Ελεύθερη Σκέψη
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ελεύθερη Σκέψη

Ένα φόρουμ για συζητήσεις ελευθεριακού χαρακτήρα!!
 
ΑρχικήΦόρουμΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Καλώς ήρθατε στην Ελεύθερη Σκέψη! Κάθε μέλος μπορεί να προτείνει αλλαγές στην εμφάνιση του φόρουμ καθώς επίσης και να συμμετέχει σε όλες τις αποφάσεις. Καλά ποστ!!

 

 Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης?

Πήγαινε κάτω 
+2
ΉρθαΕίδαΈχασα
Brognor
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης?   Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? I_icon_minitimeΚυρ Νοε 21, 2010 3:33 am

Αυτό δεν είναι καθαρά θεωρητικό ζήτημα,έχει και πρακτικές προεκτάσεις (άλλωστε έτσι το εμπνεύστηκα κιόλας,από ένα συμβάν).Ο λόγος που χρησιμοποιώ τον όρο "libertarian" είναι επειδή το "ελευθεριακός" δεν είναι πολύ δόκιμο στα ελληνικά και δεν ήθελα να βάλω περιορισμό αναρχικός/κομμουνιστής κλπ.Όταν ένας libertarian λοιπόν,βλέπει μπροστά του πράξεις καταπίεσης,π.χ. στο δρόμο,τι θα πρέπει να κάνει?Είναι θεμιτό να αντιδράσει,εμπλεκόμενος ενεργά στο ζήτημα ή αποτελεί επιβολή το να μπλέκεται στα ζητήματα άλλων?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Brognor

Brognor


Αριθμός μηνυμάτων : 476
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2010
Ηλικία : 38

Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης?   Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? I_icon_minitimeΚυρ Νοε 21, 2010 3:54 am

Για να σου δώσω ένα παράδειγμα:
Ας πούμε οτι κάποιοι φασίστες παρενοχλούν μετανάστες η οποιονδήποτε άλλον.
*Αν κουβαλάω μαχαίρι θα του το χώσω στον λαιμό με στόχο να πετύχω καρωτίδα για ένα γρήγορο και (σχετικά) καθαρό αποτέλεσμα. (Οχί και πάρα πολύ καθαρό γιατί θα γεμίσει ο κόσμος αίματα)
*Αν έχω πιστόλι θα ανοίξω πυρ (άρχισα απο τα εύκολα ;P)
*Αν είμαι μόνος και άοπλος και είναι ένας φασίστας θα του φωνάξω και αν κάνει οτι επιτείθεται θα φροντίσω να του χτυπήσω ευαίσθητα σημεία το ταχύτερο
*Εάν είναι 2 και πιστεύω πως μπορώ να κάνω κάτι, θα κάνω.
*Εάν είναι απο 2 και πάνω (μου έχει τύχει) θα ζητήσω βοήθεια απο τα κοντινότερα πρόσωπα εμπιστοσύνης
(Μόνος μου τι να κάνω?! Δεν είμαι κι ο Ράμπο! xD)

Αν εννοείς κάτι άλλο plz explain Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/Brognor
????????
Επισκέπτης




Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης?   Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? I_icon_minitimeΚυρ Νοε 21, 2010 8:49 pm

Brognor,αναφέρομαι σε κάθε περίπτωση.Και σε περίπτωση που φασίστες επιτίθονται σε μετανάστη και στην περίπτωση που εγκληματίες επιτίθονται σε περαστικό και σε ό,τι άλλο μπορείς να φανταστείς.First of all,καλή η θεωρία,αλλά στην πράξη,αν οι άλλοι είναι π.χ. 5,και τα guts λείπουν και το νόημα.Αν τα βάλω με 5,θα τις φάω και δε θα καταφέρω να σώσω κανέναν.Τι θα κερδίσω λοιπόν?

Η ιδέα για το θέμα μου ήρθε διότι στο σπίτι που μένω στη Σαλόνικα,η ηχομόνωση είναι ανύπαρκτη,οπότε τις προάλλες μπορούσα ν'ακούσω από ένα κοντινό διαμέρισμα καθαρότατα ιδιαίτερα σκληρές πράξεις ενδοοικογενειακής βίας.Η αλήθεια είναι πως δεν κατάφερα να εντοπίσω το που,αλλά ήταν πολύ ισχυρή η παρόρμηση να χτύπαγα το κουδούνι και να έλεγα "Hey buddy!Άσε με να σε γνωρίσω στη λεκάνη της τουαλέτας,είναι όμορφα εκεί μέσα!".Πέρα απ'το emotional part όμως,it was not my business...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης?   Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? I_icon_minitimeΚυρ Νοε 21, 2010 9:15 pm

Brognor έγραψε:
Για να σου δώσω ένα παράδειγμα:
Ας πούμε οτι κάποιοι φασίστες παρενοχλούν μετανάστες η οποιονδήποτε άλλον.
*Αν κουβαλάω μαχαίρι θα του το χώσω στον λαιμό με στόχο να πετύχω καρωτίδα για ένα γρήγορο και (σχετικά) καθαρό αποτέλεσμα. (Οχί και πάρα πολύ καθαρό γιατί θα γεμίσει ο κόσμος αίματα)
*Αν έχω πιστόλι θα ανοίξω πυρ (άρχισα απο τα εύκολα ;P)
*Αν είμαι μόνος και άοπλος και είναι ένας φασίστας θα του φωνάξω και αν κάνει οτι επιτείθεται θα φροντίσω να του χτυπήσω ευαίσθητα σημεία το ταχύτερο
*Εάν είναι 2 και πιστεύω πως μπορώ να κάνω κάτι, θα κάνω.
*Εάν είναι απο 2 και πάνω (μου έχει τύχει) θα ζητήσω βοήθεια απο τα κοντινότερα πρόσωπα εμπιστοσύνης
(Μόνος μου τι να κάνω?! Δεν είμαι κι ο Ράμπο! xD)

Αν εννοείς κάτι άλλο plz explain Smile

Εάν είναι τρεις: του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ... lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης?   Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? I_icon_minitimeΚυρ Νοε 21, 2010 9:27 pm

Θυμήθηκα έτσι αυτό... lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης?   Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? I_icon_minitimeΚυρ Νοε 21, 2010 9:59 pm

lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Brognor

Brognor


Αριθμός μηνυμάτων : 476
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2010
Ηλικία : 38

Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης?   Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? I_icon_minitimeΔευ Νοε 22, 2010 8:39 am

Εαν είναι πανω απο 3 οπως ανεφερα θα τρεξω να βρω βοηθεια Smile Ενεργωντας βαση λογικης βεβαια. Guts υπαρχουν και παντα θα υπαρχουν ;P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/Brognor
ΉρθαΕίδαΈχασα

ΉρθαΕίδαΈχασα


Αριθμός μηνυμάτων : 13
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 22/11/2010
Τόπος : Κροστάνδη - Βαρκελώνη - Τσιάπας

Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης?   Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? I_icon_minitimeΔευ Νοε 22, 2010 6:30 pm

Γιατί είναι αδόκιμος ο προσδιορισμός "ελευθεριακός";
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης?   Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? I_icon_minitimeΔευ Νοε 22, 2010 7:26 pm

ΉρθαΕίδαΈχασα έγραψε:
Γιατί είναι αδόκιμος ο προσδιορισμός "ελευθεριακός";

Γιατί περιέργως μαντραχάλεψα αλλά έχω inadequate knowledge της ελληνικής. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BreadandRoses

BreadandRoses


Αριθμός μηνυμάτων : 75
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010
Ηλικία : 35
Τόπος : Ελλαδισταν

Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης?   Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? I_icon_minitimeΤετ Νοε 24, 2010 9:20 am

L3o ΧΞΣ έγραψε:
Brognor,αναφέρομαι σε κάθε περίπτωση.Και σε περίπτωση που φασίστες επιτίθονται σε μετανάστη και στην περίπτωση που εγκληματίες επιτίθονται σε περαστικό και σε ό,τι άλλο μπορείς να φανταστείς.First of all,καλή η θεωρία,αλλά στην πράξη,αν οι άλλοι είναι π.χ. 5,και τα guts λείπουν και το νόημα.Αν τα βάλω με 5,θα τις φάω και δε θα καταφέρω να σώσω κανέναν.Τι θα κερδίσω λοιπόν?

Η ιδέα για το θέμα μου ήρθε διότι στο σπίτι που μένω στη Σαλόνικα,η ηχομόνωση είναι ανύπαρκτη,οπότε τις προάλλες μπορούσα ν'ακούσω από ένα κοντινό διαμέρισμα καθαρότατα ιδιαίτερα σκληρές πράξεις ενδοοικογενειακής βίας.Η αλήθεια είναι πως δεν κατάφερα να εντοπίσω το που,αλλά ήταν πολύ ισχυρή η παρόρμηση να χτύπαγα το κουδούνι και να έλεγα "Hey buddy!Άσε με να σε γνωρίσω στη λεκάνη της τουαλέτας,είναι όμορφα εκεί μέσα!".Πέρα απ'το emotional part όμως,it was not my business...



Γιατί δεν ήταν δουλειά σου; Η ενδοοικογενειακή βία είναι πολύ σοβαρότερο πρόβλημα απ' οτι νομίζουμε και πιο συχνό απ' οτι νομίζουμε.

Τώρα το τι θα έκανα εγώ αναλόγως την περίπτωση. Ξύλο δεν μπορώ να παίξω θα φύγω μαύρη.... Razz
Αλλά άπραγη δε θα 'θελα να μείνω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://bread-and-roses.blogspot.com
Brognor

Brognor


Αριθμός μηνυμάτων : 476
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2010
Ηλικία : 38

Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης?   Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? I_icon_minitimeΤετ Νοε 24, 2010 10:49 am

Εννοειται πως ειναι ολων μας δουλεια. Αφου ο τζατζ (ικης) ειναι νιχιλας ομως δεν μπορουμε να πουμε οτι ειναι και δικια του. Αν καποιος καιγεται μπροστα του μπορει και να τον αφησει να καει (μιλαω για μη μπατσο/φασιστα/χοντροκαπιταλα. Γιατι αλλιως κι εγω θα τον αφηνα να καει :Ρ)

Αλλα ειναι χρεος μας ως προστατες των ανθρωπινων δικαιωματων να αναμιχθουμε και να ριξουμε τους καταπιεστες (με οποιονδηποτε τροπο)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/Brognor
????????
Επισκέπτης




Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης?   Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? I_icon_minitimeΤετ Νοε 24, 2010 12:06 pm

Brognor έγραψε:
Αφου ο τζατζ (ικης) ειναι νιχιλας ομως δεν μπορουμε να πουμε οτι ειναι και δικια του. Αν καποιος καιγεται μπροστα του μπορει και να τον αφησει να καει (μιλαω για μη μπατσο/φασιστα/χοντροκαπιταλα. Γιατι αλλιως κι εγω θα τον αφηνα να καει :Ρ)

Νιχίλας=>κοιτώ την πάρτη μου=>η πάρτη μου εκνευρίζεται απ'τα νταηλίκια=>it's my problem,σου το έλυσα,συνοπτικά επειδή δεν είναι της παρούσης Razz

Bread & Roses,αν έχεις καμιά καλή εναλλακτική πέραν του brutal attack,θα ήθελα να την ακούσω...:/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BreadandRoses

BreadandRoses


Αριθμός μηνυμάτων : 75
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010
Ηλικία : 35
Τόπος : Ελλαδισταν

Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης?   Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? I_icon_minitimeΤετ Νοε 24, 2010 3:49 pm

Σε περίπτωση οικογενειακής βίας, θα τον απειλούσα με καταγγελία στην αρχή ή αμα είχε μια "ευηπόληπτη θέση" οτι θα τον ξεφωνίσω κλπ κλπ. Η γω δεν ξέρω. Ξέρω οτι δε θα ήθελα να μείνω άπραγη.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://bread-and-roses.blogspot.com
????????
Επισκέπτης




Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης?   Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? I_icon_minitimeΤετ Νοε 24, 2010 5:59 pm

Well,if I hear again anything,I'll see...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
XwrisOnomaGamioli




Αριθμός μηνυμάτων : 338
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης?   Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? I_icon_minitimeΠαρ Δεκ 10, 2010 5:17 pm

Καταρχην τι γελοιος τιτλος.....πως θα πρεπει να αντιδρα ενας libertarian απεναντι σε πραξεις βιας...?μηπως θα βγει και ο υπολοιπος δεκαλογος??τυπου πως θα χεζει ενας libertarian,πως θα ξυνει τη μυτη του,ποιο ειναι το σωστο χρωμα μπλουζας για εναν libertarian,ποια η αγαπημενη του σταση...?ΕΛΕΟΣ
Ενας πραγματικα ελευθερος ανθρωπος(αυτη ειναι η ελληνικη λεξη) δεν μπαινει σε καλουπια,δεν ακολουθει δοκιμασμενα ιδεολογικα προφιλ,αφου καλως η κακως η πουτανα η ζωη δεν εχει λογικη ουτε ενεργειες χωρις παραπλευρες απωλειες.νομιζω λοιπον πως κανεις θα πρεπει να λειτουργει βασει συνειδησης κ κρισης..παντως αν χρειαστεις ποτε βοηθεια για να ανακαλυψει αυτος ο καριολης γειτονας το μαγευτικο κοσμο της λεκανης,φωναξε με,θα χαρω πολυ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/XwrisOnomaGamioli?feature=mhee
????????
Επισκέπτης




Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης?   Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? I_icon_minitimeΠαρ Δεκ 10, 2010 9:15 pm

XwrisOnomaGamioli έγραψε:
Καταρχην τι γελοιος τιτλος.....πως θα πρεπει να αντιδρα ενας libertarian απεναντι σε πραξεις βιας...?μηπως θα βγει και ο υπολοιπος δεκαλογος??τυπου πως θα χεζει ενας libertarian,πως θα ξυνει τη μυτη του,ποιο ειναι το σωστο χρωμα μπλουζας για εναν libertarian,ποια η αγαπημενη του σταση...?ΕΛΕΟΣ

Το 'χουμε πει,σε θέματα έκφρασης I suck.Πετάω αγγλικά εκεί που δε μου 'ρχονται οι ελληνικές εκφράσεις και γράφω λέξεις με σημασία διαφορετική απ'αυτή που εννοώ.Θα μου τη λέτε για πολύ ακόμα? Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maurokatsikos

maurokatsikos


Αριθμός μηνυμάτων : 181
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 19/11/2010

Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης?   Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 12, 2010 6:27 pm

Πραξη βιας; Εκδηλωση καταπιεσης;

That's a job for... (dun duun dun duuun) anti-authority man!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης?   Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 12, 2010 7:31 pm

Ασύμβατε,σου έσβησα τα λάθος σχόλια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MaIraChaos

MaIraChaos


Αριθμός μηνυμάτων : 9
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 08/12/2010
Ηλικία : 38

Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης?   Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? I_icon_minitimeΤρι Δεκ 14, 2010 5:14 pm

το υγιες ειναι να αντιδρα κανεις.στη συγκεκριμενη περιπτωση η ισως..."καγκουριστικη" αντιδραση ειναι η ιδεα της... λεκανης! Very Happy προσωπικα πολυ θα τη χαιρομουνα!
but lets get real. Μπορεις 1.να χτυπησεις τη πορτα και να κανεις παρατηρηση για τη φασαρια, 2. να εκτοξευσεις απειλες ελπιζοντας να τρομαξεις τον ξεφτιλα, 3. να μιλησεις στον ιδιοκτητη...4. μπορεις ακομα κ να μιλησεις στη γυναικα(ενδοοικογενειακη βια αρα υποθετω γυναικα η' παιδι ειναι το θυμα)...
but lets face the truth,μπορει να εχεις την καλυτερη των προθεσεων(εστω και αν αυτο σημαινει απλα υσηχια για τη παρτη σου)..αλλα αυτο δε συνεπαγεται απαραιτητα happy end. 1. στη καλυτερη των περιπτωσεων θα φας βρισιμο, 2. sure thing,θα φυγεις με πονο στα πλευρα και ανοιγμενη μυτη, 3. απλα θα τους διωξουν απο το σπιτι, 4. πλαστικα χαμογελα που σε διαβεβαιωνουν οτι η φασαρια ερχεται απο αλλο διαμερισμα..

επιστρεφοντας λοιπον στο αρχικο ερωτημα: δεν υπαρχει σωστη ή λαθεμενη αντιδραση,υπαρχει ευκολη ή δυσκολη..ζυγιζεις τη κατασταση και αναλογως πραττεις.
Ειναι ομως αξιο αποροιας το πως ορισμενοι ανθρωποι θα αρνηθουν τη "βοηθεια" Rolling Eyes

υτ. οταν εγω αποφασησα να αντιδρασω επιασα το τυπο να τραβαει camera 3μμ τα κλειστα παραθυρα του σπιτιου μου.. creepy! Neutral
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/altheaChaos
????????
Επισκέπτης




Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης?   Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? I_icon_minitimeΤρι Δεκ 14, 2010 6:12 pm

MaIraChaos έγραψε:
2. sure thing,θα φυγεις με πονο στα πλευρα και ανοιγμενη μυτη,

Λολ,δεν είμαι τόσο καμένος πια,κάτι μπορώ να κάνω ακόμα.Έναν μικροαστούλη οικογενειάρχη πάντως,ναι,τον έχω άνετα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MaIraChaos

MaIraChaos


Αριθμός μηνυμάτων : 9
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 08/12/2010
Ηλικία : 38

Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης?   Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης? I_icon_minitimeΤρι Δεκ 14, 2010 6:28 pm

μα καλα,απο ολα αυτα εσυ εκει κολλησες? να το κοιταξεις... Razz
η σιγουρια σου σκοτωνει..και πες οτι ο ξεφτιλας ειναι απο εκεινα τα 2μετρα παραφουσκωμενα ντερεκια που ειχαν παρει στα σοβαρα ενα ανεκδοτο και πιστευουν πλεον οτι με τα βαρακια γυμναζουν ταυτοχρονα και τον εγκεφαλο (αυτο τουλαχιστον θα δικαιολογουσε το συνδρομο κατωτεροτητας ως κινητρο για τις πραξεις του). what then?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/altheaChaos
 
Πως θα πρέπει να αντιδρά ένας libertarian όταν εκτυλίσσεται μπροστά του μια πράξη καταπίεσης?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Ένα κοινωνικό πείραμα που σοκάρει - Τι γίνεται όταν ένας άστεγος και ένας πλούσιος λιποθυμούν στη μέση του δρόμου (βίντεο)
» "Punishment" in a libertarian society
» SOS!Ένας συνάνθρωπος μας χρειάζεται βοήθεια
» Αμφιάλη: Φασίστες μαχαίρωσαν νεαρό
» Ένας άλλος κόσμος είναι υπαρκτός. Λίστα κοινωνικών αντιστάσεων

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ελεύθερη Σκέψη :: Γενικές συζητήσεις :: Θεωρητικές συζητήσεις-
Μετάβαση σε: