Ελεύθερη Σκέψη
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ελεύθερη Σκέψη

Ένα φόρουμ για συζητήσεις ελευθεριακού χαρακτήρα!!
 
ΑρχικήΦόρουμΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Καλώς ήρθατε στην Ελεύθερη Σκέψη! Κάθε μέλος μπορεί να προτείνει αλλαγές στην εμφάνιση του φόρουμ καθώς επίσης και να συμμετέχει σε όλες τις αποφάσεις. Καλά ποστ!!

 

 Το Café του sok... Café le sok...

Πήγαινε κάτω 
+6
eimainefelim
Cossack
Kenny
Brognor
Θωμάς
sokitkattack
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Brognor

Brognor


Αριθμός μηνυμάτων : 476
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2010
Ηλικία : 38

Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Café του sok... Café le sok...   Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ Δεκ 27, 2010 6:45 am

Τι σ'επιασε ρε αρχηγε! Πως θα μας οδηγησεις στην Επανασταση;! Sad Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/Brognor
????????
Επισκέπτης




Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Café του sok... Café le sok...   Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ Δεκ 27, 2010 5:28 pm

Κοζάκε,chill.Της έχω μιλήσει της κοπελιάς και είναι αρκετά έξυπνη.Απλώς έχει ένα θεματάκι με την κοινωνικότητα...παρ'το χαλαρά Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sokitkattack

sokitkattack


Αριθμός μηνυμάτων : 106
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2010

Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Café του sok... Café le sok...   Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΔευ Δεκ 27, 2010 10:25 pm

Έλα μάγκες ο κοζάκος περνάει δύσκολα τελευταια και το λεω γιατι κανουμε παρέα, μην τον παρεξηγείτε..δεν τα λεει απο κακία.Απτην άλλη να πω την αλήθεια δεν μαρεσουν και εμενα τόσες βρισιές απτην κοπελιά, αλλα υπάρχει μεση λύση χωρις ακρότητες Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Café του sok... Café le sok...   Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι Δεκ 28, 2010 1:11 am

εμένα, πάντως, μ' αρέσουν τα βρομόλογα... αυτά που απεχθάνομαι είναι τα ομόλογα... θεωρητικός, βλέπετε... lol! lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
overkill2024

overkill2024


Αριθμός μηνυμάτων : 177
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010
Ηλικία : 38

Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Café του sok... Café le sok...   Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι Δεκ 28, 2010 3:50 am

Yannorfin έγραψε:
εμένα, πάντως, μ' αρέσουν τα βρομόλογα... αυτά που απεχθάνομαι είναι τα ομόλογα... θεωρητικός, βλέπετε... lol! lol! lol! lol!

ΧΑΧΧΑΑΧαΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧαχαχαχαχα Razz Razz Razz Razz lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/overkill2024
Cossack

Cossack


Αριθμός μηνυμάτων : 43
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010
Τόπος : Λαοκρατική Δημοκρατία της Βόρειας Κορέας...μπλουαχαχαχααα (κλέβω ίντερνετ από το Κόμμα)

Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Café του sok... Café le sok...   Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι Δεκ 28, 2010 9:11 am

TheKillerRabbit έγραψε:
cossack έγραψε:
TheKillerRabbit έγραψε:
Μικροαστίλα είναι το πουλί σου.

Μη μου πειράζετε την συμμαθήτρια! Laughing Laughing Laughing Laughing

Ελααα....τωρααα.....Ακου εκει τωρα να κοψω το πουλι μου....Σιγα που θα αντεξω το πονο πρωτα απ ολα....Απο εσενα το σουπερ-ντουπερ μαγκακι περιμενα κατι λιγοτερο κοινοτυπο...τι επαθες εγινες και εσυ φλωρογκομενα; Τι φλωριες ειναι αυτες που λες;

Να σου πω ρε Κοζάκε, επειδή είσαι και από τους λίγους εδώ μέσα που με έχουν γνωρίσει και από κοντά, πως με έκοψες? Για φλωρογκόμενα? Περίοδο έχεις και θίγεσαι έτσι εύκολα, ή τα χεις πάρει γενικά και βρίζεις όποιον βρείς?


Δεν ειπα εσενα φλωρογκομενα ! Ουτε τα εχω παρει, ουτε περιοδο εχω...Ρε τι ναπω...Φλωρογκομενα ειπα την "χωρις ονομα γαμιολη".

Γνωριζομαστε απο κοντα;;; Ωπα.....Βρες με στο Youtube, στο mail, η στο msn μου οποιο απο αυτα δικο μου ξερεις και ελα να συνεοηθουμε να μου πεις ποια εισαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Cossack

Cossack


Αριθμός μηνυμάτων : 43
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010
Τόπος : Λαοκρατική Δημοκρατία της Βόρειας Κορέας...μπλουαχαχαχααα (κλέβω ίντερνετ από το Κόμμα)

Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Café του sok... Café le sok...   Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι Δεκ 28, 2010 9:55 am

TheKillerRabbit έγραψε:
cossack έγραψε:
TheKillerRabbit έγραψε:
Μικροαστίλα είναι το πουλί σου.

Μη μου πειράζετε την συμμαθήτρια! Laughing Laughing Laughing Laughing

Ελααα....τωρααα.....Ακου εκει τωρα να κοψω το πουλι μου....Σιγα που θα αντεξω το πονο πρωτα απ ολα....Απο εσενα το σουπερ-ντουπερ μαγκακι περιμενα κατι λιγοτερο κοινοτυπο...τι επαθες εγινες και εσυ φλωρογκομενα; Τι φλωριες ειναι αυτες που λες;

Να σου πω ρε Κοζάκε, επειδή είσαι και από τους λίγους εδώ μέσα που με έχουν γνωρίσει και από κοντά, πως με έκοψες? Για φλωρογκόμενα? Περίοδο έχεις και θίγεσαι έτσι εύκολα, ή τα χεις πάρει γενικά και βρίζεις όποιον βρείς?


Πραγματικα δε ξερω ποια εισαι !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
XwrisOnomaGamioli




Αριθμός μηνυμάτων : 338
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Café του sok... Café le sok...   Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι Δεκ 28, 2010 11:49 am

δεν ηθελα να προσβαλλω καποιον.απλα θεωρω τη βρισια μια λεξη οπως ολες τις αλλες.το υφος ειναι που αλλαζει τις λεξεις.τωρα αν απτο υφος μου θιχτηκε καποιος,υποθετω πως λυπαμαι.

ναι cossack ειναι πολυ πιθανο να ειμαι μια φλωρογκομενα που κανει ενα διαλειμμα απο βισση(μπλιαχ) για να καταπιαστει με πανκ(μπλιαχ)και να κανει την επανασταση της με τα λεφτα του μπαμπακα κ με φιλοσοφιες του κωλου.μπορει ομως και οχι...μηπως ωστοσο η ζυγαρια της φλωριας γερνει επικινδυνα προς το μερος αυτου,που σε ενα φορουμ πολιτικοφιλοσοφικης συζητησης,ασχολειται με το τι εγραψε μια ενοχλητικη αθυροστομη ποζερου?food for thought...

επιπλεον ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!! Laughing

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/XwrisOnomaGamioli?feature=mhee
????????
Επισκέπτης




Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Café του sok... Café le sok...   Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι Δεκ 28, 2010 12:04 pm

εγώ δεν θίχτηκα, πάντως, και το ξέρεις... ίσα-ίσα το σχόλιό σου ήταν τονωτικό για την φθίνουσα αυτοπεποίθησή μου Laughing Laughing Laughing Laughing ... όσο για το «ποζερού», και εγώ ποζεριές άκουγα, White Lion και άλλα τέτοια φλώρια- ως φλώρος τι να άκουγα και γω... Razz Razz Razz

και για να σπάσουμε λίγο την ένταση...:




και μία νουθεσία -αν και δεν το συνηθίζω: να μην σέβεστε τον οποιονδήποτε, μεγάλο ή μικρό, σοφό ή χαζό, αν δεν σας εμπνέει το σεβασμό... ο πειθαναγκαστικός σεβασμός είναι η πρώτη πράξη υποτέλειας του ανθρώπου στο σύστημα... μέσω του επιβεβλημένου σεβασμού, του παραδεδομένου εν γένει, αναπαράγεται η εκάστοτε εξουσία (να σέβεσαι τους γεροντότερους, εν συνεχεία τους «σοφούς θεσμούς» και πάει λέγοντας)...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
XwrisOnomaGamioli




Αριθμός μηνυμάτων : 338
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Café του sok... Café le sok...   Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι Δεκ 28, 2010 3:37 pm

ρε γιαννουκο με το ποζερου εννοουσα καποιον που το παιζει και καλα κατι...ελεος,οντως ακουγες φλωριες....εγω ψηφιζω


.....
τις βρισιες δεν της απευθυνω ειδικα καπου,κυριως σε συνομιλητη,αλλα γενικα επειδη ετσι γουσταρω να εκφραζομαι..δεν ξερω γιατι παρεξηγηθηκαν ολοι,ουτε μ αρεσει να μου υποδεικνυουν τον τροπο που θα μιλαω...εμενα η υβριστικη και επιθετικη διαθεση θα με θιξει,οχι ο υβριστικος λογος,που μπορει κ να εχει υποθει για πλακα..δεν καταλαβαινω τωρα,οι βρισιες σας θιγουν την αισθητικη η τα χρηστα ηθη μη χεσω?η δεν τις εχετε ξανακουσει κ εκμαυλιζουν την ψυχοσυνθεση σας?
τελος παντων...οσο για τα περι σεβασμου,διαφωνω.ο σεβασμος ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ,δεν αποκτιεται,ειναι στοιχειωδες κ αναφαιρετο δικαιωμα του ανθρωπου...αυτο που κερδιζεται ειναι η εκτιμηση.ολοι ειναι αξιοι σεβασμου ως ανθρωπινα οντα και επιλεκτικα ορισμενοι αξιοι εκτιμησης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/XwrisOnomaGamioli?feature=mhee
????????
Επισκέπτης




Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Café του sok... Café le sok...   Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι Δεκ 28, 2010 5:47 pm

Παναγία μου, τι ακούς κορίτσι πράμα!

XwrisOnomaGamioli έγραψε:
............. ο σεβασμος ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ,δεν αποκτιεται,ειναι στοιχειωδες κ αναφαιρετο δικαιωμα του ανθρωπου...αυτο που κερδιζεται ειναι η εκτιμηση.ολοι ειναι αξιοι σεβασμου ως ανθρωπινα οντα και επιλεκτικα ορισμενοι αξιοι εκτιμησης.

αυτό που απαιτείται (δε χρειάζεται να το τονίζεις έτσι) δεν συνιστά δικαίωμα αλλά υποχρέωση... εγώ έδωσα ειδικό περιεχόμενο στο σεβασμό, και όχι ευρύ... κανείς δεν πρέπει -κατ' εμέ- να είναι άξιος σεβασμού -ειδικά a priori-, αφού αυτό φέρει εγγενώς-συστατικά το στοιχείο της αξίωσης... αυτό που υποστηρίζεις λέγεται παραδομένη ηθική γνώση και συνίσταται στην αναπαραγωγή της καθεστηκυίας κοινωνικής αντίληψης περί των πραγμάτων... συνιστά ηθικό-πολιτικό ευνουχισμό... η επαναστατική πράξη ξεκινά με το «δεν σέβομαι»... όσο και αν αυτό που λες ακούγεται «ανθρωπιστικό» και το δικό μου «απάνθρωπο», η άποψη σου συντηρεί ενώ η θέση μου επιχειρεί να κλονίσει από τα θεμέλια... είναι Νιτσεϊκή...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
XwrisOnomaGamioli




Αριθμός μηνυμάτων : 338
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Café του sok... Café le sok...   Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι Δεκ 28, 2010 6:29 pm

για να κραξω και εγω λιγο,γιανορφινουλακουλινο μην γινεσαι σεξιστης...ακου κοριτσι πραμα...


η ιδεατη σχεση σεβασμου και εκτιμησης φαινεται σε καθε εκφανση της ανθρωπινης πραγματικοτητας,οπως πχ σ αυτο το φορουμ.θελω να πιστευω πως σεβομαι τους παντες εδω μεσα,αλλα η αληθεια ειναι πως εκτιμω λιγους,η για ν ειμαι πιο σωστη,εκτιμω τις αποψεις λιγων.η εκτιμηση ειναι θεμα επιλογης,ο σεβασμος θεμα αλληλεπιδρασης κ αναγκης.πως θα μπορουσε να λειτουργησει το φορουμ αν δεν σεβομουν την αποψη σου?(ασχετα που λες συνεχως μαλακιες και θελω να σε βαρεσωLaughing )


μπορω να καταλαβω αυτο που λες,καποτε ισως και να το ασπαζομουν.ωστοσο μου εχουν στερησει το δικαιωμα του σεβασμου και ναι,μου ειχε φανει τοσο ανηλεες και αδικο που αποφασισα να μην το κανω ποτε μου.η επανασταση ξεκινα με το σεβομαι οπως επισης και με το αμφισβητω,καταρριπτω και αντιπροτεινω.το συστημα αλλωστε θα πεσει μεσω της συσπειρωσης των ανθρωπων και του μη σεβασμου στους θεσμους,στο κρατος,στις παραδεδομενες αξιες και <αληθειες>.οχι στο μη σεβασμο του ανθρωπου απεναντι σε ανθρωπο...ο καπιταλισμος εδραζεται ακριβως πανω σ αυτη τη δικαιολογια του μη σεβασμου,πανω στην κοστολογηση των ανθρωπινων κουφαριων...μας κανουν τα ανθρωπαρια?τα αμοιβουμε.μην σου πω τα σεβομαστε κιολας...και οχι πιστευω οτι ο μηδενισμος του νιτσε χτυπαει αλλα σημεια κ οχι αυτο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/XwrisOnomaGamioli?feature=mhee
????????
Επισκέπτης




Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Café του sok... Café le sok...   Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι Δεκ 28, 2010 8:10 pm

XwrisOnomaGamioli έγραψε:
για να κραξω και εγω λιγο,γιανορφινουλακουλινο μην γινεσαι σεξιστης...ακου κοριτσι πραμα...............

το περίμενα ότι θα ψάρωνες, αλλά δεν ήθελα να το πιστέψω... Sad Sad Sad Razz Razz Razz Laughing Laughing Laughing

ο καπιταλισμός στηρίζεται στο σεβασμό, ο οποίος λειτουργεί θεμελιακά ως πρόφαση για την αυθαιρεσία...

XwrisOnomaGamioli έγραψε:
πως θα μπορουσε να λειτουργησει το φορουμ αν δεν σεβομουν την αποψη σου?(ασχετα που λες συνεχως μαλακιες και θελω να σε βαρεσω Laughing )..............

-το ό,τι λέω μαλακίες δεν είναι αλήθεια! Laughing Laughing Laughing είμαι ο πιο σοφός άνθρωπας!Razz Razz Razz
-το ό,τι με ακούς δεν προϋποθέτει -στο δικό μου διανόημα τουλάχιστον- πωςμε σέβεσαι... εγώ π.χ. δεν σέβομαι κανέναν, αυτό δεν σημαίνει ότι τους αφαιρώ το δικαίωμα να μιλούν... ούτε σημαίνει, βέβαια, ότι πάντα τους ακούω κιόλας... είναι λεπτές οι ισορροπίες...

Υ.Γ. ο Νίτσε δεν είπε μονάχα αυτό, αλλά αντι-κήρυξε και αυτό...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rationalista

Rationalista


Αριθμός μηνυμάτων : 87
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2010

Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Café του sok... Café le sok...   Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι Δεκ 28, 2010 10:20 pm

Για ένα παλιοκαφεδάκι ήρθαμε και μας πρήξατε πάλι στις αμπελοφιλοσοφίες, παλιοψευτοαριστεριστές διανοούμενοι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Café του sok... Café le sok...   Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι Δεκ 28, 2010 10:48 pm

καφέ τέτοια ώρα; ok...

πάρε νά 'χεις...
Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Turkish_coffee
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Cossack

Cossack


Αριθμός μηνυμάτων : 43
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010
Τόπος : Λαοκρατική Δημοκρατία της Βόρειας Κορέας...μπλουαχαχαχααα (κλέβω ίντερνετ από το Κόμμα)

Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Café του sok... Café le sok...   Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι Δεκ 28, 2010 10:51 pm

Yannorfin έγραψε:
καφέ τέτοια ώρα; ok...

πάρε νά 'χεις...
Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Turkish_coffee

ω ραι καφεδια...καλη φαση ! Και ωραιο φλυτζανι λαικο σχεδιο ! Ρουστικ ! δες κια αυτον ! Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Image
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Brognor

Brognor


Αριθμός μηνυμάτων : 476
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2010
Ηλικία : 38

Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Café του sok... Café le sok...   Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι Δεκ 28, 2010 11:41 pm

cossack έγραψε:
TheKillerRabbit έγραψε:
cossack έγραψε:
TheKillerRabbit έγραψε:
Μικροαστίλα είναι το πουλί σου.

Μη μου πειράζετε την συμμαθήτρια! Laughing Laughing Laughing Laughing

Ελααα....τωρααα.....Ακου εκει τωρα να κοψω το πουλι μου....Σιγα που θα αντεξω το πονο πρωτα απ ολα....Απο εσενα το σουπερ-ντουπερ μαγκακι περιμενα κατι λιγοτερο κοινοτυπο...τι επαθες εγινες και εσυ φλωρογκομενα; Τι φλωριες ειναι αυτες που λες;

Να σου πω ρε Κοζάκε, επειδή είσαι και από τους λίγους εδώ μέσα που με έχουν γνωρίσει και από κοντά, πως με έκοψες? Για φλωρογκόμενα? Περίοδο έχεις και θίγεσαι έτσι εύκολα, ή τα χεις πάρει γενικά και βρίζεις όποιον βρείς?


Πραγματικα δε ξερω ποια εισαι !


Τον ξερεις. Και φταιω εγω γι αυτο xD
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/Brognor
Cossack

Cossack


Αριθμός μηνυμάτων : 43
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010
Τόπος : Λαοκρατική Δημοκρατία της Βόρειας Κορέας...μπλουαχαχαχααα (κλέβω ίντερνετ από το Κόμμα)

Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Café του sok... Café le sok...   Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι Δεκ 28, 2010 11:42 pm

Brognor έγραψε:
cossack έγραψε:
TheKillerRabbit έγραψε:
cossack έγραψε:
TheKillerRabbit έγραψε:
Μικροαστίλα είναι το πουλί σου.

Μη μου πειράζετε την συμμαθήτρια! Laughing Laughing Laughing Laughing

Ελααα....τωρααα.....Ακου εκει τωρα να κοψω το πουλι μου....Σιγα που θα αντεξω το πονο πρωτα απ ολα....Απο εσενα το σουπερ-ντουπερ μαγκακι περιμενα κατι λιγοτερο κοινοτυπο...τι επαθες εγινες και εσυ φλωρογκομενα; Τι φλωριες ειναι αυτες που λες;

Να σου πω ρε Κοζάκε, επειδή είσαι και από τους λίγους εδώ μέσα που με έχουν γνωρίσει και από κοντά, πως με έκοψες? Για φλωρογκόμενα? Περίοδο έχεις και θίγεσαι έτσι εύκολα, ή τα χεις πάρει γενικά και βρίζεις όποιον βρείς?


Πραγματικα δε ξερω ποια εισαι !


Τον ξερεις. Και φταιω εγω γι αυτο xD


Ποιος/ποια ειναι ρε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Brognor

Brognor


Αριθμός μηνυμάτων : 476
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2010
Ηλικία : 38

Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Café του sok... Café le sok...   Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤρι Δεκ 28, 2010 11:45 pm

cossack έγραψε:
Brognor έγραψε:
cossack έγραψε:
TheKillerRabbit έγραψε:
cossack έγραψε:
TheKillerRabbit έγραψε:
Μικροαστίλα είναι το πουλί σου.

Μη μου πειράζετε την συμμαθήτρια! Laughing Laughing Laughing Laughing

Ελααα....τωρααα.....Ακου εκει τωρα να κοψω το πουλι μου....Σιγα που θα αντεξω το πονο πρωτα απ ολα....Απο εσενα το σουπερ-ντουπερ μαγκακι περιμενα κατι λιγοτερο κοινοτυπο...τι επαθες εγινες και εσυ φλωρογκομενα; Τι φλωριες ειναι αυτες που λες;

Να σου πω ρε Κοζάκε, επειδή είσαι και από τους λίγους εδώ μέσα που με έχουν γνωρίσει και από κοντά, πως με έκοψες? Για φλωρογκόμενα? Περίοδο έχεις και θίγεσαι έτσι εύκολα, ή τα χεις πάρει γενικά και βρίζεις όποιον βρείς?


Πραγματικα δε ξερω ποια εισαι !


Τον ξερεις. Και φταιω εγω γι αυτο xD


Ποιος/ποια ειναι ρε;

Θα σου στειλω σε pm.
Ελπιζω να μην εισαι τοσο νουμπας που να μην το βρεις xD χαχαχαα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/Brognor
XwrisOnomaGamioli




Αριθμός μηνυμάτων : 338
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Café του sok... Café le sok...   Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ Δεκ 29, 2010 9:19 am

Yannorfin έγραψε:

ο καπιταλισμός στηρίζεται στο σεβασμό, ο οποίος λειτουργεί θεμελιακά ως πρόφαση για την αυθαιρεσία...
μα τι λες?σε μια επιφαση σεβασμου στηριζεται,σε μια κιβδηλη,παραπλανητικη μορφη του...ποιον καπιταλα εχεις δει να σεβεται τους εργατες του?ποια κυβερνηση τους ψηφοφορους της?....δεν σε καταλαβαινω.εξηγησε το αν θες...

επειτα δεν θα συμφωνησω...το αν θα ακουσεις παυλα εφαρμοσεις την αποψη καποιου απ αυτο το φορουμ,εχει να κανει με το ποσο εκτιμας αυτον και τις ιδεες του.αν δεν το σεβοσουν καν,τοσο αυτον καθεαυτον ως ανθρωπο οσο και το δικαιωμα του στην εκφορα αποψης,τοτε η δεν θα στελεχωνοταν διαλογος η θα εβριζες/εκλανες ασυστολως χωρις νοημα οπως μερικες φλωρογκομενες εδω μεσα Rolling Eyes .......

δεν σε σεβομαι σε μια συνομιλια σημαινει συνομιλω μαζι σου(με την κυριολεκτικη διασταση),διαστρεβλωνω τα λογια σου κατα πως με βολευει,μιλαω στον διπλανο μου την ωρα που απαντας στην ερωτηση που σου εθεσα...
δεν σε εκτιμω σημαινει απλουστατα οτι η γνωμη σου με αφηνει ανεπηρεαστο(ισως σαν προεκταση της φιλοσοφιας του Επικτητου)

βεβαια,τωρα που το σκεφτομαι,οι πολυ χαμηλες τιμες εκτιμησης ξεφτιζουν και το σεβασμο....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/XwrisOnomaGamioli?feature=mhee
????????
Επισκέπτης




Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Café του sok... Café le sok...   Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ Δεκ 29, 2010 11:54 am

XwrisOnomaGamioli έγραψε:
............... μα τι λες?σε μια επιφαση σεβασμου στηριζεται,σε μια κιβδηλη,παραπλανητικη μορφη του...ποιον καπιταλα εχεις δει να σεβεται τους εργατες του?ποια κυβερνηση τους ψηφοφορους της?....δεν σε καταλαβαινω.εξηγησε το αν θες...

ο σεβασμός στον καπιταλισμό έχει εργαλειακή αξία, είναι θεμελιώδης στο αξιακό σύστημά του... μην μονώνεις το σεβασμό στις σχέσεις των τάξεων, που ακόμη και εκεί υπάρχει -και όχι λανθάνων (π.χ. οι εργάτες σέβονται, όταν παύσουν να σέβονται αυτό συνιστά ''στάση'')... να σέβεσαι τον πατέρα σου, την μητέρα σου, τα αδέλφια σου, την οικογένεια (εδώ «εισβάλουμε» στο θεσμό), σεβόμενος το θεσμό έχεις κάνει το πρώτο αποφασιστικό βήμα στη νομιμοφροσύνη και στην αναπαραγωγή του παραδομένου (συνεκδοχικά των αξιών)... ο σεβασμός δεν εδράζεται στη ζωικότητα αλλά στην κοινωνικότητα... το τσακάλι (για μένα η προσωποποίηση του επαναστάτη) δεν σέβεται αλλά σταθμίζει, ο λύκος σέβεται, καθώς κοινωνεί... κ.λπ. κ.λπ.
ο σεβασμός, λοιπόν, εδράζεται και συσταίνεται σε ιεραρχικά μοντέλα και συστημικές συγκροτήσεις... [δεν θα επεκταθώ άλλο, κουράστηκα... πες ότι θες, δεν σε σέβομαι Razz Razz Razz ]


XwrisOnomaGamioli έγραψε:
............. επειτα δεν θα συμφωνησω...το αν θα ακουσεις παυλα εφαρμοσεις την αποψη καποιου απ αυτο το φορουμ,εχει να κανει με το ποσο εκτιμας αυτον και τις ιδεες του.αν δεν το σεβοσουν καν,τοσο αυτον καθεαυτον ως ανθρωπο οσο και το δικαιωμα του στην εκφορα αποψης,τοτε η δεν θα στελεχωνοταν διαλογος...........
δεν σε σεβομαι σε μια συνομιλια σημαινει συνομιλω μαζι σου(με την κυριολεκτικη διασταση),διαστρεβλωνω τα λογια σου κατα πως με βολευει,μιλαω στον διπλανο μου την ωρα που απαντας στην ερωτηση που σου εθεσα...
δεν σε εκτιμω σημαινει απλουστατα οτι η γνωμη σου με αφηνει ανεπηρεαστο(ισως σαν προεκταση της φιλοσοφιας του Επικτητου)

ποιος είπε να εφαρμόσω... παραποιείς τα λόγια μου... το ότι δεν σέβομαι την άποψη κάποιου δεν σημαίνει ότι δεν έχει δικαίωμα να μιλάει... το ότι εκφέρει την άποψή του «βαραίνει» το ίδιο το άτομο, το δικαίωμά του αυτό δεν εκπορεύεται από μένα, δεν είμαι υποχρεωμένος να του το εκχωρήσω ούτε έχω το δικαίωμα να του το «βουλώσω»... είμαι πολύ συγκεκριμένος... επίσης, π.χ., το ότι διαστρεβλώνεις αυτό που λέω -και εδώ το κάνεις, έστω και ασυνείδητα- είναι πρόβλημά σου... μην συγχέεις το γεγονός πως -φερ' ειπείν- «ανέχομαι» μια συζήτηση μαζί σου με το ότι σε σέβομαι... στον αξιακό μου κώδικά αυτό δεν υπάρχει πουθενά...

XwrisOnomaGamioli έγραψε:
............ η θα εβριζες/εκλανες ασυστολως χωρις νοημα οπως μερικες φλωρογκομενες εδω μεσα Rolling Eyes .......

εγώ συγκεκριμένα κλάνω και ρεύομαι ασυστόλως, ακόμη και όταν συζητώ με άτομα που «σέβομαι»... αυτό δεν σημαίνει κάτι -για μένα... η αστική-αριστοκρατική χρηστοήθεια, εξάλλου, μου προκαλεί αέρια...

XwrisOnomaGamioli έγραψε:
... βεβαια,τωρα που το σκεφτομαι,οι πολυ χαμηλες τιμες εκτιμησης ξεφτιζουν και το σεβασμο....

αυτό μ' αρέσει, ειλικρινά... όταν θα έχω χρόνο θα κάτσω να το σκεφτώ... scratch

δεν θα επεκταθώ, ωστόσο, άλλο... ό,τι είχα να πω το είπα... και κλάνω (ουπς μού 'φυγε)... ε, κλείνω ήθελα να πω με λίγο εφέ:

''ὁ ἄναξ, οὗ τὸ μαντεῖόν ἐστι τὸ ἐν Δελφοῖς, οὔτε λέγει οὔτε κρύπτει ἀλλὰ σημαίνει.'' Ηράκλειτος ο ''Σκοτεινός'' [Σ.τ.Σ.: μπουουουου]


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kenny

Kenny


Αριθμός μηνυμάτων : 157
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 19/11/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : Πάτρα

Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Café του sok... Café le sok...   Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ Δεκ 29, 2010 5:49 pm

sokitkattack έγραψε:
καλα κανει ο κοζακος και της τα χωνει γιατι κι εμενα μου βρωμαει λαιφσταιλ αυτο το στυλακι με στομα βοθρο κια καλα αναρχια μαγκια και κλανια...αν θες να πεις κατι μιλα με επιχειρηματα και οχι με βρισιες, αλλιως καντην.ακομα κια οι εθνικιστες που μιλανε σε αυτο το φορουμ σεβονται τον συνομιλητη τους , οχι σαν και εσενα

XwrisOnomaGamioli έγραψε:
δεν ηθελα να προσβαλλω καποιον.απλα θεωρω τη βρισια μια λεξη οπως ολες τις αλλες.το υφος ειναι που αλλαζει τις λεξεις.τωρα αν απτο υφος μου θιχτηκε καποιος,υποθετω πως λυπαμαι.

ναι cossack ειναι πολυ πιθανο να ειμαι μια φλωρογκομενα που κανει ενα διαλειμμα απο βισση(μπλιαχ) για να καταπιαστει με πανκ(μπλιαχ)και να κανει την επανασταση της με τα λεφτα του μπαμπακα κ με φιλοσοφιες του κωλου.μπορει ομως και οχι...μηπως ωστοσο η ζυγαρια της φλωριας γερνει επικινδυνα προς το μερος αυτου,που σε ενα φορουμ πολιτικοφιλοσοφικης συζητησης,ασχολειται με το τι εγραψε μια ενοχλητικη αθυροστομη ποζερου?food for thought...

επιπλεον ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!! Laughing


Rationalista έγραψε:
Για ένα παλιοκαφεδάκι ήρθαμε και μας πρήξατε πάλι στις αμπελοφιλοσοφίες, παλιοψευτοαριστεριστές διανοούμενοι!


ΓΕΝΙΚΑ Ο ΚΟΖΑΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΦΛΩΡΟ΅ΠΟΥ ΝΑ ΧΤΥΠΑΤΕ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΣΑΣ ΚΑΤΩ. ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΟΨΕΤΕ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΒΓΑΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΛΟΙΠΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ. ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΙΑΖΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑΝ ΟΙ ΒΛΑΚΙΙΤΣΕΣ ΣΑΣ. ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ/THREAD ΕΙΝΑΙ ΧΑΒΑΛΕΤΖΙΔΙΚΟ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟΚΤΗΣΤΕ ΧΙΟΥΜΟΡ. ΤΙ ΑΛΛΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο RATIONALISTA?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Café του sok... Café le sok...   Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ Δεκ 29, 2010 6:50 pm

καλέ, τι μασίφ αρσενικό είσαι συ; κατουρήθηκα, σου λέω! τά 'κανα πάνω μου... Razz Razz Razz Razz lol! lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Cossack

Cossack


Αριθμός μηνυμάτων : 43
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010
Τόπος : Λαοκρατική Δημοκρατία της Βόρειας Κορέας...μπλουαχαχαχααα (κλέβω ίντερνετ από το Κόμμα)

Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Café του sok... Café le sok...   Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ Δεκ 29, 2010 8:24 pm

[quote="Yannorfin]

Γιανορφιν σε γ@μ@ω !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Café του sok... Café le sok...   Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 I_icon_minitimeΤετ Δεκ 29, 2010 8:31 pm

εμένα πάλι; γιατί; scratch scratch scratch


sok, γάμησέ τα... μια καλή δουλειά που σου έλεγα ακυρώθηκε λόγω επεισοδίων-κρίσης, έλεος... όταν μου ανακοινώθηκε έκλασα στα γέλια, μ' έπιασε νευρικό... δε γαμιέται... ας πιούμε ένα τσίπουρο να πάνε τα φαρμάκια κάτω...
Το Café του sok... Café le sok... - Σελίδα 3 Assets_LARGE_t_89761_12988518_type11495
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Το Café του sok... Café le sok...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ελεύθερη Σκέψη :: Ο Σκουπιδοτενεκές της Ιστορίας :: Ο Σκουπιδοτενεκές της Ιστορίας-
Μετάβαση σε: