Ελεύθερη Σκέψη
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ελεύθερη Σκέψη

Ένα φόρουμ για συζητήσεις ελευθεριακού χαρακτήρα!!
 
ΑρχικήΦόρουμΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Καλώς ήρθατε στην Ελεύθερη Σκέψη! Κάθε μέλος μπορεί να προτείνει αλλαγές στην εμφάνιση του φόρουμ καθώς επίσης και να συμμετέχει σε όλες τις αποφάσεις. Καλά ποστ!!

 

 Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές

Πήγαινε κάτω 
+7
Θωμάς
provocateur
joseph the judge
@simvatos
overkill2024
linkingdeath14
Rationalista
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Rationalista

Rationalista


Αριθμός μηνυμάτων : 87
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 19, 2010 5:36 pm

provocateur έγραψε:
Και αυτοί που σε σιγοντάρουν είναι το σημερινό λάιφ στάιλ. Όταν ο Κούλογλου και ο Βαξεβάνης μιλάνε για παιδιά όταν αναφέρονται σε εσάς, και για μένα λένε Ο ΦΑΣΙΣΤΑΣ τι θες να γίνει; Όταν η Ελληνοφρένεια παραχωρεί στην ΑΚ 10 λεπτη συνέντευξη για το Βαβυλώνια Φεστ. Όταν ο Λαζόπουλος σας εχει μη βρέξει και μη στάξει, ε ενταξει μπορείς να πεις πως η κοινωνία σε συμπαθεί. Γιατί εγώ απλά έχω φορτωμένες τις πλάτες μου με λάσπες και γεγονότα που καμιά σχέση έχουν με την πραγματικότητα. Και αυτό δεν είναι κλάψα αλλά άποψη. Ξεχώρισέ τα!

Θα ξεφύγω λίγο από το θέμα αλλά τώρα πιστεύεις ότι αδικήστε κιόλας από τα ΜΜΕ? Πλάκα κάνεις? Κάθε φορά στα δελτία ειδήσεων και παντού θα ακούσεις για "αγανακτισμένους πολίτες" (που όλως τυχαίως είναι οι ίδιοι άγνωστοι γνωστοί) και ποτέ για φασίστες που επιτίθενται σε μετανάστες. Αντίθετα, σε κάθε πορεία ακούω για ΑΚΡΑΙΟΥΣ αναρχικούς που καίνε όλη την Αθήνα και δεν έχουν ποτέ αιτήματα. Παρουσιάζονται όλη σαν τον χειρότερο "Νετσαγιεφικό κάθαρμα" (πλάκα κάνω Λέο μην τρελένεσαι Razz )που στο μυαλό του έχει να καταστρέψει και να μην κάνει τίποτα άλλο εκτός από αυτό και τσουβαλιάζουν και όλους τους διαδηλωτές μέσα σ' αυτούς. Σε ποιον δείχνει τώρα συμπάθεια ο κάθε προκατελλειμένος φοβισμένος πολίτης? Εσύ για πες μου τώρα ποιον προβάλλει και υποστηρίζει το κατεστημένο της τηλεόρασης?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
linkingdeath14

linkingdeath14


Αριθμός μηνυμάτων : 148
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 19, 2010 7:20 pm

Παράθεση :
Θα ξεφύγω λίγο από το θέμα αλλά τώρα πιστεύεις ότι αδικήστε κιόλας από τα ΜΜΕ? Πλάκα κάνεις? Κάθε φορά στα δελτία ειδήσεων και παντού θα ακούσεις για "αγανακτισμένους πολίτες" (που όλως τυχαίως είναι οι ίδιοι άγνωστοι γνωστοί) και ποτέ για φασίστες που επιτίθενται σε μετανάστες. Αντίθετα, σε κάθε πορεία ακούω για ΑΚΡΑΙΟΥΣ αναρχικούς που καίνε όλη την Αθήνα και δεν έχουν ποτέ αιτήματα. Παρουσιάζονται όλη σαν τον χειρότερο "Νετσαγιεφικό κάθαρμα" (πλάκα κάνω Λέο μην τρελένεσαι Razz )που στο μυαλό του έχει να καταστρέψει και να μην κάνει τίποτα άλλο εκτός από αυτό και τσουβαλιάζουν και όλους τους διαδηλωτές μέσα σ' αυτούς. Σε ποιον δείχνει τώρα συμπάθεια ο κάθε προκατελλειμένος φοβισμένος πολίτης? Εσύ για πες μου τώρα ποιον προβάλλει και υποστηρίζει το κατεστημένο της τηλεόρασης?

Αλήθεια, γιατι δεν έχω δει ποτέ καμια ωριαία εκπομπη να έχει αποκλειστικό θέμα...."τους εγκληματίες αναρχικούς"???

Θεοδωράκης??....Συνεντευξη αναρχικού και διαφημιση της κατάληψης του Σκυφτούλη....
Κούλογλου..?? Οσο και να τον βρίζετε, η διαφήμιση και η αβάντα που σας κάνει ειναι ανεκτίμητη
Λαζόπουλος??? Καλά για αυτόν παντα οι αναρχικοί είναι "οι εχθροι του συστήματος" και τα "παιδια που αντιδρουν απο την αδικία"
Μια γαμήμενη εκπομπη που να κάνει λόγο για τους "αναρχικους που είναι η απειλή της κοινωνίας" δεν εχω δει...

Απεναντίας, έχω ολόκληρο αρχείο με εκπομπές που έχουν σαν κύριο θέμα την ΧΑ και το ποσο "εγκληματική" και "απειλή για την κοινωνία" είναι...

Είδες τωρα μερικά κακα λογάκια,για τα προσχήματα, από το δελτίο ειδήσεων και θες να μας πεις οτι τα ΜΜΕ...μας φέρονται με το γάντι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rationalista

Rationalista


Αριθμός μηνυμάτων : 87
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 19, 2010 8:20 pm

linkingdeath14 έγραψε:
Παράθεση :
Θα ξεφύγω λίγο από το θέμα αλλά τώρα πιστεύεις ότι αδικήστε κιόλας από τα ΜΜΕ? Πλάκα κάνεις? Κάθε φορά στα δελτία ειδήσεων και παντού θα ακούσεις για "αγανακτισμένους πολίτες" (που όλως τυχαίως είναι οι ίδιοι άγνωστοι γνωστοί) και ποτέ για φασίστες που επιτίθενται σε μετανάστες. Αντίθετα, σε κάθε πορεία ακούω για ΑΚΡΑΙΟΥΣ αναρχικούς που καίνε όλη την Αθήνα και δεν έχουν ποτέ αιτήματα. Παρουσιάζονται όλη σαν τον χειρότερο "Νετσαγιεφικό κάθαρμα" (πλάκα κάνω Λέο μην τρελένεσαι Razz )που στο μυαλό του έχει να καταστρέψει και να μην κάνει τίποτα άλλο εκτός από αυτό και τσουβαλιάζουν και όλους τους διαδηλωτές μέσα σ' αυτούς. Σε ποιον δείχνει τώρα συμπάθεια ο κάθε προκατελλειμένος φοβισμένος πολίτης? Εσύ για πες μου τώρα ποιον προβάλλει και υποστηρίζει το κατεστημένο της τηλεόρασης?

Αλήθεια, γιατι δεν έχω δει ποτέ καμια ωριαία εκπομπη να έχει αποκλειστικό θέμα...."τους εγκληματίες αναρχικούς"???

Θεοδωράκης??....Συνεντευξη αναρχικού και διαφημιση της κατάληψης του Σκυφτούλη....
Κούλογλου..?? Οσο και να τον βρίζετε, η διαφήμιση και η αβάντα που σας κάνει ειναι ανεκτίμητη
Λαζόπουλος??? Καλά για αυτόν παντα οι αναρχικοί είναι "οι εχθροι του συστήματος" και τα "παιδια που αντιδρουν απο την αδικία"
Μια γαμήμενη εκπομπη που να κάνει λόγο για τους "αναρχικους που είναι η απειλή της κοινωνίας" δεν εχω δει...

Απεναντίας, έχω ολόκληρο αρχείο με εκπομπές που έχουν σαν κύριο θέμα την ΧΑ και το ποσο "εγκληματική" και "απειλή για την κοινωνία" είναι...

Είδες τωρα μερικά κακα λογάκια,για τα προσχήματα, από το δελτίο ειδήσεων και θες να μας πεις οτι τα ΜΜΕ...μας φέρονται με το γάντι...

Ναι. Δηλαδή στα δελτία των οχτώ εσύ πιστεύεις ότι δεν ακούγονται αυτά που λέω. Ο κάθε Μιχαλολιάκος και Πλεύρης όποτε τύχη να γίνει ένα θέμα (πχ αλλοδαπός σημαιοφόρος) εμφανίζονται στα κανάλια και φτύνουν μίσος και παρακμή. Έχεις δει κανένα σοσιαλιστικό-κομμουνιστικό εξωκοινοβουλευτικό κόμμα ή καμιά αναρχική οργάνωση να προβάλλεται ποτέ στην τηλεόραση? Τώρα εκπομπές που προβάλλουν αναρχικούς όπως ανέφερες γίνονται ελάχιστες και αυτό επειδή υπήρξε η εξέγερση του Δεκέμβρη που είδε αυτό τον χώρο να συμμετέχει ενεργά και να μεγαλώνει όσο να 'ναι. Στις ειδήσεις που δείχνονται ΜΟΝΟ τα επεισόδια ποτέ δεν καλείται κάποιος αναρχικός ή αριστερός να μιλήσει. Αντίθετα με την κάθε μαζική ανόητη πράξη της Χ.Α. και του κάθε εθνικιστή-φασίστα έχουμε εκλεκτό καλεσμένο τον Μπουμπούκο, τον Καρατζαφύρερ και τον Μιχαλολιάκο να προκαλούν ηχορύπανση μέσα από τα ηχεία της τηλεόρασης.

https://www.youtube.com/watch?v=yCfOMzsaTG0&has_verified=1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
linkingdeath14

linkingdeath14


Αριθμός μηνυμάτων : 148
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 19, 2010 8:48 pm

Rationalista έγραψε:


Ναι. Δηλαδή στα δελτία των οχτώ εσύ πιστεύεις ότι δεν ακούγονται αυτά που λέω. Ο κάθε Μιχαλολιάκος και Πλεύρης όποτε τύχη να γίνει ένα θέμα (πχ αλλοδαπός σημαιοφόρος) εμφανίζονται στα κανάλια και φτύνουν μίσος και παρακμή. Έχεις δει κανένα σοσιαλιστικό-κομμουνιστικό εξωκοινοβουλευτικό κόμμα ή καμιά αναρχική οργάνωση να προβάλλεται ποτέ στην τηλεόραση? Τώρα εκπομπές που προβάλλουν αναρχικούς όπως ανέφερες γίνονται ελάχιστες και αυτό επειδή υπήρξε η εξέγερση του Δεκέμβρη που είδε αυτό τον χώρο να συμμετέχει ενεργά και να μεγαλώνει όσο να 'ναι. Στις ειδήσεις που δείχνονται ΜΟΝΟ τα επεισόδια ποτέ δεν καλείται κάποιος αναρχικός ή αριστερός να μιλήσει. Αντίθετα με την κάθε μαζική ανόητη πράξη της Χ.Α. και του κάθε εθνικιστή-φασίστα έχουμε εκλεκτό καλεσμένο τον Μπουμπούκο, τον Καρατζαφύρερ και τον Μιχαλολιάκο να προκαλούν ηχορύπανση μέσα από τα ηχεία της τηλεόρασης.

https://www.youtube.com/watch?v=yCfOMzsaTG0&has_verified=1

Ειλικρινά πιστεύεις αυτα που λές...

Βγαζουν τον Μπουμπουκο, τον Πλεύρη και τον Χοντρο...Ε ΚΑΙ???? Αυτοί είναι η γνήσια έκφραση του Εθνικισμού???

Οσο για το άν προβάλλουν οργανώσεις της αριστερας...Ο Θεοδωράκης είχε ολοκληρη εκπομπη-διαφημιση για την ΑΚ και μου λες οτι δεν προβάλλονται...

Αντίθετα για μένα υπάρχουν τόσες και τόσες για να λένε στα προβατα τους τηλεθεατες ποσο κακος είμαι και μαχαιρωνω...

Οσο για την καλυψη των δραστηριοτητων μας απο τα ΜΜΕ....Καλό ανεκδοτο....Περσι που κατεβάσαμε 5000 κοσμο στην αθήνα και διεξάχθη μια δυναμική πορεία δεν έγινε το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ θεμα στα κανάλια....Αντιθετα την ίδια περίοδο γινόταν μια μίζερη σύναξη 100 ατόμων και την προβαλαν ολα τα καναλια (και οχι δεν είχε επεισόδια για να την προβαλλουν)

Ολόκληρη βομβα φαγαμε, είδες ποτε στην τηλεοραση δήλωση εκπροσώπου Τυπου???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rationalista

Rationalista


Αριθμός μηνυμάτων : 87
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 19, 2010 9:35 pm

linkingdeath14 έγραψε:
Rationalista έγραψε:


Ναι. Δηλαδή στα δελτία των οχτώ εσύ πιστεύεις ότι δεν ακούγονται αυτά που λέω. Ο κάθε Μιχαλολιάκος και Πλεύρης όποτε τύχη να γίνει ένα θέμα (πχ αλλοδαπός σημαιοφόρος) εμφανίζονται στα κανάλια και φτύνουν μίσος και παρακμή. Έχεις δει κανένα σοσιαλιστικό-κομμουνιστικό εξωκοινοβουλευτικό κόμμα ή καμιά αναρχική οργάνωση να προβάλλεται ποτέ στην τηλεόραση? Τώρα εκπομπές που προβάλλουν αναρχικούς όπως ανέφερες γίνονται ελάχιστες και αυτό επειδή υπήρξε η εξέγερση του Δεκέμβρη που είδε αυτό τον χώρο να συμμετέχει ενεργά και να μεγαλώνει όσο να 'ναι. Στις ειδήσεις που δείχνονται ΜΟΝΟ τα επεισόδια ποτέ δεν καλείται κάποιος αναρχικός ή αριστερός να μιλήσει. Αντίθετα με την κάθε μαζική ανόητη πράξη της Χ.Α. και του κάθε εθνικιστή-φασίστα έχουμε εκλεκτό καλεσμένο τον Μπουμπούκο, τον Καρατζαφύρερ και τον Μιχαλολιάκο να προκαλούν ηχορύπανση μέσα από τα ηχεία της τηλεόρασης.

https://www.youtube.com/watch?v=yCfOMzsaTG0&has_verified=1

Ειλικρινά πιστεύεις αυτα που λές...

Βγαζουν τον Μπουμπουκο, τον Πλεύρη και τον Χοντρο...Ε ΚΑΙ???? Αυτοί είναι η γνήσια έκφραση του Εθνικισμού???

Οσο για το άν προβάλλουν οργανώσεις της αριστερας...Ο Θεοδωράκης είχε ολοκληρη εκπομπη-διαφημιση για την ΑΚ και μου λες οτι δεν προβάλλονται...

Αντίθετα για μένα υπάρχουν τόσες και τόσες για να λένε στα προβατα τους τηλεθεατες ποσο κακος είμαι και μαχαιρωνω...

Οσο για την καλυψη των δραστηριοτητων μας απο τα ΜΜΕ....Καλό ανεκδοτο....Περσι που κατεβάσαμε 5000 κοσμο στην αθήνα και διεξάχθη μια δυναμική πορεία δεν έγινε το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ θεμα στα κανάλια....Αντιθετα την ίδια περίοδο γινόταν μια μίζερη σύναξη 100 ατόμων και την προβαλαν ολα τα καναλια (και οχι δεν είχε επεισόδια για να την προβαλλουν)

Ολόκληρη βομβα φαγαμε, είδες ποτε στην τηλεοραση δήλωση εκπροσώπου Τυπου???

Ντάξει οκ. Ο καθένας στον κόσμο του. Δεν πρόκειται να σε πείσω. Ένα Μιχαλολιάκος πατάς στο youtube και σου βγάζει οχτακόσα βίντεο. Όλος ο κόσμος ξέρει τον Μιχαλολιάκο (σκέψου γιατί?) αντίθετα ένα γαμημένο όνομα ανταρσυώτη που παίρνει κάμποσους ψήφους περισσότερους από την Χ.Α. στην κοινωνία δεν είναι γνωστό. Και δεν σου είπα ότι δεν θεωρείστε "ακραίοι" αλλά για συνεργασία με τους μπάτσους ούτε κιχ στην τηλεόραση. Άντε μια δυο φορές. Και εσύ τόση ώρα μου αναφέρεις μία εκπομπή, που καλά κάνει και υπάρχει, ενώ εγώ σου μιλάω για ένα επαναλαμβανόμενο γεγονός στις πολύ πιο λαοπρόβλητες ειδήσεις από τα ντοκυμαντέρ του Θεοδωράκη. Επίσης, δεν σου είπα άμα προβάλλεται η γνήσια ή ξεγνήσια έκφραση του εθνικισμού. Και ο Μπουμπούκος εθνίκι είναι και προβάλλεται. Ούτως η άλλως η Χ.Α. αδελφάκι με το ΛΑ.Ο.Σ. είναι. Χέρι χέρι με τον Καρατζαφέρη... Και σου είπα. Υπήρξε ένας ολόκληρος Δεκέμβρης, λογικό είναι να προβληθούν και μία φορά οι ΑΚαπίτες και όλοι οι άλλοι από ντοκυμαντέρ και ρεπορτάζ πάντα, όχι από ειδήσεις κλπ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
overkill2024

overkill2024


Αριθμός μηνυμάτων : 177
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010
Ηλικία : 38

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Διάβασε να ΜΑΘΕΝΕΙΣ ΤΩΡΑ..    Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 19, 2010 9:59 pm

--> Καλά έχτε ξεφύγει τελείως εκτός θέματος. Απλά θα κάνω κάποιες παρατηρήσεις.


Είναι άσκοπο να μπείτε στο τριπάκι: «έμενα με καταδικάζουν και εσένα σε υποστηρίζουν » . ΔΕΝ είναι επιχείρημα να αναφερόμαστε στα ΜΜΕ! Πάρτε το χαμπάρι. Το σύστημα θα τα παρουσιάζει όλα έτσι όπως θέλει αυτό.

linkingdeath14 (με όλο το σεβασμό) αυτά που λες είναι τραγικά και αστεία. Αυτά σου λέει εσένα το κόμμα σου? Τόσο πλύση εγκεφάλου ποια? Πες μου είναι τυχαίο που όλοι οι Χ.Ατες λέτε ακριβός τα ίδια επιχειρήματα? Έξυπνο παιδί φαίνεσαι, δεν βάζεις λίγο το μυαλό σου να δουλέψει? Σκέψου λίγο και πες μου. Το ΚΚΕ που κάνει πορείες με πάρα πολύ κόσμο και δεν γίνετε τίποτα όταν δεν το δείχνει η τηλεόραση, σημάνει ότι είναι απειλή για το σύστημα? Τι λογική είναι αυτή? Ή επειδή ένας μαλάκας έκανε μια εκπομπή για «αναρχικούς» αυτό σημαίνει πως κάνουν διαφήμιση στους αναρχικούς? Καταρχήν ξεχνάς κάποια πραγματάκια αλλά μην φοβάσαι εδώ είμαι εγώ για να στα θυμίσω..

Διάβασε να ΜΑΘΕΝΕΙΣ ΤΩΡΑ..

Το Σύστημα αυτό που πραγματικά φοβάται είναι το οτιδήποτε που δεν ποδηγετείται. Μην είσαι χαζός. Ακόμα και όταν βλέπεις μια εκπομπή για «αναρχικους», τους παρουσιάζουν σαν κάτι νεαρούς που είναι καλά παιδία, καταπιεσμένα και ονειροπόλα. Δεν δίνουν στον ακροατί κάτι βάσιμο. Κάτι που είναι εφικτό! Δεν είναι χαζοί! Ξέρουν τη παρουσιάζουν! Στην καλύτερη περίοπτη που κάποιος δει μια τέτοια εκπομπή είναι να πει στο τέλος «Τι αναρχία και μαλακίες όνειρα είναι αυτά ρεεε! Εδώ δεν έχουμε να φάμε και ακούμε κάτι ονειροπόλους να μιλάνε για κοινωνίες χωρίς λεφτά.. ότι νάνε.. ΡΕ ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΟΥΒΑΛΗΣΕΤΕ καμία ελιά!! »

Έχεις δει ποτέ εσυ να παρουσιάζουν κάτι το εφικτό? κάτι το βάσιμο? Κάτι που υπάρχει? Πώς να στο πω? Έχεις ακούσιο εσύ την τηλεόραση πχ για την νικηφόρες απεργίες της αναρχοσυνδικαλιστικής CGT στην Ισπανία? ΟΧΙ! ΌΛΑ αυτά που παρουσιάζουν είναι αβάσιμα, δεν επηρεάζουν καθόλου τον κόσμο (και το ΞΕΡΟΥΝ καλά) και το κάνουν μόνο και μόνο για να έχει ο κόσμος την εντύπωση ότι «να έχουμε δημοκρατία! Η τηλεόραση δείχνει ακόμα και τους αναρχικούς» . Κατάλαβες τώρα ότι όλα αυτά που λες για «διαφήμιση» είναι τραγικά αστεία! Σκέψου!

Λίγο πριν τα «Δεκεμβριανά » του 2008. Τα μμε αν θυμάσαι έκραζαν το κκε. Και ξαφνικά! όταν άρχισαν τα μπάχλα (από ομάδες που που δεν ποδηγετούνται…) .. να σου το ΚΚΕ! Που είναι αγωνιστές και δεν κάνουν έκτροπα! Που διαδηλώνουν.. και να σου η Κανέλλη να κράζει κάθε μέρα στα πρωινάδικα.. Και να σου οι δηλώσεις «τότε στην πάτρα είμαστε όλοι Χ.Ατες.. » κτλ..

ΘΕΣ να σου πω το "ΒΑΤΟ" που λένε τα ΜΜΕ για την αναρχία και τους αναρχικούς? Αυτό που πραγματικά καταλαβαίνει το τι είναι ο τηλεθεατής-ζώο??

Για Άκου γιατί μου φαίνετε πως ξεχνάς..

Αναρχικοί =
Συνωμοσία Πυρήνων της Φωτιάς:

http://www.megatv.com/megagegonota/summary.asp?catid=17533&subid=2&pubid=7315754

Η ΣΕΧΤΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΩΝ:
http://www.antenna.gr/webtv/watch?cid=_vg%24_b_c_b_k_g_gto%3D

Καλαϊτζίδης:
https://www.youtube.com/watch?v=HAZG86yEIKI

Γιάννης Πρετεντέρης και ΑΝΑΤΡΟΠΗ: Άπυρες εκπομπές σ για τους κουκουλοφόρους.. κτλ κτλ κτλ…


[quote="linkingdeath14"]
Rationalista έγραψε:
Περσι που κατεβάσαμε 5000 κοσμο στην αθήνα και διεξάχθη μια δυναμική πορεία δεν έγινε το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ θεμα στα κανάλια..

ΛΟΛ! Σίγα μην ήσασταν και 8 εκατομμύρια! 3 χιλιάρικα ήσασταν και αυτό γιατί ήσασταν από όλη την ΕΛΛΑΔΑ!!! Άσε που είχε έρθει και πολύς άκυρος κόσμος.. Και από ΛΑΟΣ κτλ.. Για αυτό τέτοιο πορεία κάνετε μόνο μια φορά το χρόνο! Αν είχε τόσο κόσμο θα κάνατε και άλλες πορείες ρεεε..

Το σύστημα ΔΕΝ σας φοβάται! Πράτο χαμπάρι! Το σύστημα δεν φοβάται που δέρνεται τους αλλοδαπούς.. Αυτό ειναι που θέλει.. Το σύστημα θα φοβότανε αν πηγαίνατε και δέρνατε τον Ελληναρά που νοικιάζει σε εξευτελιστική τιμή τα πάντα στο κέντρο για να τα νοικιάζουν οι μετανάστες, με σκοπό να υποβαθμιστεί η περιοχή , να γίνονται φασαρίες.. να εγκαταλείψουν οι μαγαζάτορες τα μαγαζάκια τους.. να τα αγοράσει όλα αυτός.. και να κάνει ένα ωραίο εμπορικό κέντρο με 3000 εργαζόμενος που θα τους πίνει το αίμα και αυτός θα πλουτίζει..

Αλλά σε αυτόν ΔΕΝ πάτε (αν και τον ξέρεται.. ) Αυτό κάνει το σύστημα.. όχι μόνο σε εσάς! Αλλά και σε όλα τα κόμματα που έχουν Τσοπάνη..

Αλήθεια.. Κουσουμβρή έχεις διαβάσει……???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/overkill2024
linkingdeath14

linkingdeath14


Αριθμός μηνυμάτων : 148
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 19, 2010 11:05 pm

Παράθεση :
Αλήθεια.. Κουσουμβρή έχεις διαβάσει……???

Ναι, τον Χάρη τον εχω διαβάσει...Εσύ;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
linkingdeath14

linkingdeath14


Αριθμός μηνυμάτων : 148
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές I_icon_minitimeΔευ Δεκ 20, 2010 9:35 am

Rationalista έγραψε:


Ντάξει οκ. Ο καθένας στον κόσμο του. Δεν πρόκειται να σε πείσω. Ένα Μιχαλολιάκος πατάς στο youtube και σου βγάζει οχτακόσα βίντεο. Όλος ο κόσμος ξέρει τον Μιχαλολιάκο (σκέψου γιατί?) αντίθετα ένα γαμημένο όνομα ανταρσυώτη που παίρνει κάμποσους ψήφους περισσότερους από την Χ.Α. στην κοινωνία δεν είναι γνωστό. Και δεν σου είπα ότι δεν θεωρείστε "ακραίοι" αλλά για συνεργασία με τους μπάτσους ούτε κιχ στην τηλεόραση. Άντε μια δυο φορές. Και εσύ τόση ώρα μου αναφέρεις μία εκπομπή, που καλά κάνει και υπάρχει, ενώ εγώ σου μιλάω για ένα επαναλαμβανόμενο γεγονός στις πολύ πιο λαοπρόβλητες ειδήσεις από τα ντοκυμαντέρ του Θεοδωράκη. Επίσης, δεν σου είπα άμα προβάλλεται η γνήσια ή ξεγνήσια έκφραση του εθνικισμού. Και ο Μπουμπούκος εθνίκι είναι και προβάλλεται. Ούτως η άλλως η Χ.Α. αδελφάκι με το ΛΑ.Ο.Σ. είναι. Χέρι χέρι με τον Καρατζαφέρη... Και σου είπα. Υπήρξε ένας ολόκληρος Δεκέμβρης, λογικό είναι να προβληθούν και μία φορά οι ΑΚαπίτες και όλοι οι άλλοι από ντοκυμαντέρ και ρεπορτάζ πάντα, όχι από ειδήσεις κλπ.

Έκανα το search και τα 800 βιντεο περιοριστηκαν σε 10 εκ των οποίων.....

Τα 2, λογω καθοδου στις εκλογές ηταν υποχρεώμενοι να μας προβαλλουν καποιες χρονικες στιγμές...
Το 1 στον Χατζηνικολάου, παλι βαση τις οδηγιες του Ε.Σ.Ρ επρεπε να μας προβαλλει, κατεληξε με δυο εξωδικα να μας βγαλει για ενα.....τρίλεπτο
Τα 5 είναι απο ρεπορταζ και εκπομπές τριτοκλασσάτων καναλιών τοπικης εμβέλειας που τα βλέπουν 10 την φορά...
Και τα 2 είναι τηλεοπτικές παρεμβασεις και εμφανίσεις του κάποιων λεπτών, στην οποία δεν μπορούσαν να μην μας δώσουν λόγο μιας και το κεντρικο θέμα ηταν η Χρυσή Αυγή....

Στο θέμα της ΑΝΤΑΡΣΥΑΣ. Το οτι πηρε "καμποσους ψηφους παραπάνω απο την ΧΑ" ηταν η μεγαλυτερη παπαρια που διετυπωθηκε..Η μεν ΑΝΤΑΡΣΥΑ κατέβασε ψηφοδελτια σε ολη την Ελλαδα και πηρε οσα πηρε, απεναντιας η ΧΑ κατεβασε μοναχα ψηφοδελτιο σε 2 δημους και 2 περιφέρειες, πηρε περισσοτερους ψηφους, απο οτι ειχε παρει απο ολη την Ελλαδα στις ευρωεκλογές, με οικονομικα μέσα πενιχρα (ολοι απο τον πρωτο ως τον τελευταιο βαλαμε το χερι στην τσεπη) και το κυριο βαρος της προπαγανδας να έχει πέσει στην Αθηνα.....Η μεν ΑΝΤΑΡΣΥΑ τωρα που και λεφτα για ψηφοδελτια εχει (ενδεικτικα τα διαδικαστικά και τα λειτουργικα εξοδα σε μας ανηλθαν γυρω στα 20 χιλιαρικα) αλλα και για αρτια προπαγανδιστική δράση( τραπεζακια, αφίσες απο συνεργείο κλπ) που τα βρισκει, οταν η δυναμικη της στο δρομο και την προπαγανδα ειναι ας πουμε ιση με την δικια μας...??? Η απομυζει τα μελη της η γενικα τα παιρνει απο αλλου....Δεν εξηγείται αλλιως...

Οσο για το ΛΑΟΣ, λογικό είναι να προβάλλεται στα κανάλια...Αφού ειναι το μαντρι που έφτιαξε το Συστημα για να κατευθυνει τις διαρροες μαζών προς "ακραία κομματα" (εξαλλου και ο Πρόεδρος το εχει πει με στομφο, οτι το ΛΑΟΣ ειναι το ανάχωμα στην ακροδεξιά και χαρις σε αυτο δεν υπάρχει πραγματικά ακροδεξιο(εθνικιστικο δηλαδη) κομμα)...Βεβαια μεσα στις φοβίες σας βλεπετε στο ΛΑΟΣ και τα φλωρακια του το νέο NSDAP και τα SS....Α ρε καρμιροιδες....

Οσο για τον "Δεκέμβρη".....Θα μας πρήξετε για πολύ ακόμη με εκείνο το ξεκαύλωμα που σας αφησε το κράτος (με την συναρωγή των ΜΜΕ) να κάνετε το 08???? Και μην μου πεις οτι δεν σας αφησε γιατι την επομενη χρονια, που απειλουσατε οτι θα κάνετε τα ίδια και χειρότερα, σε 2 μέρες βαλατε την ουρά στα σκέλια και τραβηξατε για το σπίτι σας....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rationalista

Rationalista


Αριθμός μηνυμάτων : 87
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές I_icon_minitimeΔευ Δεκ 20, 2010 2:12 pm

linkingdeath14 έγραψε:
Rationalista έγραψε:


Ντάξει οκ. Ο καθένας στον κόσμο του. Δεν πρόκειται να σε πείσω. Ένα Μιχαλολιάκος πατάς στο youtube και σου βγάζει οχτακόσα βίντεο. Όλος ο κόσμος ξέρει τον Μιχαλολιάκο (σκέψου γιατί?) αντίθετα ένα γαμημένο όνομα ανταρσυώτη που παίρνει κάμποσους ψήφους περισσότερους από την Χ.Α. στην κοινωνία δεν είναι γνωστό. Και δεν σου είπα ότι δεν θεωρείστε "ακραίοι" αλλά για συνεργασία με τους μπάτσους ούτε κιχ στην τηλεόραση. Άντε μια δυο φορές. Και εσύ τόση ώρα μου αναφέρεις μία εκπομπή, που καλά κάνει και υπάρχει, ενώ εγώ σου μιλάω για ένα επαναλαμβανόμενο γεγονός στις πολύ πιο λαοπρόβλητες ειδήσεις από τα ντοκυμαντέρ του Θεοδωράκη. Επίσης, δεν σου είπα άμα προβάλλεται η γνήσια ή ξεγνήσια έκφραση του εθνικισμού. Και ο Μπουμπούκος εθνίκι είναι και προβάλλεται. Ούτως η άλλως η Χ.Α. αδελφάκι με το ΛΑ.Ο.Σ. είναι. Χέρι χέρι με τον Καρατζαφέρη... Και σου είπα. Υπήρξε ένας ολόκληρος Δεκέμβρης, λογικό είναι να προβληθούν και μία φορά οι ΑΚαπίτες και όλοι οι άλλοι από ντοκυμαντέρ και ρεπορτάζ πάντα, όχι από ειδήσεις κλπ.

Έκανα το search και τα 800 βιντεο περιοριστηκαν σε 10 εκ των οποίων.....

Τα 2, λογω καθοδου στις εκλογές ηταν υποχρεώμενοι να μας προβαλλουν καποιες χρονικες στιγμές...
Το 1 στον Χατζηνικολάου, παλι βαση τις οδηγιες του Ε.Σ.Ρ επρεπε να μας προβαλλει, κατεληξε με δυο εξωδικα να μας βγαλει για ενα.....τρίλεπτο
Τα 5 είναι απο ρεπορταζ και εκπομπές τριτοκλασσάτων καναλιών τοπικης εμβέλειας που τα βλέπουν 10 την φορά...
Και τα 2 είναι τηλεοπτικές παρεμβασεις και εμφανίσεις του κάποιων λεπτών, στην οποία δεν μπορούσαν να μην μας δώσουν λόγο μιας και το κεντρικο θέμα ηταν η Χρυσή Αυγή....

Στο θέμα της ΑΝΤΑΡΣΥΑΣ. Το οτι πηρε "καμποσους ψηφους παραπάνω απο την ΧΑ" ηταν η μεγαλυτερη παπαρια που διετυπωθηκε..Η μεν ΑΝΤΑΡΣΥΑ κατέβασε ψηφοδελτια σε ολη την Ελλαδα και πηρε οσα πηρε, απεναντιας η ΧΑ κατεβασε μοναχα ψηφοδελτιο σε 2 δημους και 2 περιφέρειες, πηρε περισσοτερους ψηφους, απο οτι ειχε παρει απο ολη την Ελλαδα στις ευρωεκλογές, με οικονομικα μέσα πενιχρα (ολοι απο τον πρωτο ως τον τελευταιο βαλαμε το χερι στην τσεπη) και το κυριο βαρος της προπαγανδας να έχει πέσει στην Αθηνα.....Η μεν ΑΝΤΑΡΣΥΑ τωρα που και λεφτα για ψηφοδελτια εχει (ενδεικτικα τα διαδικαστικά και τα λειτουργικα εξοδα σε μας ανηλθαν γυρω στα 20 χιλιαρικα) αλλα και για αρτια προπαγανδιστική δράση( τραπεζακια, αφίσες απο συνεργείο κλπ) που τα βρισκει, οταν η δυναμικη της στο δρομο και την προπαγανδα ειναι ας πουμε ιση με την δικια μας...??? Η απομυζει τα μελη της η γενικα τα παιρνει απο αλλου....Δεν εξηγείται αλλιως...

Οσο για το ΛΑΟΣ, λογικό είναι να προβάλλεται στα κανάλια...Αφού ειναι το μαντρι που έφτιαξε το Συστημα για να κατευθυνει τις διαρροες μαζών προς "ακραία κομματα" (εξαλλου και ο Πρόεδρος το εχει πει με στομφο, οτι το ΛΑΟΣ ειναι το ανάχωμα στην ακροδεξιά και χαρις σε αυτο δεν υπάρχει πραγματικά ακροδεξιο(εθνικιστικο δηλαδη) κομμα)...Βεβαια μεσα στις φοβίες σας βλεπετε στο ΛΑΟΣ και τα φλωρακια του το νέο NSDAP και τα SS....Α ρε καρμιροιδες....

Οσο για τον "Δεκέμβρη".....Θα μας πρήξετε για πολύ ακόμη με εκείνο το ξεκαύλωμα που σας αφησε το κράτος (με την συναρωγή των ΜΜΕ) να κάνετε το 08???? Και μην μου πεις οτι δεν σας αφησε γιατι την επομενη χρονια, που απειλουσατε οτι θα κάνετε τα ίδια και χειρότερα, σε 2 μέρες βαλατε την ουρά στα σκέλια και τραβηξατε για το σπίτι σας....


Το βίντεο στο Άλτερ που βγαίνει και απειλεί σαν μαφιόζος δεν το είδες, στον Χαρδαβέλλα δεν τον είδες? Για τα γεγονότα στην Πάτρα δεν τον είδες? Στην εκπομπή που του αφιερώσανε στο Top Stories? Με ένα πρόχειρο πέρασμα τα βρήκα αυτά.

Δεν νομίζω πως χαλάει την Χ.Α. το ΛΑ.Ο.Σ. Δεν ξεχνιέται το "Ελάτε χουντικοί, ελάτε χρυσαυγίτες" του Καρατζαφύρερ.

Για την ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. αναφέρθηκα στις εκλογές τις βουλευτικές που έχουν πιο σαφή πολιτικό χαρακτήρα (και όχι τοπικό, αυτοδιοικητικό). Λάθος μου που δεν το διευκρίνισα. Αλλά για να μην λέμε κιόλας ανοησίες. Δες την πορεία των 3.000 Χ.Αιτών και μετά δες μια πορεία στα πρωτοβάθμια σωματεία πόσο κατεβάζει αυτό το κόμμα και σύγκρινε τότε τον κόσμο. Επίσης στις εκλογές του 2010 η Χ.Α. ίσως (λέω ίσως γιατί δεν μπορώ να ξέρω) πήρε περισσότερους ψήφους από τους "γνήσιους" εθνικιστές του ΛΑ.Ο.Σ. γιατί το κόμμα τους συνεργάστηκε με τον Κακλαμάνη από τι θυμάμαι.

Όσο για τον Δεκέμβρη θα τον ακούτε πολύ καιρό γιατί ήταν η πρώτη εξέγερση μετά την μεταπολίτευση, από την νεολαία κυρίως κιόλας. Και άμα θες να να μείνουμε στα πλαίσια του Λογικού, μην αναφέρεις τα περί ξεκαυλώματος με τις ευχές του κράτους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές I_icon_minitimeΔευ Δεκ 20, 2010 4:07 pm

Βασικά και οι μεν και οι δε βλέπετε τα πράγματα υπό το πρίσμα της ιδεολογίας σας με συνέπεια να λέτε ό,τι να 'ναι.Τα ΜΜΕ δε στηρίζουν ούτε τους εθνικιστές,ούτε τους αναρχικούς.Πολύ απλά,υπάρχει η κοινή γνώμη,η οποία ακολουθεί μία γραμμή που είναι διαμορφωμένη χρόνια μέσω της αστικής προπαγάνδας,η οποία λέγεται political correctness.Ο ρόλος των ΜΜΕ είναι to indulge αυτήν την κοινή γνώμη & to do so υιοθετούν οτιδήποτε υπάγεται στην political correctness.Είναι political correct να είσαι ονειροπόλος και ρομαντικός επαναστάτης?Ναι,καλοί οι αναρχικοί.Είναι political correct να σπας τράπεζες και να βεβηλώνεις διάφορα σύμβολα?Όχι,κακοί οι αναρχικοί.Είναι political correct να υπερασπίζεσαι τους θιγμένους νοικοκυραίους?Ναι,καλοί οι εθνικιστές.Είναι political correct να χαράζεις σβάστικες πάνω σε μετανάστες?Όχι,κακοί οι εθνικιστές.Πολύ απλά,τα ΜΜΕ και το σύστημα,υποστηρίζουν όσα τους βολεύουν από κάθε ιδεολογία και ό,τι θεωρούν "ακραίο",το βρίζουν.Άλλωστε η κοινή γνώμη-απολιτικοποιημένη & stupified όλα αυτά τα χρόνια-έχει μνήμη χρυσόψαρου:τη μία μέρα είσαι ήρωας,την επόμενη εγληματίας.

Rationalista έγραψε:
Παρουσιάζονται όλη σαν τον χειρότερο "Νετσαγιεφικό κάθαρμα" (πλάκα κάνω Λέο μην τρελένεσαι Razz )που στο μυαλό του έχει να καταστρέψει και να μην κάνει τίποτα άλλο εκτός από αυτό

Μόνο όσες κοιμούνται μαζί μου με λένε κάθαρμα. Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
@simvatos

@simvatos


Αριθμός μηνυμάτων : 60
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές I_icon_minitimeΔευ Δεκ 20, 2010 5:59 pm

Καλά γιατί επιμένεις ότι πρέπει να βγει εκπομπή για <<εγκληματίες αναρχικούς>>?Δεν είμαστε...Δηλαδή να λέμε ότι ναναι για να είσαι ευχαριστημένος...Δηλαδή επειδή σας λένε ότι δεν είσαστε σωστοί να μην είναι κανένας?

Τι θες να κάνω που κάποιος είτε για να το παίξει προοδευτικός ή δεν ξέρω τι άλλο συμφέρον και σκοπό έχει είτε επειδή όντως μας πάει βγαίνει και λέει κάτι να απολογούμε...Όσο δεν με καθοδηγεί και δεν έχω σχέση με αυτόν δεν έχω υποχρέωση να δίνω λογαριασμό
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
linkingdeath14

linkingdeath14


Αριθμός μηνυμάτων : 148
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές I_icon_minitimeΔευ Δεκ 20, 2010 10:43 pm

@simvatos έγραψε:
Καλά γιατί επιμένεις ότι πρέπει να βγει εκπομπή για <<εγκληματίες αναρχικούς>>?Δεν είμαστε...Δηλαδή να λέμε ότι ναναι για να είσαι ευχαριστημένος...Δηλαδή επειδή σας λένε ότι δεν είσαστε σωστοί να μην είναι κανένας?

Τι θες να κάνω που κάποιος είτε για να το παίξει προοδευτικός ή δεν ξέρω τι άλλο συμφέρον και σκοπό έχει είτε επειδή όντως μας πάει βγαίνει και λέει κάτι να απολογούμε...Όσο δεν με καθοδηγεί και δεν έχω σχέση με αυτόν δεν έχω υποχρέωση να δίνω λογαριασμό

Οχι ρε φίλε, δεν απαιτώ "εκπομπη με θέμα εγκληματίες αναρχικούς".....Εγω απλώς τονίζω την ισχυουσα κατάσταση στα ΜΜΕ...Πως σε πολλα σκηνικά τα ΜΜΕ χρυσωσαν το χαπι των αντιφασιστών παρουσιαζοντας τους σαν τα "θυματα" (ιμια 08) και πολλες φορές οταν τυχαινει Εθνικιστης να επιτεθει σε αντιφασίστες γινόταν ο κακός χαμός...
Και πως τα περισσότερα που μας προσαπτουν ειτε είναι προβοκατσιες (χαραγμα το 93 στους Αμπελοκηπους,Συναγωγη Χανίων) είτε γεγονότα τα οποία δεν αποδείχτηκε ποτέ εμπλοκή συναγωνιστών μου...

Στον αντιποδα εχω εμπειρία απο συναγωνιστη μου που χαροπάλευε 15 μερες στην εντατική και ενώ εγινε ρεπορτάζ το θέμα πνιχτηκε και απο εφημεριδες και καναλια -απο τα πιο δεξια εως τα αριστερα- και η υπόθεση μπηκε συνοπτικα στο αρχειο,(αυτα και τα περι κρατικής θαλπωρης)....

Οταν έχεις ατομα οπως ο Λαζόπουλος που τον παρακολουθει το 50% και βάλε του κοινού, να σε αβαντάρουν, εεεε δεν μπορεις να μου το παιζεις και "εχθρος του συστηματος"....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
joseph the judge

joseph the judge


Αριθμός μηνυμάτων : 347
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010
Τόπος : αθηνα

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές I_icon_minitimeΤρι Δεκ 21, 2010 12:50 pm

linkingdeath14 έγραψε:
@simvatos έγραψε:
Καλά γιατί επιμένεις ότι πρέπει να βγει εκπομπή για <<εγκληματίες αναρχικούς>>?Δεν είμαστε...Δηλαδή να λέμε ότι ναναι για να είσαι ευχαριστημένος...Δηλαδή επειδή σας λένε ότι δεν είσαστε σωστοί να μην είναι κανένας?

Τι θες να κάνω που κάποιος είτε για να το παίξει προοδευτικός ή δεν ξέρω τι άλλο συμφέρον και σκοπό έχει είτε επειδή όντως μας πάει βγαίνει και λέει κάτι να απολογούμε...Όσο δεν με καθοδηγεί και δεν έχω σχέση με αυτόν δεν έχω υποχρέωση να δίνω λογαριασμό

Οχι ρε φίλε, δεν απαιτώ "εκπομπη με θέμα εγκληματίες αναρχικούς".....Εγω απλώς τονίζω την ισχυουσα κατάσταση στα ΜΜΕ...Πως σε πολλα σκηνικά τα ΜΜΕ χρυσωσαν το χαπι των αντιφασιστών παρουσιαζοντας τους σαν τα "θυματα" (ιμια 08) και πολλες φορές οταν τυχαινει Εθνικιστης να επιτεθει σε αντιφασίστες γινόταν ο κακός χαμός...
Και πως τα περισσότερα που μας προσαπτουν ειτε είναι προβοκατσιες (χαραγμα το 93 στους Αμπελοκηπους,Συναγωγη Χανίων) είτε γεγονότα τα οποία δεν αποδείχτηκε ποτέ εμπλοκή συναγωνιστών μου...

Στον αντιποδα εχω εμπειρία απο συναγωνιστη μου που χαροπάλευε 15 μερες στην εντατική και ενώ εγινε ρεπορτάζ το θέμα πνιχτηκε και απο εφημεριδες και καναλια -απο τα πιο δεξια εως τα αριστερα- και η υπόθεση μπηκε συνοπτικα στο αρχειο,(αυτα και τα περι κρατικής θαλπωρης)....

Οταν έχεις ατομα οπως ο Λαζόπουλος που τον παρακολουθει το 50% και βάλε του κοινού, να σε αβαντάρουν, εεεε δεν μπορεις να μου το παιζεις και "εχθρος του συστηματος"....



αληθεια σε κααταλαβαινω.......εισαι ενα παραδειγμα του τι ειναι προπαγανδα με την κακη εννοια.......εχουν παρει μια πλευρα της ιστοριας και στην εχουν φωτισει και φουσκωσει ετσι ωστε να φαινεται πιστευτη....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
provocateur

provocateur


Αριθμός μηνυμάτων : 22
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 13/12/2010
Τόπος : Σε διάφορα

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές I_icon_minitimeΤρι Δεκ 21, 2010 12:52 pm

Μάκης Τριανταφυλλόπουλος

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=196122&cid=24

Ιός

http://www.iospress.gr/

Στέλιος Κούλογλου (βάζω ελάχιστα όσα θυμάμαι)

http://tvxs.gr/node/51665/285746

https://www.youtube.com/watch?v=qpdHNnJeuX8

https://www.youtube.com/watch?v=0NM7VyTS4O4

http://www.tvxs.gr/news/%CF%83%CE%B1%CE%BD-%CF%83%CE%AE%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B1/pierre-josef-pr%CE%BFudhon-o-%C2%AB%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%AD%CF%81%CE%B1%CF%82%C2%BB-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%8D

Σταύρος Θεοδωράκης

https://www.youtube.com/watch?v=gsuoO_0HokE&feature=related

http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.article&id=644

Μηχανή του χρόνου

https://www.youtube.com/watch?v=AVtJZth6lXQ

Και άλλα αμέτρητα που δεν βρίσκω. Όπως 2σέλιδο αφιέρωμα της ελευθεροτυπίας στα αναρχικά ραδιόφωνα. Και ας μην μιλήσουμε για θέματα αντι ρατσισμού και αντι φασισμού. Εδώ σας παρέθεσα ελάχιστα που αφορούν την αναρχία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
joseph the judge

joseph the judge


Αριθμός μηνυμάτων : 347
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010
Τόπος : αθηνα

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές I_icon_minitimeΤρι Δεκ 21, 2010 1:02 pm

κατα τα αλλα συμφωνω με τον λιο!!!!! cheers νετσαγιαφικο συντροφι τα ειπες πολυ καλα!!!

θα το παω λιγο παρακατω ομως και θα πω οτι ολα μεσα στο συστημα ειναι κρινει το συστημα οτι δεν μπορει να διοικησει,να ελεγξει οσο θελει τις μαζες?? θελει να "ανανεωσει" το φιλευθερισμο?? ριχνει ενα μεταξα,παπαδοπουλο,χιτλερ,φρανκο και γινονται ολα κατ΄ευχην......και μολις αποφασισει οτι η "δημοκρατια" πρεπει να ξαναθριαμβευσει επειδη τα πραγματα θα βγουν "εκτος ελεγχου" αρει την υποστηριξη του και πεφτουν........το ιδιο ισχυει και για τους σοσιαλισμους του παπανδρεου,τσαβες κλπ με το αντιθετο κολπο δινει το καροτο και μετα βγαζει το μαστιγιο.....(την κινα,την κορεα,εσσδ δεν τις αναφερω γιατι ειναι διαφορετικες περιπτωσεις,εκει ο λαος επαναστατησε και το συστημα παλεψε να κανει την μετεπειτα κοινωνια δικη του)..............ετσι και τωρα το συστημα χρησιμοποιει τους εθνικιστες.........μια μεγαλη διαφορα ομως ενος αριστερου κοντα στο συστημα ειναι οτι παντα θα ειναι πιο επιφοβος απο τον εθνικιστη διοτι αν "επαναστατησει" ο μιχαλολιακος το συστημα μπορει τον διαχειριστει οπως θελει με τεραστια ευκολια παρολα αυτα οταν επαναστατησει ο λαος ακομα και με ρεφορμιστικα κοντα στο συστημα προταγματα τα πραγματα μπορουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ να γινουν επικινδυνα για το συστημα........για αυτο και ο λαζοπουλος ειναι "αριστερος" ....το χειροτερο σκουπιδι ειναι,ενα σιχαμερο ανθρωπακι......που με αριστερα λογια δουλευει τον κοσμο,αυτο με το καροτο που λεγαμε........παραδειγμα ευρωεκλογες 2009(κατασταση που εβραζε μετα τον δεκεμβρη του 08) ο λαζοπουλος ελεγε στον κοσμο οχι να κανει αποχη και να επαναστατησει,να αποστασιοποιηθει δηλαδη απο ολο το σαπιο συστημα και να το ριξει αλλα να κανει αποχη και να "διοικησει ο κανενας" οπως ελεγε ....αποχη του καναπε δηλαδη .......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
joseph the judge

joseph the judge


Αριθμός μηνυμάτων : 347
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010
Τόπος : αθηνα

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές I_icon_minitimeΤρι Δεκ 21, 2010 1:11 pm

provocateur έγραψε:


Και άλλα αμέτρητα που δεν βρίσκω. Όπως 2σέλιδο αφιέρωμα της ελευθεροτυπίας στα αναρχικά ραδιόφωνα. Και ας μην μιλήσουμε για θέματα αντι ρατσισμού και αντι φασισμού. Εδώ σας παρέθεσα ελάχιστα που αφορούν την αναρχία.


το συστημα ρε συ υποστηριζει το κρατος με σαφη γεωγραφικα συνορα που το κεφαλαιο θα μπορει να υπερπηδα οταν θελει φτηνο εργατικο δυναμικο.....φωναζει και με γλυκο υποκριτικο χαμογελο λεει ελατε μεταναστες ετσι ωστε να μπορει να τους ρουφαει το αιμα.....δεν ειναι "υπερ" των μεταναστων αλλα υπερ των εξαθλιωμενων.....θελει εξαθλιωμενους γιατι ο εξαθλιωμενος δεν επιλεγει που ή πως θα δουλεψει ή τις συνθηκες και τα λεφτα.......και αυτο θα το κραταει με τους πολεμους,μεσω εσας που τρομαζετε τους μεταναστες,με τα συνορα και τα κρατη............
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
provocateur

provocateur


Αριθμός μηνυμάτων : 22
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 13/12/2010
Τόπος : Σε διάφορα

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές I_icon_minitimeΤρι Δεκ 21, 2010 1:21 pm

Σου έβαλα ένα κατεβατό όπου δημοσιογραφικοί κολοσοί της χώρας σε αβαντάρουν και εσύ τι μου λες;;; Εκτός αν δω στο tvxs και στο protagon αφιέρωμα σε Έβολα, Σπέγκλερ και Ίωνα Δραγούμη.

Που κολλάνε οι μετανάστες στο ζήτημα; Εφ όσον εσύ είσαι η πραγματική αντίσταση πως ρε μεγάλε σε αβαντάρουν ώστε να έρθει κόσμος σε σένα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
joseph the judge

joseph the judge


Αριθμός μηνυμάτων : 347
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010
Τόπος : αθηνα

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές I_icon_minitimeΤρι Δεκ 21, 2010 1:50 pm

provocateur έγραψε:
Μάκης Τριανταφυλλόπουλος

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=196122&cid=24

Ιός

http://www.iospress.gr/

Στέλιος Κούλογλου (βάζω ελάχιστα όσα θυμάμαι)

http://tvxs.gr/node/51665/285746

https://www.youtube.com/watch?v=qpdHNnJeuX8

https://www.youtube.com/watch?v=0NM7VyTS4O4

http://www.tvxs.gr/news/%CF%83%CE%B1%CE%BD-%CF%83%CE%AE%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B1/pierre-josef-pr%CE%BFudhon-o-%C2%AB%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%AD%CF%81%CE%B1%CF%82%C2%BB-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%8D

Σταύρος Θεοδωράκης

https://www.youtube.com/watch?v=gsuoO_0HokE&feature=related

http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.article&id=644

Μηχανή του χρόνου

https://www.youtube.com/watch?v=AVtJZth6lXQ

Και άλλα αμέτρητα που δεν βρίσκω. Όπως 2σέλιδο αφιέρωμα της ελευθεροτυπίας στα αναρχικά ραδιόφωνα. Και ας μην μιλήσουμε για θέματα αντι ρατσισμού και αντι φασισμού. Εδώ σας παρέθεσα ελάχιστα που αφορούν την αναρχία.


δεν θες να καταλαβεις.........αυτοι οι κολοσσοι παιζουν με τον κοσμο.......λενε αριστερα λογια για να βγαλουν μετα το μαστιγιο....και το εχουν βγαλει ΑΠΕΙΡΕΣ φορες......ειτε καταδιδοντας συντροφους βλπ ζουγκλα ειτε με τρομοϋστεριες,ειτε με συκοφαντιση του αγωνα,ειτε με την χειροτερη συστημικη προπαγανδα του καλου και εντιμου πολιτη.........να βγαλουν ιωνα δραγουμη για ποιον λογο??!!για να καταλαβει ο κοσμος οτι ειστε φανερα υποχειρια τους???!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
joseph the judge

joseph the judge


Αριθμός μηνυμάτων : 347
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010
Τόπος : αθηνα

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές I_icon_minitimeΤρι Δεκ 21, 2010 1:55 pm

[quote="1993phevos"]
provocateur έγραψε:
Μάκης Τριανταφυλλόπουλος

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=196122&cid=24

Ιός

http://www.iospress.gr/

Στέλιος Κούλογλου (βάζω ελάχιστα όσα θυμάμαι)

http://tvxs.gr/node/51665/285746

https://www.youtube.com/watch?v=qpdHNnJeuX8

https://www.youtube.com/watch?v=0NM7VyTS4O4

http://www.tvxs.gr/news/%CF%83%CE%B1%CE%BD-%CF%83%CE%AE%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B1/pierre-josef-pr%CE%BFudhon-o-%C2%AB%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%AD%CF%81%CE%B1%CF%82%C2%BB-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%8D

Σταύρος Θεοδωράκης

https://www.youtube.com/watch?v=gsuoO_0HokE&feature=related

http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.article&id=644

Μηχανή του χρόνου

https://www.youtube.com/watch?v=AVtJZth6lXQ

Και άλλα αμέτρητα που δεν βρίσκω. Όπως 2σέλιδο αφιέρωμα της ελευθεροτυπίας στα αναρχικά ραδιόφωνα. Και ας μην μιλήσουμε για θέματα αντι ρατσισμού και αντι φασισμού. Εδώ σας παρέθεσα ελάχιστα που αφορούν την αναρχία.



οσο για το tvxs ο κουλογλου δηλωνει αριστερος!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
linkingdeath14

linkingdeath14


Αριθμός μηνυμάτων : 148
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές I_icon_minitimeΤρι Δεκ 21, 2010 2:40 pm

1993phevos έγραψε:


δεν θες να καταλαβεις.........αυτοι οι κολοσσοι παιζουν με τον κοσμο.......λενε αριστερα λογια για να βγαλουν μετα το μαστιγιο....και το εχουν βγαλει ΑΠΕΙΡΕΣ φορες......ειτε καταδιδοντας συντροφους βλπ ζουγκλα ειτε με τρομοϋστεριες,ειτε με συκοφαντιση του αγωνα,ειτε με την χειροτερη συστημικη προπαγανδα του καλου και εντιμου πολιτη.........να βγαλουν ιωνα δραγουμη για ποιον λογο??!!για να καταλαβει ο κοσμος οτι ειστε φανερα υποχειρια τους???!


Φιλαρακο ειδικά για Τρίμη,Ιο και Στελαρα ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΣΑΙ...

Ο Τριμης, αν δεν κάνω λάθος δεν ηταν αυτος, που πρωτοστατησε στην στοχοποιηση του Περίανδρου, και βασει των δικων του παρεμβάσεων στηθηκε το κατηγορητηριο??

Καλα για τον Ιο δεν θέλω να επεκταθω περαιτέρω....Μονο ενα μογγολακι με συνδρομο νταουν δεν θα μπορουσε να διακρίνει την ακραιφνη φιλο-αντιφα σταση στα αρθρα... Και εχω παρακολουθησει και ομιλία του Ψαρρα για τον Δεκεμβρη και το ΧΑΠΙ ΧΡΥΣΩΘΗΚΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ....

Οσο για τον Στελιο, να σου θυμίσω το βίντεο της "συνεργασίας" ΕΛ.ΑΣ- ΧΑ τον περασμένο Σεπτεμβρη...Οπου παρολιγον προσαγωγες ....για μοιρασμα φυλλαδιων βαφτιστηκαν "μεταφορα με την κλουβα των ΜΑΤ".....Βεβαια τα "πονηρεμενα φυντάνια" του ιντυ το καναν σημαια τους το πλάνο (αυτην το φθηνο μονταζ της πλακας) και το παρουσιάζουν ακομα σαν "τεκμηριο παρακρατικοτητας".......Και καταπινουν την ηττα που εφαγαν, οταν ο Στελαρας έταξε "αμονταριστα πλανα" την επομενη Τεταρτη....Και αυτα δεν φανηκαν ποτε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
linkingdeath14

linkingdeath14


Αριθμός μηνυμάτων : 148
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές I_icon_minitimeΤρι Δεκ 21, 2010 2:48 pm

1993phevos έγραψε:


το συστημα ρε συ υποστηριζει το κρατος με σαφη γεωγραφικα συνορα που το κεφαλαιο θα μπορει να υπερπηδα οταν θελει φτηνο εργατικο δυναμικο.....φωναζει και με γλυκο υποκριτικο χαμογελο λεει ελατε μεταναστες ετσι ωστε να μπορει να τους ρουφαει το αιμα.....δεν ειναι "υπερ" των μεταναστων αλλα υπερ των εξαθλιωμενων.....θελει εξαθλιωμενους γιατι ο εξαθλιωμενος δεν επιλεγει που ή πως θα δουλεψει ή τις συνθηκες και τα λεφτα.......και αυτο θα το κραταει με τους πολεμους,μεσω εσας που τρομαζετε τους μεταναστες,με τα συνορα και τα κρατη............


Γαματο το παραληρημα σου!!!

Το διεθνη δυναστη δεν τον νοιαζουν συνορα, κράτη κλπ! Τα κράτη με την μορφη που έχουν σημερα είναι απλά προτεκτορατα που υπαρχουν για να ικανοποιούν τα συμφέροντα του Διεθνους Κεφαλαίου. Το θέμα είναι απλό...Εχει ανθρωπινο δυναμικό το οποίο είναι υπεραρκετο στον τριτο κοσμο για την κάλυψη των αναγκων του και στην Ευρώπη εχει μάζες με κεκτημενα δικαιώματα και αντιστάσεις, οποταν προωωθεί την μετακινηση μαζών με απωτερο σκοπό την κοινωνικη πολωση στην ευρωπη και τέλος των υποβιβασμο του βιοτικου επιπεδου ζωης ΟΛΩΝ...

Για αυτο οταν μου λες οτι το κράτος βρίσκεται πίσω απο την στοχοποίηση των μεταναστών είναι ΑΚΡΩΣ ΓΕΛΟΙΟ. Αν ηταν έτσι δεν θα τους εδινε μεχρι και ....ιθαγένεια!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
linkingdeath14

linkingdeath14


Αριθμός μηνυμάτων : 148
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές I_icon_minitimeΤρι Δεκ 21, 2010 2:56 pm

1993phevos έγραψε:



δεν θες να καταλαβεις.........αυτοι οι κολοσσοι παιζουν με τον κοσμο.......λενε αριστερα λογια για να βγαλουν μετα το μαστιγιο....και το εχουν βγαλει ΑΠΕΙΡΕΣ φορες......ειτε καταδιδοντας συντροφους βλπ ζουγκλα ειτε με τρομοϋστεριες,ειτε με συκοφαντιση του αγωνα,ειτε με την χειροτερη συστημικη προπαγανδα του καλου και εντιμου πολιτη.........να βγαλουν ιωνα δραγουμη για ποιον λογο??!!για να καταλαβει ο κοσμος οτι ειστε φανερα υποχειρια τους???!

Αμα ημασταν υποχειρια των ΜΜΕ και του Κρατους...

Δεν θα εβλεπες στα καναλια και στα δημοσιευματα "ξυρισμενους με αλυσιδες που η βια είναι τροπος ζωης" αλλα....για "παιδια με ηθος, που προστατευουν την περιουσια και τους αδυναμους πολίτες απο τα αναρχικα και ξενα ταραχοποια στοιχεία" και οι Λαζοπουλαίοι, Θεωδορακαιοι θα μας παρουσιαζαν σαν υπόδειγμα νεων με ηθος και αγωνιστικοτητα....

Το κρατος θελει να γιγαντωνει τα υποχειρια του, δεν θέλει να τα κρατα στο περιθωριο.....

Και στην τελική αφου εμείς είμαστε τα υποχειρια του κράτους, που μας χρησιμοποιει για διαφορες καταστάσεις...ΕΞΗΓΗΣΕ ΜΟΥ ΤΟ ΕΞΗΣ

Πως και τα μεγαλυτερα μπάχαλα που έχουν γίνει απο αναρχικους ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ συμπεφτουν με κρατικα σκανδαλα που ταλανιζουν την επικαιρότητα???? Τσουπ γίνεται το μπαχαλο και η κοινη γνώμη απασχολείται με τους αναρχικούς ταραξιες...

Θες συνοπτικα παραδείγματα....

ΙΜΙΑ 08----> Ζαχοπουλος
Δεκεμβρης 08-----> Βατοπαιδι γινοντουσαν οι εκτελεστικες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
linkingdeath14

linkingdeath14


Αριθμός μηνυμάτων : 148
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές I_icon_minitimeΤρι Δεκ 21, 2010 5:09 pm

Και επειδη ο οβερκιλ αναφέρθηκε στον Χάρη Κουσουμβρη.

Ένα άτομο που στο βιβλίο που "έγραψε" δημιουργεί ιματζ για τον εαυτό του, αυτο του "σκληρου αντικαθεστωτικού" που ο νοσηρος κυκλος της ΧΑ (και κατ επεκτασην το κράτος) τον καταπόντισε και τον κατέστειλε...Βεβαια ποτε δεν μας εξήγησε γιατί ενώ προέβη σε "αποκαλύψεις" που έθιγαν και ξεβράκωναν το Κρατος, η ποινη που αντιμετώπιζε απο 10 χρόνια καθειρξης μετατραπηκε σε "δυο χρονια εξαγορασιμα"(σημειωτέον είχε τρεχουσα αναστολή απο προηγούμενη υποθεση) αντι να μεινει η ιδια και ο ίδιος να τραβήξει τα πανδεινα στην φυλακή για αυτές του τις αποκαλύψεις...Οπως και το γεγονος οτι το πονημά "του" προωθήθηκε από τον οργανισμό Λαμπράκη σε φυλλαδες και ενθετα...

Έχει πλάκα, που εσείς οι αναρχικοί/αριστεροί στην μανία σας να μας βγάλετε "παρακρατικούς" χρησιμοποίεται σαν επιχειρήματα ακομα και...... καραμπινάτες "δουλειές" της ΚΥΠ και της Ασφάλειας που εκπονηθηκαν με σκοπο την διασπαση ενος χωρου!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Θωμάς




Αριθμός μηνυμάτων : 168
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές I_icon_minitimeΠεμ Δεκ 23, 2010 8:13 pm

ΛΟΛ....

Σε αυτό το θρεντ, παρακολουθούμε κοκορομαχίες αναρχικών-εθνικιστών, με θέμα:
«Ποιον πολεμάει περισσότερο το σύστημα;»


Εδώ, θα πάρω λιγουλάκι, τη θέση του linkingdeath14. Εκπομπές με πολύ μεγάλη τηλεθέαση, όπως πχ το Al Τσαντίρι, ή άλλες βραδινες του Mega, κρατάνε μια φιλικότερη στάση προς τους αναρχικούς (όχι τους κουκουλοφόρους), σε συγκριση με τους φασίστες. Για παράδειγμα, θυμάμαι χαρακτηριστικά τον Λαζόπουλο, όταν είχε σκοτωθεί ο 15χρονος Αφγανός από τον Επαναστατικό Αγώνα (ή τους ΣΠΦ;;, τους μπερδεύω), να λέει πως αποκλείεται στο τηλεφώνημα μεταξύ των δραστών ο ένας να γελούσε κυνικά με τον θάνατο του μικρού. Αυτοί πολεμούν το σύστημα, έλεγε, και δεν είναι δυνατόν να αντιδρούν έτσι σε αυτό το συμβάν; Ή όταν συνελήφθησαν τα μέλη των ΣΠΦ, αφιέρωσε ένα 5λεπτό, εξηγώντας στον λαο του, το πως το σύστημα το διεφθαρμένο, έχει εξαθλιώσει τους πολίτες οδηγώντας τους σε αντάρτικο πόλης κτλ.

Αυτό πιστεύω οφείλεται σε εναν από τους 2 λόγους.:

1)Η κοινωνία η ίδια κρατάει μια ευνοϊκότερη στάση απένταντι στους αναρχικούς, γιατί αυτοί (οι αναρχικοί ντε) πολεμούν, αυτό που η κοινωνία μισεί και απεχθάνεται...Το σύστημα, την πολιτική της κυβέρνησης κτλ κτλ. Χιλιάδες άνθρωποι επικροτούν πχ, το κάψιμο μιας τράπεζας. «Καλά έκαναν και την έκαψαν» λένε. Η οργή τέλοσπάντων των πολιτών είναι ίδια με αυτήν των ''ταραξιών''.

ή

2)Χρησιμοποιεί αυτή την τακτική ο Λάκης, γιατί μπορεί έτσι να γεμίσει τον τηλεοπτικό του χρόνο, λαϊκίζοντας.
Ο λαός, που πονάει, που αγωνίζεται, που έχει οργή, η νεολαία να ξυπνήσει, να τους πάρουν με τις πέτρες κτλ κτλ.

Τώρα, όλα τα άλλα τα συνωμοσιολογικά σε επίπεδο Λιακόπουλου, ότι οι μεν υποκινούνται από τον σύστημα και από τους Οβραίους και οι δε από το σύστημα και από τους αστούς, δεν αποδεικνύονται. Είναι εικασίες. Και είναι και μαλακίες. :-)


Τέλος, όσον αναφορά τον λόγο που οι Χρυσαυγίτες θεωρούνται από την κοινωνία τα μεγαλύτερα βγελύγματα, είναι πασιφανές.

Οι μέν έχουν στόχο την τράπεζα, οι δε έχουν στόχο έναν πρόσφυγα που κοιμάται στην οικοδομη. Οι μεν βγαίνουν στους δρόμους με αίτημα την ελευθερία και την ισότητα, οι δε, χαιρετούν ναζιστικά και απειλούν τον κοσμάκι....

(Αναλυσάρα ε; Smile )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
overkill2024

overkill2024


Αριθμός μηνυμάτων : 177
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010
Ηλικία : 38

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές I_icon_minitimeΠαρ Δεκ 24, 2010 8:30 am

linkingdeath14 έγραψε:
Και επειδη ο οβερκιλ αναφέρθηκε στον Χάρη Κουσουμβρη.

Ένα άτομο που στο βιβλίο που "έγραψε" δημιουργεί ιματζ για τον εαυτό του, αυτο του "σκληρου αντικαθεστωτικού" που ο νοσηρος κυκλος της ΧΑ (και κατ επεκτασην το κράτος) τον καταπόντισε και τον κατέστειλε...Βεβαια ποτε δεν μας εξήγησε γιατί ενώ προέβη σε "αποκαλύψεις" που έθιγαν και ξεβράκωναν το Κρατος, η ποινη που αντιμετώπιζε απο 10 χρόνια καθειρξης μετατραπηκε σε "δυο χρονια εξαγορασιμα"(σημειωτέον είχε τρεχουσα αναστολή απο προηγούμενη υποθεση) αντι να μεινει η ιδια και ο ίδιος να τραβήξει τα πανδεινα στην φυλακή για αυτές του τις αποκαλύψεις...Οπως και το γεγονος οτι το πονημά "του" προωθήθηκε από τον οργανισμό Λαμπράκη σε φυλλαδες και ενθετα...

Έχει πλάκα, που εσείς οι αναρχικοί/αριστεροί στην μανία σας να μας βγάλετε "παρακρατικούς" χρησιμοποίεται σαν επιχειρήματα ακομα και...... καραμπινάτες "δουλειές" της ΚΥΠ και της Ασφάλειας που εκπονηθηκαν με σκοπο την διασπαση ενος χωρου!!!!


Ο Κουσουμβρής δεν νομίζω ότι είναι «προδότης του εθνικισμού» και ότι έγραψε ένα βιβλίο μόνο και μόνο «για να της καπουλάρει». Μου φαίνετε λίγο αβάσιμο αυτό. Εξάλλου και από αυτή την οπτική γωνία και αν το δούμε, από ότι έχω μάθει (από ότι έχω διαβάσει και από συζητήσεις με συντρόφους) σε αυτό το βιβλίο του δεν ήταν μόνο αποκαλυπτικός προς την χρυσή αυγή αλλά και προς τους «Αναρχικούς».. Για παράδειγμα, αναφέρει σε κάποια φάση στο βιβλίο του:

«Θυμάμαι μια φορά που μας έκαναν ντου οι αριστεροί και πιάσαμε έναν δικό τους την ώρα που ήταν έτοιμος με ένα σκεπάρνι να χτυπήσει ένα δικό μας. Ο ΄΄αναρχικός΄΄ ήταν αστυνομικός»

Έλεγε δηλ ότι μέσα στους αναρχικούς ήταν ασφαλίτες που τους υποκινούσε το κράτος. Αυτό πχ δεν είναι αντιφατικό?

Πιστεύω πως απλά ο Χάρης είδε κάποια πράματα μέσα στην ΧΑ (τώρα σε σχέση με το κράτος είναι? Σε σχέση με την ηγεσία της? Δεν ξέρω, θα σας γελάσω) και άρχισε να την καταγγέλλει. Και μάλιστα πριν γράψει ακόμα το βιβλίο (πχ είχε αρχίσει ένα δημοσίευμα πολύ ποιο πριν στον indymedia και εκεί είχατε πλακωθεί και ο ένας ρουφιάνεβε τον άλλο. Τσακωμοί και αποκαλύψεις ). Δεν είναι και τόσο περίεργο νομίζω που τον άφησαν ελεύθερο. Το ίδιο πράμα δεν έκαναν κατά κάποιο τρόπο και με τον Περίανδρο (Αντώνης)? Έκανε ότι έκανε και ξαφνικά «δεν το βρίσκανε». Μαρτυρίες λέγανε ότι πότε τον έβλεπαν στο Βόλο, πότε στην Αχαΐα και πότε στην Μάνη.. Όπως μου έχει πει και ένας σύντροφος, προσπάθησαν να ξεχαστεί η υπόθεση, αλλά επειδή το είχε παρακάνει και δεν μπορούσαν άλλο να τα μπαλώσουν (αυτό πρέπει να έχει σχέση και με τον ξυλοδαρμό του μαλάκα από την ΕΦΕΕ που ήταν πασόκος κτλ) τον συνέλαβαν. Και στο τέλος την έκανε και αυτός από την Χ.Α.

Επίσης νομίζω πως δεν είναι βάσιμο και το επιχείρημα ότι ο Κουσουμβρής έβαλε τα κονε του για να γλιτώσει από την φυλακή . Με την ίδια λογική πχ , ο Δημητράκης που έκανε και αυτός ληστεία (και είναι και γιος βουλευτή..) γιατί είναι ακόμα φυλακισμένος?


Γενικά νομίζω πως όλα αυτά είναι ένας φαύλος κύκλος. Σου εξήγησα νομίζω νομίζω ποιο πριν πως η «διαφήμιση» στον α/α στην ουσία είναι κατά του. Ξέρουν τη δημοσιεύουν και τι απήχηση έχουν στον κόσμο. Δεν είναι χαζή. Τώρα τα επιχειρήματα τύπου «να αυτός, που έκανε αυτό, και είναι εθνικιστής τον καταδικάσανε, άρα μας φοβάται το κράτος και εσάς όχι. Γιατί εσάς σας καλύπτει κτλ» δεν έχουν κανέναν απόλυτος νόημα.

Και εγώ πχ μπορώ να πω έτσι πχ:
«Και να, που το κράτος φοβάται μόνο τους αναρχικούς, και ότι εδώ μέχρι και την 19 χρονών Κωνσταντίνα την χώσανε μέσα γιατί και καλά ήταν στους «κοίλους τις φωτιάς», όπως και τον μικρό Παναγιώτη. Και ας μην ξεχνάμε και άλλους, όπως τον Θοδωρή Ηλιόπουλο, Μάριο Ζ (άκου όνομα! Ναι dragonball Z! Lol! :p), Στεργίου και άλλους»

Δεν μπορώ να ξέρω αντικειμενικά τι τρέχει με την Χ.Α. γενικά, αλλά πιστεύω πως στο παρελθόν τουλάχιστον είχε άμεση σχέση με το παρακράτος.
scratch study
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/overkill2024
 
Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
»  Δημοσιογραφία ή δημόσιες σχέσεις;
» Για τους εθνικιστές του φόρουμ:συζήτηση επί οικονομικής βάσης!
» Για τους 4 αναρχικούς που αιχμαλωτίστηκαν για την υπόθεση της Κοζάνης
» Αγώνας για δικαιώματα λαών ή υποκρισία σε κάποια ζητήματα?(κυριώς για αναρχικούς)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ελεύθερη Σκέψη :: Αρχείο Παλαιών Θεμάτων :: Αρχείο Παλαιών Θεμάτων :: Ειδήσεις και επίκαιρα ζητήματα-
Μετάβαση σε: