερχετε δηλαδη στο μυαλο ειναι , αν καποιοι ανθρωποι η μια ομαδα ανθρωπων θελει να εκφρασει ιδεες εναντια στο καθεστως που εχουμε , σε εκεινο τον χωρο μπορει να το κανει , χωρις να μπορει το καθεστως να παρεμβει. Στην ουσια ειναι σαν δικλείδα ασφαλείας εναντια σε τυραννικα καθεστώτα ώστε αν θέλει καποιος να αντισταθει να το κανει εκει με καποια ασφαλεια. Απο το πολυτεχνειο του 73 ξεκινησε αυτο ουσιαστικα

100% ακυρο.
1ον ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ πως δεν διανυουμε καποια καθεστωτικη περιοδο αλλα περιοδο που διεπεται απο δημοκρατικες διαδικασιες.(συνεχιζω με το ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ)ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ πως εχουμε ελευθεροτυπια,ελευθερια λογου κ ελευθερια αναπτυξης αντι-λογου σε οποιοδηποτε μερος αυτης της ευνομουμενης πολιτειας,απτον καμπινε εως την πλατεια συνταγματος.οχι αναγκαστικα στους χωρους που προστατευει το πανεπιστημιακο ασυλο.τωρα αν εσυ αυτο που ηθελες να πεις ειναι οτι κατ ουσια δεν υπαρχει δημοκρατια(μαζι σου)τοτε ισως πρεπει να ανησυχησουμε περισσοτερο για τα ουσιωδη που μας στερουν τη δημοκρατια και οχι να τρεχουμε κ ν κρυβομαστε πισω απτα ψιχουλα του ασυλου που μας πετανε.

επειτα το ασυλο δεν συνιστα καμια δικλειδα ασφαλειας απεναντι σε τυραννικα καθεστωτα γιατι απλουστατα τα τυραννικα καθεστωτα ΔΕΝ ΠΡΟΒΛΕΠΟΥΝ(για τους ευνοητους λογους)κανενα ειδος ασυλου.

η σωστη τοποθετηση κατα τη γνωμη μου ειναι οτι σε περιπτωση καταργησης του ασυλου τα μπατσοσκυλα θα μπουκαρουν στα πανεπιστημια με την οποιαδηποτε αφορμη.ειτε αν αυτη αφορμη ειναι ξυλο μεταξυ πουτανοπαραταξεων,ειτε πρεζεμποριας(που ναι,τοτε αυτος ΕΙΝΑΙ ο ρολος κ το καθηκον των μπατσων,για αυτους τουλαχιστον που αναγνωριζουν λογω υπαρξης μπατσων) ειτε ομως για καταληψεις και ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ διαμαρτυριες στα γραφεια καθηγητων.στην τελευταια περιπτωση αυτο θα ηταν καταστρεπτικο...φανταστειτε πχ φετος να μην ειχαν δικαιωμα οι φοιτητες να κλεισουν τις σχολες κ ν αγωνιστουν για το μελλον τους...και ναι υπο αυτη τη λογικη συμφωνω με το ασυλο.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/XwrisOnomaGamioli?feature=mhee
sokitkattack

sokitkattack


Αριθμός μηνυμάτων : 106
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2010

Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε τι χρησιμεύει το άσυλο;   Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ Δεκ 15, 2010 6:55 pm

Ρε εσυ χωριςονομαγαμιολι απτην μια το λες ψυχουλα ασυλου, και απτην αλλη λες οτι χρησιμευει κατα την γνωμη σου γιατι μας δινει πατημα και μερος να εκφραζουμε λογο.Αντιφατική σε βρίσκω

Όσο για εσένα provo μιας και γενικεύεις καταστάσεις και ο λόγος που είσαι εναντίων είναι κυρίως το οτι δεν σου επιτρεπουν αριστεροι και αναρχικοι να εκφραστεις οπως λες μεσα στο ασυλο, είδαμε πόσο όμορφη έγινε η πλατεία και η ευρύτερη περιοχή του αγιου παντελεήμονα και η πλατεία αττικής που έιχατε λόγο να εκφραστείτε.
που δεν τολμάει να πατήσει ανθρωπος γιατι θα τον αρπάξουν τα γεράκια της wehrmacht αν δεν είναι έλληνας, και πάλι παίζεται.

Αν αυτη είναι η νοοτροπία σας τότε καλύτερα που δεν έχετε λόγο στο άσυλο.

Και σε βάζω και εσένα μέσα γιατι και εσυ έχεις την τάση να γενικεύεις καταστάσεις περι ασύλου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
provocateur

provocateur


Αριθμός μηνυμάτων : 22
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 13/12/2010
Τόπος : Σε διάφορα

Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε τι χρησιμεύει το άσυλο;   Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ Δεκ 15, 2010 7:07 pm

Στον Αγ. Παντελεήμονα κυριαρχεί τα τελευταία 5 χρόνια ο νόμος της ζούγκλας. Η διαφορά είναι πως πριν δέρνανε οι μεν απλά τώρα δέρνουν οι δε. Τόσα χρόνια που δέρνανε οι μεν δεν σε άκουσα να πεις τίποτα για αυτους.

Απ την άλλη βέβαια δεν είπα πως ο λόγος του ασύλου είναι οι αναρχικοί και οι αριστεροί. Γράφω ξεκάθαρα τι πιστεύω για το νόμο της ζούγκλας πιο πάνω και έκανα εκτενής αναφορά τι με χαλάει. Η ίδια η νομοθεσία δεν με αφήνει που την έχουν συνυπογράψει όλοι οι σύλλογοι. Και όχι οι αναρχικοί. Όχι επειδή δεν θέλουν αλλά επειδή δεν έχουν παράταξη.

Επίσης ουδέποτε είπα πως είμαι αντίθετος σε ξυλίκια και γενικά στη βία. Η βία είναι που θα φέρει την πολιτική αλλαγή. Μα στην πλατεία του αγίου; Μα στις απεργίες;; Η βία είναι που φέρνει αποτελέσματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sokitkattack

sokitkattack


Αριθμός μηνυμάτων : 106
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2010

Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε τι χρησιμεύει το άσυλο;   Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ Δεκ 15, 2010 8:24 pm

"Το να μου πεις δεν υποστηριζω κανεναν απο αυτους δεν μου είναι αρκετό. Ιδίως όταν γνωρίζω πως για ΈΝΑΝ εθνικιστή μαζέυονται πόσα άτομα από σας (και με συσπείρωση αριστερών) για επίθεση που καταντά σε λιντζάρισμα ενός πιτσιρικά και ουδέποτε διώχθηκε ποινικά κανείς από σας ενώ για αυτά τα εγκλήματα ουδέποτε έχει γίνει το παραμικρό."

αυτο είπες και μου φάνηκε σαν "κλάψα" για την βια. αφου λοιπον την έχεις σαν μεσο και την ασπάζεσαι μάθε να την δέχεσε κιολας, και ο νόμος της ζούγκλας είναι επακόλουθο της βιας.δεν καταλαβαινω τι σου κάνει εντύπωση.

Και όσο για τους μεν και τους δε που βαραγαν πριν και μετα εγω τα ακουω βερεσε.Περιμένεις να υποστηρίξω την μαφια της περιοχης που πουλαει προστασια στους μαγαζατορες μαζι με εσας?Μου ειναι αδιάφορο.Άσε που τυχαίνει να ζω σε πολυ φτωχη περιοχή γεμάτη απο ξένους και οτι παλια ριχναν αυτοι ξυλο δυσκολευομαι να το πσιτεψω απτην στιγμη που δεν εχω δει κατι τετοιο εδω γυρω.Αντιθέτως απο " αγανακτισμένους πολίτες " γεμάτος ο τόπος.

Και για να είμαστε εντος θέματος μεσα στο άσυλο μιλάμε για ελευθερία του λόγου, αν είσασταν εσεις δεν θα υπήρχε, όπως και δεν υπάρχει στις περιοχές που κάνετε τους νταβατζήδες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
linkingdeath14

linkingdeath14


Αριθμός μηνυμάτων : 148
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε τι χρησιμεύει το άσυλο;   Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ Δεκ 15, 2010 8:54 pm

sokitkattack έγραψε:

αυτο είπες και μου φάνηκε σαν "κλάψα" για την βια. αφου λοιπον την έχεις σαν μεσο και την ασπάζεσαι μάθε να την δέχεσε κιολας, και ο νόμος της ζούγκλας είναι επακόλουθο της βιας.δεν καταλαβαινω τι σου κάνει εντύπωση.

Η διαφορά οτι αν κάνουν οι αριστεροί/αναρχικοί πέσιμο σε Εθνικιστή δεν θα γίνει καν θέμα και θα περάσει στα ψιλά, ενω στην αντίθετη περίπτωση που κάποιος Εθνικιστής σκάσει μια μπούφλα σε έναν αριστεριστή,θα είχαμε πρωτοσέλιδα στις εφημερίδες για την "νεοναζιστική κτηνωδία στο πανεπιστημιακο ίδρυμα"

Παράθεση :
Και για να είμαστε εντος θέματος μεσα στο άσυλο μιλάμε για ελευθερία του λόγου, αν είσασταν εσεις δεν θα υπήρχε, όπως και δεν υπάρχει στις περιοχές που κάνετε τους νταβατζήδες

Δεν καταλαβαίνεις....Δεν κλαιγόμαστε επειδη το κράτος δεν μας δίνει το δικαίωμα λόγου με διατάγματα. Θεωρούμε δεδομένο οτι αφού το εχθρευόμαστε και αποτελούμε απειλή για αυτό, θα χρησιμόποιήσει όποιο θεμιτό και αθέμιτο μέσο για να μας "κοψει". Δεν μπορεί να κάνει αλλιως, άλλωστε.

Εμείς μονάχα στηλιτεύουμε την υποκρισία ενός θεσμού, ο οποίος υπάρχει, ταχα μου,για την προάσπιση της "ελευθερίας του λόγου", αλλα είναι ξεκάθαρο οτι αυτη η "ελευθερία" εφαρμόζεται επιλεκτικά..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
@simvatos

@simvatos


Αριθμός μηνυμάτων : 60
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010

Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε τι χρησιμεύει το άσυλο;   Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ Δεκ 15, 2010 9:47 pm

Μα μην το παίζεις αντίθετος με το κράτος το οποίο σας πολεμά και σε αυτό....Δεν σας το απαγορεύει το κράτος αλλά η φοιτητική κοινότητα πλην εσάς...Δηλαδή η κοινωνία καθώς είναι μικρογραφία της...Η κοινή γνώμη είναι κατά σας....Και δεν το <<απαγορεύει>> απλά προασπίζεται το δικό της δικαίωμα και σας κυνηγάει...Σαν να λες ότι η ελευθερία του να κάνει ο καθένας ότι θέλει δεν υφίσταται γιατί αυτός που θέλει να σταματήσει τους άλλους να κάνουν ότι θέλουν δεν επιτρέπεται να το κάνει!

Είναι βλακεία να γκρινιάζεις ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις έναν θεσμό τον οποίο θες αργότερα να καταργήσεις...Απλά μας πουλάς και τρέλα ότι θα τον χρησιμοποιήσεις για να τον καταστρέψεις αυτόν και την ελευθερία των υπόλοιπων φωνών...Είναι το λιγότερο υποκριτικό να ανοίγεις τέτοιο θέμα...Μας κοροιδέυεις μες τα μούτρα ότι αν θέλαμε να είμασταν σωστοί δημοκράτες θα έπρεπε να κάτσουμε να μας τον φορέσεις για να μην σου θίξουμε την <<ελευθερία>> του να θες να μας φιμώσεις όλους και να μας εξαφανίσεις...Το επόμενο στάδιο είναι να μας πεις να χάσουμε τα εργασιακά μας δικαιώματα οικειοθελώς προκειμένου να μπορεί ελεύθερα να βγάζει περισσότερο κέρδος ο ταδε εργοδότης στο κάτω κάτω δικαίωμά του δεν είναι,σε ελεύθερη κοινωνία δεν ζούμε?

Για μένα οι εχθροί της ελευθερίας δεν έχουν θέση σε αυτήν...Αν κάτι δεν το σέβεσαι δεν δύναται να το απολαμβάνεις...
Διάλεξε τι θες λοιπόν και κόψε τα λογοπαίγνια με τους θεσμούς και τους ορισμούς τους.Η δημοκρατία δεν είναι οικοτροφείο των εχθρών της,αλλά φρούριο των φίλων της.Πόσο μάλλον μια πιο ριζοσπαστική δημοκρατία που ονειρευόμαστε εμείς με τους οποίους συνομιλείς
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sokitkattack

sokitkattack


Αριθμός μηνυμάτων : 106
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2010

Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε τι χρησιμεύει το άσυλο;   Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ Δεκ 15, 2010 9:50 pm

έλα μωρε υπερβολικός εισαι..μηπως δεν τρεχατε στον παντελεημονα με τις μολοτοφ στα χερια μαζι με τα ματ εναντια στην πορεια των αναρχικων ? μην μου λες τωρα οτι ειστε εναντιων του κρατους..μεταξυ μας ειμαστε Wink ντροπη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
linkingdeath14

linkingdeath14


Αριθμός μηνυμάτων : 148
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε τι χρησιμεύει το άσυλο;   Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ Δεκ 15, 2010 9:58 pm

@simvatos έγραψε:
Μα μην το παίζεις αντίθετος με το κράτος το οποίο σας πολεμά και σε αυτό....Δεν σας το απαγορεύει το κράτος αλλά η φοιτητική κοινότητα πλην εσάς...Δηλαδή η κοινωνία καθώς είναι μικρογραφία της...Η κοινή γνώμη είναι κατά σας..

Δηλαδή, η γενική συνέλευση είναι μικρογραφία της κοινωνίας??....Αρα η ΑΝΤΑΡΣΥΑ θα έπρεπε να βγαίνει πρώτο κόμμα.
H αριστερά απο την μεταπολίτευση και έπειτα κατέχει ηγεμονική θέση μεσα στα πανεπιστημια, τουλάχιστον τα πρώτα χρόνια.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
linkingdeath14

linkingdeath14


Αριθμός μηνυμάτων : 148
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε τι χρησιμεύει το άσυλο;   Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ Δεκ 15, 2010 10:03 pm

sokitkattack έγραψε:
έλα μωρε υπερβολικός εισαι..μηπως δεν τρεχατε στον παντελεημονα με τις μολοτοφ στα χερια μαζι με τα ματ εναντια στην πορεια των αναρχικων ? μην μου λες τωρα οτι ειστε εναντιων του κρατους..μεταξυ μας ειμαστε Wink ντροπη

Σε αυτό κόλλησες εσύ;
Εδω ολόκληρη κλούβα ΜΑΤ μας μετέφερε στον σταθμο Λαρίσης, ωστε να χτυπήσουμε αλλοδαπούς, τα δοντια των οποίων βρήκε ο ερευνητης- Κουναλακης...Πάλι κάλα που ήταν και ο Στελάρας με την κάμερα αναχείρας στο σημείο να προβή σε αποκαλυψεις και δεν κουκουλωθηκε το σκάνδαλο....

ΥΓ Αν θέλεις μπορουμε να ανοίξουμε ανάλογο θέμα, αλλα πιστεψε με δεν σε συμφέρει να το τραβήξουμε περαιτέρω... Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sokitkattack

sokitkattack


Αριθμός μηνυμάτων : 106
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2010

Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε τι χρησιμεύει το άσυλο;   Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ Δεκ 15, 2010 10:22 pm

Βρε το χρήμα και ο έρωτας δεν κρύβονται!!! Και εδω υπάρχει ενας ερωτας μεγααααααλος !!!! Εχουμε φωτο με το ερωτευμενο ζευγαρακι βρε ματ - εθνικιστες πολλες μα παρα πολλες , αγκαλιτσα. Μου θυμίζεις τα παιδακια στην εφηβεια που βρίζουν τους γονεις τους αλλα απο αυτους συντηρουνται!!! jocolor
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
overkill2024

overkill2024


Αριθμός μηνυμάτων : 177
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010
Ηλικία : 38

Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ασυλο νομοι και "φασισμος"   Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ Δεκ 15, 2010 10:44 pm

Καλά, μικρά μου.. εδώ μέσα κυριαρχεί ο παραλογισμός..

Τι είναι το άσυλο?? Το άσυλο είναι κάτι που κατακτήθηκε με αγώνα. Τώρα δυστυχώς έχει γίνει υποχείριο των κομμάτων, των παρατάξεων και των «καριεριστών»

Για να μιλάμε με επιχειρήματα κα όχι με αερολογίες και ασαφήνειες , ο πραγματικός νόμος για το άσυλο είναι ο
( Ν. 3549/2007 στο «Άρθρο 3» ) που μπορείτε να το δείτε εδώ: http://tinyurl.com/33ql5yw

Όπως μπορείτε να δείτε ΔΕΝ υπάρχει πουθενά το «απαγορεύατε οι φασίστες». Άρα και οι ισχυρισμοί «ΔΙΑ ΝΟΜΟΥ» που αναφερθήκαν δεν ισχύουν.. Το καταστατικό που αναφέρετε πάλι σαν επιχείρημα provocateur και linkingdeath14 είναι εξίσου μπούρδα :-)

Γιατί? Γιατί χρυσά μου παιδάκια το καταστατικό είναι κάτι που το διαμορφώνουν οι κομματικές παρατάξεις. Και φυσικά είναι κομμένο και ραμμένο στα μέτρα τους. Όταν ήμουν φοιτητής εγώ και έλεγα στην συνέλευση για άμεση δημοκρατία και οτι θα έπρεπε να ψηφίζουμε προτάσεις και όχι έτοιμα πλαίσια, οι απάντηση από ΟΛΑ τα κομματόσκυλα ήταν «Δεν γίνετε αυτό! Δεν το λέει το καταστατικό μας.. Το καταστατικό λέει μόνο πλαίσιο….» Με την λογική σας λοιπόν και εγώ ήμουν «παράνομος» για αυτούς. Οπότε μην κλαίγεστε.

Πρέπει να καταλάβετε ότι τα πανεπιστήμια και τα ΤΕΙ είναι μια μικρογραφία τις άθλιας κοινωνίας μας. Έτσι όπως σας τραμπουκίζουν εσάς και σας θέτουν «εκτός» έτσι μπορεί να θέσουν και τον καθένα.. Πάνε δες τι γίνετε σε χολές όπου η ΠΚΣ (της ΚΝΕ) έχει αυτοδυναμία να δεις τι γίνετε… Δεν μπορείς να κλάσεις όχι να πεις την γνώμη σου.. Και το αστείο τις υπόθεσης ξέρετε ποιο είναι? Ότι αυτό Λέγετε φασισμός!! Και δεν καταλαβαίνω αφού δεν σας αρέσει και κλαίγεστε γιατί το υποστηρίζετε?? Όπως για έναν αριστερό που όταν πάρει εξουσία, προκειμένου να με αντιμετωπίσει θα με βαφτίσει «αντεπαναστάτη» , «αναρχικό - ασφαλίτη » και «φασίστα». Έτσι και για τους φασίστες θα είμαι ανθέλληνας, εχθρός του έθνους κτλ. Είναι η ίδια όψη του ίδιου νομίσματος. Και οι δυο θέλετε να πείσετε (ή να επιβάλετε.. ) για την ιδεολογία σας..

Και για να το συνδέσω με αυτό που θα γράψω παρακάτω, αυτή η «γρίνια» από τους φασίστες είναι φυσιολογική. Και από αυτή την «γρίνια» προέρχονται και πολλοί άνθρωποι (συνήθως παιδία και όχι μόνο) που καταλήγουν στον φασισμό. Τους ανθρώπους που σκέφτονται έτσι, τους χειραγωγεί η ακροδεξιά, γιατί ο ακροδεξιός λόγος πάντα απευθυνόταν σε μικροαστούς και σε όσους αισθάνονταν αδικημένοι. Ξέρει να διεγείρει αυτά τα στρώματα που δεν έχουν επαρκή ταξική συνείδηση ώστε να προχωρήσουν προς ριζοσπαστικά ρεύματα.

Επίσης εξίσου αστείο ήταν αυτό που ειπώθηκε ότι «οι αναρχικοί προέρχονται από μπαχαλάκιδες.. » Εγώ πχ πιστεύω ότι το μεγαλύτερο ποσοστό αναρχικών προέρχονται από την αριστερά. Εν κατακλείδι. Για να τα λέμε και όλα και για να επανέλθω στο θέμα τους ασύλου, πολύ «αναρχικοί» το εκμεταλλεύονται εξίσου το άσυλο για να κάνουν τις μαλακίες τους.. ‘Άχρηστοι που δεν κάνουν τίποτα παρά μόνο παρτάκια.. Κλισμένοι σε μια τρύπα-δωμάτιο ζουν στον κόσμο τους, δεν πάνε καν στην συνέλευση γιατί είναι «ρεφορμισμός» . «Αναρχία τώρα ή τίποτα» .. και να που και μερικοί αναρχικοί γίνονται κομματικοί……
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/overkill2024
linkingdeath14

linkingdeath14


Αριθμός μηνυμάτων : 148
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε τι χρησιμεύει το άσυλο;   Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ Δεκ 15, 2010 10:58 pm

sokitkattack έγραψε:
Βρε το χρήμα και ο έρωτας δεν κρύβονται!!! Και εδω υπάρχει ενας ερωτας μεγααααααλος !!!! Εχουμε φωτο με το ερωτευμενο ζευγαρακι βρε ματ - εθνικιστες πολλες μα παρα πολλες , αγκαλιτσα. Μου θυμίζεις τα παιδακια στην εφηβεια που βρίζουν τους γονεις τους αλλα απο αυτους συντηρουνται!!! jocolor

Aποσπασματικές φώτο και μονταρισμένα βιντεο από γενικευμένα γεγονότα...Οταν εμείς σας δείχνουμε όμως φώτο με τα ΜΑΤ διπλα διπλα, μας παριστάνετε τους χαζούς ή ακόμα και τους τυφλούς...Οπόταν???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
provocateur

provocateur


Αριθμός μηνυμάτων : 22
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 13/12/2010
Τόπος : Σε διάφορα

Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε τι χρησιμεύει το άσυλο;   Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ Δεκ 16, 2010 1:07 am

Ρε ξεκολλάτε με την πιπίλα. Ο linkingdeath14 το έθεσε πολύ σωστά. Τώρα αυτά που γράφεις ρε όβερκιλ τι να πω. Τι είναι αυτή η πίπα που μου κότσαρες; Εδώ μιλάμε για καταστατικό της Ε.Φ.Ε.Ε (Εθνική Φοιτητική Ενωσις Ελλάδος ) ενώ εσύ μου κότσαρες βουλευτικό νόμο που αναλύει πόσα θα παίρνει ο προιστάμενος μέχρι πόσα εξάμηνα θα είναι η φοίτηση. Τι σχέση έχει; Το παρακάτω είναι από το αναθεωρημένο (και καλά) καταστατικό της ΕΦΕΕ το 1974 ή 1975.

Κεφάλαιο 6ο Παράγραφος 30

30. Η ΕΦΕΕ πρέπει να καλλιεργεί τις σχέσεις του Ελληνικού Φοιτητικού Κινήματος με το διεθνές προοδευτικό και νεολαιίστικο φοιτητικό κίνημα, με τη συμμετοχή του σε διεθνή συνέδρια και συνδιασκέψεις. Οι σχέσεις αυτές διέπονται από τις αρχές της αμοιβαίας μη επέμβασης στα εσωτερικά των οργανώσεων των αντιιμπεριαλιστικών – αντιφασιστικών κινημάτων, του αμοιβαίου σεβασμού της γνώμης και των αποφάσεων των κινημάτων αυτών και της δημοκρατικής αντιφασιστικής αντιιμπεριαλιστικής αλληλεγγύης.

sokitkattack αυτά πές τα σε κανάν πιτσιρικά από youtube. Μην διαβάζεις και πολύ indymedia. Σε λίγο θα μου πεις πως από το 1975 και μετά μας έχετε στο ξύλο αλλά οι μπάτσοι πάντα μας σώζουν. Ξεκόλλα λίγο το μυαλό σου. Οι φασίστες είτε το θες είτε όχι δεν είναι όπως στους παρουσιάζουν. Φοβισμένοι, ψυχοπαθείς αμόρφωτοι και δειλοί που ζητάνε την προστασια της αστυνομίας. Αυτά είναι χουντικά κατάλοιπα όπως και η πλήρης ασέβεια και η απαξίωση του εχθρού οθωμανικό στοιχείο φυτευμένο στις φλέβες του νεοέλληνα. Αν πιστευεις πως η αστυνομία μας προστατεύει από τα δόντια σου τι να σου πω. Μάλλον κοιμάσαι τον ύπνο του δικαίου. Τέλος πάντων...

Και για να κλείσω, δεν είδες καμιά κλάψα. Απαξίωση του υπάρχοντως συστήματος. Και ρε συ όσο και να σε χαλάει οι κάτοικοι δεν εχουν καμιά δουλειά με τη μαφία. Και οι κάτοικοι κοπανάνε. Δες το ντοκιμαντέρ της Νορβηγικής τηλεόρασης που αυτός που δέρνει είναι ταβερνιάρης της πλατείας. Είμαι υπέρ της βίας. Εσύ κλαίγεσαι που δεν μπορείς να πας στον άγιο. Εγώ απλώς σου έδειξα ποιον φιμώνει το κράτος δια νόμου στα πανεπιστήμια. Αν αυτό σου φαίνεται κλάψα τότε κακώς.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
provocateur

provocateur


Αριθμός μηνυμάτων : 22
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 13/12/2010
Τόπος : Σε διάφορα

Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε τι χρησιμεύει το άσυλο;   Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ Δεκ 16, 2010 1:14 am

overkill2024 έγραψε:
γιατί ο ακροδεξιός λόγος πάντα απευθυνόταν σε μικροαστούς και σε όσους αισθάνονταν αδικημένοι. Ξέρει να διεγείρει αυτά τα στρώματα που δεν έχουν επαρκή ταξική συνείδηση ώστε να προχωρήσουν προς ριζοσπαστικά ρεύματα.

https://www.youtube.com/watch?v=WlSmEa2Jypc
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
overkill2024

overkill2024


Αριθμός μηνυμάτων : 177
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010
Ηλικία : 38

Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: provocateur   Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ Δεκ 16, 2010 7:51 am

provocateur έγραψε:
Τι σχέση έχει; Το παρακάτω είναι από το αναθεωρημένο (και καλά) καταστατικό της ΕΦΕΕ το 1974 ή 1975.

Βρέ καλό μου παιδί ακόμα και εγώ που δεν είμαι ποια φοιτητής ξέρω ότι η ΕΦΕΕ ΔΕΝ υπάρχει ποια! Ελπίζω να μην τα λες αυτά παραέξω γιατί είναι αστεία.. Νομίζω ότι ο linkingdeath14 λοιπόν δεν το έθεσε καθόλου σωστά και δεν ειπώθηκε κανένα αντεπιχείρημα για να αντικρούσει αυτά που είπα. Εκτός αν το «Τι είναι αυτή η πίπα που μου κότσαρες;» είναι επιχείρημα..

Πείσεις η ΕΦΕΕ ήταν (ήταν δεν υφίσταστε ποια) υποχείριο των κομμάτων και παρατάξεων που μάλιστα ερχόταν και άμεση σχέση με το κράτος. Έτσι όπως κάνει τώρα το κράτος και τα αφεντικά με την ΓΕΣΕΕ στους εργάτες έτσι έκανε τότε και η ΕΦΕΕ με τους φοιτητές.. Να κάτι που επιβεβαιώνει ακόμα αυτά που λέω…

->[Αλλά και βάση λογικής. Σκέψου λίγο.. Αν και έτσι σάπια που ήταν ε ΕΦΕΕ δεν ήταν λογικό να αναφέρει (και καλά τώρα, αφού στην ουσία και αυτή το ίδιο ακριβός έκανε.. ) πχ. Ότι εδώ επιτρέπουμε στον καθένα να λέει την γνώμη του και να υπάρχει ελεύθερη διακίνηση ιδεών, συνεπώς όποιος λέει «Να μην υπάρχει ελεύθερη διακίνηση ιδεών, και να ΜΗΝ λέει ο καθένας την γνώμη του » να μην του το επιτρέπουμε..? Δεν μπορώ να στο εξηγήσω ποιο εύκολα. Τεσπά. Πάμε παρακάτω.. ]<-


Τώρα για την Casa Pound που ανέφερες είναι σωστό το επιχείρημα σου. Αυτό που ανέφερα εγώ ισχύει ποιο πολύ για την Ελλάδα και όχι για την Ιταλία. Ο Ιταλικός φασισμός είναι αρκετά διαφορετικός από αυτόν του γερμανικού (τον οποίο εδώ στην Ελλάδα εσείς υποστηρίζετε) Έχω έναν γνωστό που ήταν την ΧΑ που είχε πάει σε μια από τις καταλήψεις τους στην Ιταλία και είχε πολύ καλές εντυπώσεις.

Αν και διαφωνώ ιδεολογικά και με τους «Casa Pound» αυτό που κάνουν να στεγάζουν φτωχούς δεν μου ακούγετε αρνητικό.. Αντίθετα ΠΧ με τους Ρώσους φασίστες που σφάζουν και τους άστεγους συμπατριώτες τους και όποιον τους βοηθάει γιατί αυτοί «είναι αδύναμη και δεν αξίζει να είναι ρώσοι..»
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/overkill2024
@simvatos

@simvatos


Αριθμός μηνυμάτων : 60
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010

Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε τι χρησιμεύει το άσυλο;   Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΠεμ Δεκ 16, 2010 9:15 am

Πάλι απομονώνεις ότι σε συμφέρει και το θέτεις όπως σε συμφέρει...Δηλαδή πως μεταφράζεις την εκδίωξή σας από τα πανεπιστήμια και θεσμικά και άτυπα?Ότι η κοινωνία σας θέλει?

Στο ότι δεν έχει λόγο στα πανεπιστήμια και τη γκρίνια σου ξανανεβάζω τη γνώμη μου για αυτό που λες και παρακαλώ να το αντικρούσεις αν μπορείς

<<Σαν να λες ότι η ελευθερία του να κάνει ο καθένας ότι θέλει δεν υφίσταται γιατί αυτός που θέλει να σταματήσει τους άλλους να κάνουν ότι θέλουν δεν επιτρέπεται να το κάνει!

Είναι βλακεία να γκρινιάζεις ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις έναν θεσμό τον οποίο θες αργότερα να καταργήσεις...Απλά μας πουλάς και τρέλα ότι θα τον χρησιμοποιήσεις για να τον καταστρέψεις αυτόν και την ελευθερία των υπόλοιπων φωνών...Είναι το λιγότερο υποκριτικό να ανοίγεις τέτοιο θέμα...Μας κοροιδέυεις μες τα μούτρα ότι αν θέλαμε να είμασταν σωστοί δημοκράτες θα έπρεπε να κάτσουμε να μας τον φορέσεις για να μην σου θίξουμε την <<ελευθερία>> του να θες να μας φιμώσεις όλους και να μας εξαφανίσεις...Το επόμενο στάδιο είναι να μας πεις να χάσουμε τα εργασιακά μας δικαιώματα οικειοθελώς προκειμένου να μπορεί ελεύθερα να βγάζει περισσότερο κέρδος ο ταδε εργοδότης στο κάτω κάτω δικαίωμά του δεν είναι,σε ελεύθερη κοινωνία δεν ζούμε?

Για μένα οι εχθροί της ελευθερίας δεν έχουν θέση σε αυτήν...Αν κάτι δεν το σέβεσαι δεν δύναται να το απολαμβάνεις...
Διάλεξε τι θες λοιπόν και κόψε τα λογοπαίγνια με τους θεσμούς και τους ορισμούς τους.Η δημοκρατία δεν είναι οικοτροφείο των εχθρών της,αλλά φρούριο των φίλων της.Πόσο μάλλον μια πιο ριζοσπαστική δημοκρατία που ονειρευόμαστε εμείς με τους οποίους συνομιλείς>>
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
provocateur

provocateur


Αριθμός μηνυμάτων : 22
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 13/12/2010
Τόπος : Σε διάφορα

Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε τι χρησιμεύει το άσυλο;   Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 19, 2010 3:12 pm

Καταρχήν με τη στάση σου μου δείχνεις πως υπερασπίζεσαι την υπάρχουσα διαδικασία και τους δημοκρατικούς θεσμούς τους.

Εμείς πολύ απλά λέμε "Εμείς μονάχα στηλιτεύουμε την υποκρισία ενός θεσμού, ο οποίος υπάρχει, ταχα μου,για την προάσπιση της "ελευθερίας του λόγου", αλλα είναι ξεκάθαρο οτι αυτη η "ελευθερία" εφαρμόζεται επιλεκτικά.. "

Δεν απομονώνω τίποτα. Ίσα ίσα που σε ρώτησα για ποιο λόγο το κίνημά σου είναι εναντίον της αξιολόγησης των καθηγητών; Και απάντηση δεν έχω πάρει.

Στ αρχίδια μου αν θα με δεχτείς ή όχι στα πανεπιστήμια. Στ αρχίδια μου η ΕΦΕΕ και όλες οι φοιτητικές παρατάξεις. Η δημοκρατία και όλα τα μπουρδέλα. Το ζήτημα θα λυθεί με βία. Όταν ο λαός ξεσηκωθεί και οι μπάτσοι δεν θα ξέρουν ποιον να πρωτοχρεώσουν τότε όλα θα φανούν. Όταν δεν θα υπάρχουν νόμοι και η πραγματκή βία θα ξεσπάσει. Αλλά μην προσπαθείς να μου δείξεις πως η κοινωνία σε συμπαθεί. Γιατί αν το πάμε έτσι το μέρος της κοινωνίας που σε συμπαθεί είναι αυτοί που λένε "καλά κάναν και τα σπάνε και ρίχνουν πέτρες" όχι για την κοινωνιολογική ανάλυση του Κροπότκιν. Το αν με συμπαθεί εμένα ή όχι φαίνεται από την κοινή γνώμη. Και εμένα επίσης με συμπαθούν για την αντιμεταναστευτική πολιτική και τη βία. Όχι για την κοινωνική και οικονομική ανάλυση. Δηλαδή η συμπάθεια της κοινωνίας έγκειται στην πεποίθηση του μικροαστού. Άρα μην την επικαλείσαι. Ούτε εσύ ούτε εγώ την αντιπροσωπεύουμε.

Ξαναλέω Εμείς μονάχα στηλιτεύουμε την υποκρισία ενός θεσμού, ο οποίος υπάρχει, ταχα μου,για την προάσπιση της "ελευθερίας του λόγου", αλλα είναι ξεκάθαρο οτι αυτη η "ελευθερία" εφαρμόζεται επιλεκτικά..


Και αυτοί που σε σιγοντάρουν είναι το σημερινό λάιφ στάιλ. Όταν ο Κούλογλου και ο Βαξεβάνης μιλάνε για παιδιά όταν αναφέρονται σε εσάς, και για μένα λένε Ο ΦΑΣΙΣΤΑΣ τι θες να γίνει; Όταν η Ελληνοφρένεια παραχωρεί στην ΑΚ 10 λεπτη συνέντευξη για το Βαβυλώνια Φεστ. Όταν ο Λαζόπουλος σας εχει μη βρέξει και μη στάξει, ε ενταξει μπορείς να πεις πως η κοινωνία σε συμπαθεί. Γιατί εγώ απλά έχω φορτωμένες τις πλάτες μου με λάσπες και γεγονότα που καμιά σχέση έχουν με την πραγματικότητα. Και αυτό δεν είναι κλάψα αλλά άποψη. Ξεχώρισέ τα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
XwrisOnomaGamioli




Αριθμός μηνυμάτων : 338
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε τι χρησιμεύει το άσυλο;   Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 19, 2010 4:01 pm

αν οντως ισχυει αυτη η επιλεκτικη δημοκρατια στα πανεπιστημια ειναι προβλημα,συμφωνω μαζι σου.κ πρεπει ν δραστηριοποιηθειτε εναντιον της.αλλα ισχυει οντως?

για το θεμα της αξιολογησης των καθηγητων,αν κ δεν βλεπω που σκατα κολλαει μ το ασυλο,ν σου απαντησω εγω,μιας κ μ αφορα πιο αμεσα απο εσενα.συσσωμοι οι καθηγητες(κ οχι μονο οι αριστεροι)τασσονται κατα τον αξιολογησεων.γενικα γιατι εντασσονται σε ενα νομοθετικο πλαισιο στρεβλων μεταρρυθμισεων που μονο υπερ της παιδειας δεν λειτουργει.για το ειδικα σου παραθετω την κουβεντα ενος φιλου κοινωνιολογου.<πως σκατα θ ερθει να με κρινει εμενα ενας αξιολογητης,του οποιου η ιδιοτητα δεν αποσαφηνιζεται?με ποια λογικη ενας φιλολογος θα αξιολογησει εναν φυσικο?>

επιπλεον για τα περι κοινωνικης συμπαθειας..μα τι μαλακιες λες?οπως υπαρχουν ανθρωποι που με δεσποτικη απολυτοτητα αποκαλουν τους αναρχικους πρεζονια κ αλητες,ετσι υπαρχουν κ αυτοι που αποκαλουν εσας φασιστες..επειτα απο ποτε ο ψυχανωμαλος κ πουλημενος λαζοπουλος η η ελληνοφρενεια αποτελει μετρο κοινωνικης συμπαθειας?

εκτος αυτου ανοιξτε αν ειναι αλλο topic γιατι εχετε ξεφυγει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/XwrisOnomaGamioli?feature=mhee
@simvatos

@simvatos


Αριθμός μηνυμάτων : 60
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010

Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε τι χρησιμεύει το άσυλο;   Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ Δεκ 20, 2010 5:49 pm

Δεν είπα ότι τα πανεπιστήμια λειτουργούν σωστά είπα απλά ότι ένα καλό έχουν ότι δεν ανέχονται φασίστες στα πανεπιστήμια ή τουλάχιστον φανερούς γιατί υπάρχουν κάτι κομματόσκυλα που δρουν φασιστικά...

Επίσης δεν μίλησα για συμπάθεια προς εμάς αλλά για αντιπάθεια σε εσάς...Εσύ μου λες για ελληνοφρένεια και λαζόπουλο μια φορα στα χίλια χρόνια και εγώ σου λέω κάθε μέρα στις ειδήσεις κάτι τύποι σαν τον άδωνι...

Παρόλαυτα δεν θα δικαιολογηθώ για όσους με συμπαθούν αν το κάνουν...Αν άυριο βγει και πει ο χ ψ ότι μας πάει για να το παίξει προοδευτικός ή για άλλα συμφέροντα είτε επειδή όντως μας συμπαθεί τι θες να κάνω...?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
overkill2024

overkill2024


Αριθμός μηνυμάτων : 177
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010
Ηλικία : 38

Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε τι χρησιμεύει το άσυλο;   Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ Δεκ 20, 2010 11:14 pm

Ρε παίδες που πήγαν τα post μου και του linkingdeath???? Ποιος τα έσβησε και γιατί???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/overkill2024
BreadandRoses

BreadandRoses


Αριθμός μηνυμάτων : 75
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010
Ηλικία : 35
Τόπος : Ελλαδισταν

Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε τι χρησιμεύει το άσυλο;   Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ Δεκ 20, 2010 11:19 pm

Δες μήπως είναι αυτά που μεταφέρθηκαν σε νέο τόπικ. Ένα που λέει για αναρχικούς κ φασίστες κ σχέση με τα ΜΜΕ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://bread-and-roses.blogspot.com
????????
Επισκέπτης




Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε τι χρησιμεύει το άσυλο;   Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι Δεκ 21, 2010 1:30 am

overkill2024 έγραψε:
Ρε παίδες που πήγαν τα post μου και του linkingdeath???? Ποιος τα έσβησε και γιατί???

Μεταφέρθηκαν ρε 'συ,σε νέο θέμα στα επίκαιρα (ΜΜΕ και οι σχέσεις τους μπλα μπλα μπλα),γιατί ήταν off topic.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kaizersoze

kaizersoze


Αριθμός μηνυμάτων : 63
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2010

Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε τι χρησιμεύει το άσυλο;   Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ Δεκ 27, 2010 2:48 pm

Εντάξει, εδω το τοπικ είναι για πολλά γέλια. Το "επιχείρημα" του provocateur είναι το τι λέει η ΕΦΕΕ. Το ότι η ΕΦΕΕ έχει σταματήσει να υπάρχει από το 1997 δεν έχει σημασία.... lol! lol! lol!

Κατά τα άλλα, σας έχουν δωθεί ξεκάθαρες απαντήσεις και εσεις συνεχίζετε να μιλατε για τους θεσμούς και το κράτος που σας εχθρεύονται. Ρε καταλαβετε το. Κανένας θεσμός και κανένα κράτος δεν σας εχθρεύεται, η κοινωνία το κάνει. Όσο συντηρητική και αν είναι η ελληνική κοινωνια ευτυχώς τουλάχιστον δεν ειναι φασιστική. Οι θέσμοι όμως και το κράτος (που σας εχθρεύεται και καλα, γελάει ο κόσμος) πολύ θα το ήθελαν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Brognor

Brognor


Αριθμός μηνυμάτων : 476
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2010
Ηλικία : 38

Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε τι χρησιμεύει το άσυλο;   Σε τι χρησιμεύει το άσυλο; - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ Δεκ 27, 2010 9:37 pm

kaizersoze έγραψε:
Εντάξει, εδω το τοπικ είναι για πολλά γέλια. Το "επιχείρημα" του provocateur είναι το τι λέει η ΕΦΕΕ. Το ότι η ΕΦΕΕ έχει σταματήσει να υπάρχει από το 1997 δεν έχει σημασία.... lol! lol! lol!

Κατά τα άλλα, σας έχουν δωθεί ξεκάθαρες απαντήσεις και εσεις συνεχίζετε να μιλατε για τους θεσμούς και το κράτος που σας εχθρεύονται. Ρε καταλαβετε το. Κανένας θεσμός και κανένα κράτος δεν σας εχθρεύεται, η κοινωνία το κάνει. Όσο συντηρητική και αν είναι η ελληνική κοινωνια ευτυχώς τουλάχιστον δεν ειναι φασιστική. Οι θέσμοι όμως και το κράτος (που σας εχθρεύεται και καλα, γελάει ο κόσμος) πολύ θα το ήθελαν...

Συμφωνω. Αν και χρησιμοποιω την λεξη "Ελληνας" αρνητικα, γιατι η Ελληνικη κοινωνια ειναι αρκετα συντηριτικη, τουλαχιστων σεβεται τους αγωνες εναντια στον φασισμο και τα θυματα ελληνων απο αυτον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/Brognor
 
Σε τι χρησιμεύει το άσυλο;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ελεύθερη Σκέψη :: Επικαιρότητα :: Θέματα Παιδείας-
Μετάβαση σε: