Ελεύθερη Σκέψη
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ελεύθερη Σκέψη

Ένα φόρουμ για συζητήσεις ελευθεριακού χαρακτήρα!!
 
ΑρχικήΦόρουμΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Καλώς ήρθατε στην Ελεύθερη Σκέψη! Κάθε μέλος μπορεί να προτείνει αλλαγές στην εμφάνιση του φόρουμ καθώς επίσης και να συμμετέχει σε όλες τις αποφάσεις. Καλά ποστ!!

 

 Επαναλειτουργία του φόρουμ

Πήγαινε κάτω 
+3
Dreamer_
maurokatsikos
The Stranger
7 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




Επαναλειτουργία του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Επαναλειτουργία του φόρουμ   Επαναλειτουργία του φόρουμ I_icon_minitimeΤετ Ιαν 02, 2013 2:08 pm

Καλώς ήρθατε παλιά και νέα μέλη στο "Ελεύθερη Σκέψη". Είπαμε να το ξαναρχίσουμε το φόρουμ και κάναμε αρκετές αλλαγές.

Το θέμα αυτό το άνοιξα για να συζητάμε προτάσεις σχετικά με την εμφάνιση του φόρουμ και με το περιεχόμενό του. Ο οβερκιλ ήδη έκανε παράπονο για τα γράμματα Razz Ακούω προτάσεις!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Stranger

The Stranger


Αριθμός μηνυμάτων : 13
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 01/01/2013
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα

Επαναλειτουργία του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία του φόρουμ   Επαναλειτουργία του φόρουμ I_icon_minitimeΤετ Ιαν 02, 2013 2:42 pm

Τα γράμματα στο φόρουμ άλλαξαν! Αρέσουν σε όλους ? Έχετε κάποια άλλη πρόταση?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Επαναλειτουργία του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία του φόρουμ   Επαναλειτουργία του φόρουμ I_icon_minitimeΤετ Ιαν 02, 2013 2:43 pm

Θέλετε να προσθέσουμε καμία νέα κατηγορία; Βάλαμε μερικές και το οργανώσαμε λίγο αλλά πείτε και άλλες προτάσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maurokatsikos

maurokatsikos


Αριθμός μηνυμάτων : 181
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 19/11/2010

Επαναλειτουργία του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία του φόρουμ   Επαναλειτουργία του φόρουμ I_icon_minitimeΤετ Ιαν 02, 2013 6:19 pm

Γεια και απο εμενα.
Οι δικες μου ενστασεις:
-Το χρωμα των λινκς.Δεν φαινεται χριστος.Γενικα το color theme..Πχ ενα ηδη πατημενο λινκ φαινεται μωβ.. Καπου αλλου ειδα ενα πορτοκαλι.

-Το μπαννερ με τον σκεπτομενο τυπα ειναι πολυ μεγαλο, χωρις λογο.Μου χτυπαει αισθητικα και μου δεσμευει μπαντγουηντθ, και ειναι και λιγο ασχετο.

-Το λογκο της σελιδας στη γραμμη διευθυνσεων (μαυροκοκκινο σημαιακι).Αν θελουμε να ερθει και αλλος κοσμος, απ'το να συζηταμε μεταξυ μας, καλυτερα να το αλλαξουμε σε κατι πιο γενικο.Μια γροθια πχ.

-Συγχωνευση των Λογοτεχνια , Ποιηση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Επαναλειτουργία του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία του φόρουμ   Επαναλειτουργία του φόρουμ I_icon_minitimeΤετ Ιαν 02, 2013 6:26 pm

Η λογοτεχνία με την ποίηση συγχωνεύτηκαν. Για τα άλλα που είπε ο μαυροκάτσικος ας γίνουν προτάσεις με τι θέλετε να αντικατασταθούν. Επίσης, ένα άλλο θέμα που παίζει είναι ο τοίχος στο background.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dreamer_

Dreamer_


Αριθμός μηνυμάτων : 35
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 31/12/2012
Ηλικία : 30
Τόπος : Γη

Επαναλειτουργία του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία του φόρουμ   Επαναλειτουργία του φόρουμ I_icon_minitimeΤετ Ιαν 02, 2013 9:39 pm

maurokatsikos έγραψε:
Γεια και απο εμενα.
Οι δικες μου ενστασεις:
-Το χρωμα των λινκς.Δεν φαινεται χριστοςενικα το colo.Γrm thee..Πχ ενα ηδη πατημενο λινκ. φαινεται μωβ. Καπου αλλου ειδα ενα πορτοκαλι.

-Το μπαννερ με τον σκεπτομενο τυπα ειναι πολυ μεγαλο, χωρις λογο.Μου χτυπαει αισθητικα και μου δεσμευει μπαντγουηντθ, και ειναι και λιγο ασχετο.

-Το λογκο της σελιδας στη γραμμη διευθυνσεων (μαυροκοκκινο σημαιακι).Αν θελουμε να ερθει και αλλος κοσμος, απ'το να συζηταμε μεταξυ μας, καλυτερα να το αλλαξουμε σε κατι πιο γενικο.Μια γροθια πχ.

-Συγχωνευση των Λογοτεχνια , Ποιηση

Γεια! Να ενημερώσω ότι το κομμάτι της εμφάνισης το έχω αναλάβει εγώ. Οπότε περιμένετε απαντήσεις για το οπτικό κομμάτι από μένα. Λοιπόν..

- Για το χρώμα των λινκς το συζητούσαμε και στο τσατ (Ζωντανή συζήτηση που λέει) και καταλήξαμε σε αυτά τα χρώματα. Το πρόβλημα με το μωβ και το πορτοκαλί που το εντοπίζεις; Το λέω γιατί για παράδειγμα σε εμένα φαίνονται ξεκάθαρα και δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα. Πορτοκαλί γίνεται ένα λινκ μόνο όταν πηγαίνεις τον κένσορα από πάνω, και αυτό για να εστιάζει το μάτι. Το κόκκινο δεν βοηθάει τόσο σε γκρι φόντο. Α πορτοκαλί έχουν και οι mods. Το κόκκινο στην ονομασία των κατηγοριών είναι εκείνο που προσωπικά εμένα με εμποδίζει να διαβάσω τι λέει.

- Το μπάνερ έχει κρατηθεί ίδιο από το παλιό φόρουμ γιατί είχε βγει με ψηφοφορία και δε γινόταν να το αλλάξουμε χωρίς να γίνει τουλάχιστον κάτι αντίστοιχο(ψηφοφορία). Άμα έχεις κάτι κατά νου ενημέρωσε για να ανοίξουμε και θέμα.

- Συμφωνώ σε αυτό ως προς την θέση. Διαφωνώ στη γροθιά. Άμα είναι να το αλλάξουμε τότε πρέπει να βάλουμε ένα όχι στενά συνδεδεμένο σύμβολο. Γιατί και η γροθιά και η σημαία σύμβολα είναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://twitter.com/Melalikos
????????
Επισκέπτης




Επαναλειτουργία του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία του φόρουμ   Επαναλειτουργία του φόρουμ I_icon_minitimeΤετ Ιαν 02, 2013 10:04 pm

Τα γράμματα άλλαξαν και βάλαμε πορτοκαλί. Είναι εντάξει στο μάτι τώρα; Αλλάξαμε και το χρώμα των συντονιστών για να ξεχωρίζει. Για μπάνερ, μαυροκοκκινο σημαιάκι και τοίχο γράψτε προτάσεις να τις συζητήσουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Stranger

The Stranger


Αριθμός μηνυμάτων : 13
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 01/01/2013
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα

Επαναλειτουργία του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία του φόρουμ   Επαναλειτουργία του φόρουμ I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 03, 2013 12:32 am

Παιδιά αυτό το σκούρο μπλε-μωβ που μπήκε είναι χάλια. Κι εγω το όνομα μου μετά βίας μπορώ να το δω... Βάλτε κάτι πιο ανοιχτό, ίσως ένα ανοιχτό μωβ που είχατε βάλει κάποια στιγμή! Όσο για το μπάνερ και το λόγκο, προτείνω να ψάξουμε να βρούμε ο καθένας αυτό που του αρέσει και να κάνουμε μια ψηφοφορία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Επαναλειτουργία του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία του φόρουμ   Επαναλειτουργία του φόρουμ I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 03, 2013 8:42 am

Ρε σεις ποιος άλλαξε το χρώμα στους διαχειριστές; Έγινε χάλια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dreamer_

Dreamer_


Αριθμός μηνυμάτων : 35
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 31/12/2012
Ηλικία : 30
Τόπος : Γη

Επαναλειτουργία του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία του φόρουμ   Επαναλειτουργία του φόρουμ I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 03, 2013 11:53 am

Κι όμως είναι ακριβώς ο ίδιος κωδικός χρώματος που ήταν και προηγούμενα. Μόλις το τσέκαρα. Ίσως φταίει το πσ της δουλειάς από το οποίο μπήκες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://twitter.com/Melalikos
maurokatsikos

maurokatsikos


Αριθμός μηνυμάτων : 181
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 19/11/2010

Επαναλειτουργία του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία του φόρουμ   Επαναλειτουργία του φόρουμ I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 03, 2013 12:09 pm

Still , εαν ειναι να εχουμε τοσο σκουρο γκρι φοντο, νομιζω πρεπει να βαλουμε πιο ανοιχτη γραμματοσειρα
(ή αντιστροφα, να κανουμε πιο λάητ το φοντο κ να βαλουμε σκουρα φόντ)

Επισης θα ηθελα να γκρινιαξω για το μεγεθος & χρωμα των υπογραφων ορισμενων.ΜΕΡΙΚΩΝ ΜΕΡΙΚΩΝ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Επαναλειτουργία του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία του φόρουμ   Επαναλειτουργία του φόρουμ I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 03, 2013 8:00 pm

Αμαν μωρέ τι έχει;;(αν λες για τη δική μου) Ορίστε πρότεινε και εκεί αλλαγές Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Επαναλειτουργία του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία του φόρουμ   Επαναλειτουργία του φόρουμ I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 03, 2013 8:14 pm

Dreamer_ έγραψε:
Κι όμως είναι ακριβώς ο ίδιος κωδικός χρώματος που ήταν και προηγούμενα. Μόλις το τσέκαρα. Ίσως φταίει το πσ της δουλειάς από το οποίο μπήκες.
Ναι έχεις δίκιο, τώρα που το βλέπω από το σπίτι είναι το ίδιο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Επαναλειτουργία του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία του φόρουμ   Επαναλειτουργία του φόρουμ I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 03, 2013 8:20 pm

maurokatsikos έγραψε:
Still , εαν ειναι να εχουμε τοσο σκουρο γκρι φοντο, νομιζω πρεπει να βαλουμε πιο ανοιχτη γραμματοσειρα
(ή αντιστροφα, να κανουμε πιο λάητ το φοντο κ να βαλουμε σκουρα φόντ)
Το πορτοκαλί είναι ανοιχτή γραμματοσειρά. Ε άμα δεν τα βλέπεις και τώρα...πήγαινε σε κανα οφθαλμίατρο Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maurokatsikos

maurokatsikos


Αριθμός μηνυμάτων : 181
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 19/11/2010

Επαναλειτουργία του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία του φόρουμ   Επαναλειτουργία του φόρουμ I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 03, 2013 11:10 pm

Mauri_Vanilia έγραψε:
maurokatsikos έγραψε:
Still , εαν ειναι να εχουμε τοσο σκουρο γκρι φοντο, νομιζω πρεπει να βαλουμε πιο ανοιχτη γραμματοσειρα
(ή αντιστροφα, να κανουμε πιο λάητ το φοντο κ να βαλουμε σκουρα φόντ)
Το πορτοκαλί είναι ανοιχτή γραμματοσειρά. Ε άμα δεν τα βλέπεις και τώρα...πήγαινε σε κανα οφθαλμίατρο Razz
Οριστε , απο τωρα ξεκινα η de facto ανωτεροτητα της εξουσιας.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Επαναλειτουργία του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία του φόρουμ   Επαναλειτουργία του φόρουμ I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 03, 2013 11:12 pm

Ρε απλά μας έχετε πρήξει με το θέμα των χρωμάτων. Καλό είναι το πορτοκαλί, όλα φαίνονται. Άμα δε σ αρέσει πρότεινε χρώμα να το βάλουμε να τελειώνουμε. Που θα με πεις και εξουσιαστρια! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dreamer_

Dreamer_


Αριθμός μηνυμάτων : 35
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 31/12/2012
Ηλικία : 30
Τόπος : Γη

Επαναλειτουργία του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία του φόρουμ   Επαναλειτουργία του φόρουμ I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 03, 2013 11:24 pm

Mauri_Vanilia έγραψε:
Που θα με πεις και εξουσιαστρια! Razz
Κάτσε να περάσει ο καιρός και θα σε κρίνουμε. Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://twitter.com/Melalikos
????????
Επισκέπτης




Επαναλειτουργία του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία του φόρουμ   Επαναλειτουργία του φόρουμ I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 03, 2013 11:28 pm

Ρε πέρα απ την πλάκα πείτε καμιά πρότααη...Το μπάνερ πχ μέχρι να αποφασίσουμε κάτι καινούριο θέλετε να μείνει ή να το βγάλουμε τελείως;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
The Stranger

The Stranger


Αριθμός μηνυμάτων : 13
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 01/01/2013
Ηλικία : 33
Τόπος : Αθήνα

Επαναλειτουργία του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία του φόρουμ   Επαναλειτουργία του φόρουμ I_icon_minitimeΠαρ Ιαν 04, 2013 11:48 pm

Παιδιά, τα γράμματα τώρα φαίνονται, δεν υπάρχει πρόβλημα σε αυτό. Όμως θεωρώ ότι και το γκρί φόντο αλλά και το μαύρο από πίσω είναι πολύ μουντά και κουραστικά στο μάτι. Μου αρέσουν μεν αλλά αν κάτσω πολύ ώρα και βλέπω το φόρουμ αρχίζει να με εκνευρίζει και θέλω αμέσως να ανοίξω ένα άλλο παράθυρο με ανοιχτά και χαρούμενα χρώματα. Ας συζητήσουμε μήπως αλλάξουμε λίγο το ύφος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maurokatsikos

maurokatsikos


Αριθμός μηνυμάτων : 181
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 19/11/2010

Επαναλειτουργία του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία του φόρουμ   Επαναλειτουργία του φόρουμ I_icon_minitimeΣαβ Ιαν 05, 2013 10:54 am

^
Ειναι δυνατον η δημιουργια σκινς στο forumgreek?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Επαναλειτουργία του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία του φόρουμ   Επαναλειτουργία του φόρουμ I_icon_minitimeΔευ Ιαν 07, 2013 3:06 pm

Όταν λες χαρούμενα χρώματα; Πρέπει να συνδυάονται και με τα γράμματα για να μη χρειαστεί να τα αλλάξουμε όλα απ την αρχή. Πάντως επειδή δοκιμάσαμε και πιο ανοιχτόχρωμα (ακόμα και άσπρο) δεν μου πολυάρεσαν ιδιαίτερα. Πρότεινε κάποιο συγκεκριμένο χρώμα αν είναι να το δοκιμάσουμε, μην μιλάμε γενικά και αόριστα γιατί δεν θα βγάλουμε ποτέ άκρη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maurokatsikos

maurokatsikos


Αριθμός μηνυμάτων : 181
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 19/11/2010

Επαναλειτουργία του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία του φόρουμ   Επαναλειτουργία του φόρουμ I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 19, 2013 8:19 pm

Update: εβαλα κατι μυαλα, πως σας φαινονται;

Στον υπολογιστη μου υπαρχει πλεον ενας φακελος με τιτλο "brains".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mavri Vanilia

Mavri Vanilia


Αριθμός μηνυμάτων : 105
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 17/01/2013
Ηλικία : 34
Τόπος : Thessaloniki

Επαναλειτουργία του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία του φόρουμ   Επαναλειτουργία του φόρουμ I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 19, 2013 9:05 pm

Ωραια η αλλαγη μαυροκατσικε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
overkill2024

overkill2024


Αριθμός μηνυμάτων : 177
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010
Ηλικία : 38

Επαναλειτουργία του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία του φόρουμ   Επαναλειτουργία του φόρουμ I_icon_minitimeΚυρ Οκτ 06, 2013 7:56 am

Εκεί δεν το βάζετε κάτω.. 3ης είστε ρε παιδιά... Άντε και εγώ 4ης.. αφού δεν παίρνει μπρος το Γ@#$%
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/overkill2024
Eye In The Sky




Αριθμός μηνυμάτων : 21
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 16/03/2014

Επαναλειτουργία του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επαναλειτουργία του φόρουμ   Επαναλειτουργία του φόρουμ I_icon_minitimeΤρι Μαρ 18, 2014 11:21 am

Ειμαι υπερ μιας πιο λιτης αρχικης σελιδας,οποτε θελω να βγουν:

-Ολοκληρη η μπαρα αριστερα με τα πιο ενεργα τοπικ,το ημερολογιο και τα feed
-Aπο τα δεξια,να φυγει η αναζητηση και το κουτι με τα πιο δημοφιλη τοπικ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Επαναλειτουργία του φόρουμ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Πως θέλετε το φόρουμ?
» Ανασυγκρότηση του φόρουμ!!!!
» Ο χαρακτήρας του φόρουμ
» Διαχειριση φορουμ
» Για τους εθνικιστές του φόρουμ:συζήτηση επί οικονομικής βάσης!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ελεύθερη Σκέψη :: Σχετικά με το φόρουμ :: Προτάσεις για Βελτίωση-
Μετάβαση σε: