Ελεύθερη Σκέψη
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ελεύθερη Σκέψη

Ένα φόρουμ για συζητήσεις ελευθεριακού χαρακτήρα!!
 
ΑρχικήΦόρουμΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Καλώς ήρθατε στην Ελεύθερη Σκέψη! Κάθε μέλος μπορεί να προτείνει αλλαγές στην εμφάνιση του φόρουμ καθώς επίσης και να συμμετέχει σε όλες τις αποφάσεις. Καλά ποστ!!

 

 ANTIFA: Κυνηγώντας Φασίστες

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
XwrisOnomaGamioli




Αριθμός μηνυμάτων : 338
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

ANTIFA: Κυνηγώντας Φασίστες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANTIFA: Κυνηγώντας Φασίστες   ANTIFA: Κυνηγώντας Φασίστες - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ Ιαν 24, 2011 6:23 pm

δεν ειμαι σιγουρη αν σε πιασα γιαννουκο.εννοεις πως η πατατα της αντιφα ειναι οτι προσπαθει ν ομογενοποιησει ενα κατα τ αλλα ετεροκλητο πληθος?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/XwrisOnomaGamioli?feature=mhee
Brognor

Brognor


Αριθμός μηνυμάτων : 476
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2010
Ηλικία : 38

ANTIFA: Κυνηγώντας Φασίστες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANTIFA: Κυνηγώντας Φασίστες   ANTIFA: Κυνηγώντας Φασίστες - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ Ιαν 24, 2011 8:16 pm

Ναι ρε μαγκες, οκ.
Το θεμα ειναι οτι ΑΥΤΟΙ εκαναν αυτο που οι δικοι μας (αναρχικοι, αριστεροι, καταμαυροι κλπ. κλπ.) δεν ειχαν τα κοτσια να κανουν!!!
Κατι που ηταν ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ να γινει. Μετα όντως δεν ειχαν τιποτα να κανουν. Εκει ειναι που εμπλεκονται οι ιδεολογικες ομαδες. Γιατι δεν τους ειπαν οτι ο καπιταλισμος ασκει εμμεση ψυχολογικη βια και να τους κανουν να το δουν; Ετσι θα φτιαχνοταν αλλη μια δραση εναντια στο κρατος και οχι μονο στους φασιστες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/Brognor
joseph the judge

joseph the judge


Αριθμός μηνυμάτων : 347
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010
Τόπος : αθηνα

ANTIFA: Κυνηγώντας Φασίστες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANTIFA: Κυνηγώντας Φασίστες   ANTIFA: Κυνηγώντας Φασίστες - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ Ιαν 24, 2011 10:36 pm

XwrisOnomaGamioli έγραψε:
φοιβο ξερω πως το λες ειρωνικα,αλλα μπορω ν πω ναι...βεβαια ειναι καπως αφοριστικο αυτο που λες.σε πιο γενικες βασεις θα ελεγα πως τετοια ατομα ΣΥΝΗΘΩΣ απορροφουνται απο οποια ιδεολογια βρεθει στο δρομο τους...σιγουρα οχι ολα,αλλα εικαζω ενα καλο ποσοστο απο αυτα.

κι ομως δεν σε ειρωνευομαι!! αληθεια!! βασικα μπορω να πω οτι συμφωνω σε μεσες ακρες αλλα πιστευω οτι παρατραβας........τι θελω να πω,ο ανθρωπος δεν ειναι στειρα λογικη.Καλο η κακο δρα και με το συναισθημα,προφανως αυτο που θα πρεπει να κυριαρχει ειναι η λογικη.Πρεπει να φυσικα να υπαρχει και η πολιτικη στοχευση,η αντιμετωπιση των φασιστων ως παρακλαδι του κρατους και το τσακισμα τους να παιρνει αναλογως τη μορφη που χρειαζεται(προπαγανδα,ξυλο,συζητηση με τον κοσμο,προωθηση επαναστατικων ιδεων κλπ).....σε ολα αυτα θα πρεπει μαζι με την λογικη να μπαινει και το συναισθημα το ονειρο(αναγκη) για μια διεθνιστικη κοινωνια χωρις ρατσισμο,η οργη για τους ξυλοδαρμους των μεταναστων,η οργη που βοηθανε το κρατος,η οργη για το φοβο που θελουν να μας κανουν να νοιωσουμε.Με ολο αυτο το συναισθημα και το παθος οι απαραιτητες δρασεις για να εκδιωχθουν οι φασιστες γινονται πολυ πιο ευκολα........το ξυλο λοιπον ειναι μια δραση που περιλαμβανει αναποφευκτα την οργη,ο ενας εχει οργη που ενας σκινχεντ τον εβρισε επειδη ειχε περιεργο μαλλι,ο αλλος εχει οργη επειδη φειρανε τον φιλο/αδερφο/πατερα που ηταν μεταναστης,ο αλλος εχει οργη επειδη δεν μπορει να κυκλοφορησει,ο αλλος εχει οργη γιατι ολοκληρη η γενια του συντηρητικοποιηται κλπ κλπ.......τις στιγμες που οι φασιστες χρειαζεται να φανε ξυλο οπως σημερα στον αγιο παντελεημονα για να μην ξαπατησουν αυτη η οργη ειναι πολυ βοηθητικη........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
joseph the judge

joseph the judge


Αριθμός μηνυμάτων : 347
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010
Τόπος : αθηνα

ANTIFA: Κυνηγώντας Φασίστες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANTIFA: Κυνηγώντας Φασίστες   ANTIFA: Κυνηγώντας Φασίστες - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ Ιαν 24, 2011 10:39 pm

βεβαια απο την αλλη αν οοοοολη αυτη η οργη διοχετευτει για τους φασιστες δεν θα μεινει καθολου ενεργεια και χρονος για τους πραγματικους ενοχους το κρατος,τους καπιταλιστες,τους πολιτικους κλπ.....ολα θα πρεπει να γινονται με μετρο........αν και το να ριξεις ξυλο στους φασιστες ειναι εξαιρετικα διασκεδαστικο.....και εγω αναλυψα εναν εκολαπτομενο στο σχολειο μου που κρυβοτανε ο πουσταρας Twisted Evil Laughing Laughing flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
joseph the judge

joseph the judge


Αριθμός μηνυμάτων : 347
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010
Τόπος : αθηνα

ANTIFA: Κυνηγώντας Φασίστες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ANTIFA: Κυνηγώντας Φασίστες   ANTIFA: Κυνηγώντας Φασίστες - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ Ιαν 24, 2011 11:01 pm

να προσθεσω οτι οσα λεω τα λεω με επιφυλαξη.....διοτι ειναι μερικες φορες που η οργη γινεται χουλιγκανισμος,λογικη βαθια ριζομενη και παρομοια με αυτες του συστηματος.......
να πω και την προσωπικη μου εμπειρια προχτες γυρνουσα με το μετρο σπιτι μου οποτε ηταν μισοαδειο και απεναντι μου καθοντουσαν τρεις τυποι σε καποια φαση ασυνειδητα τους κοιταξα και με ειδε ο ενας και μου λεει τι κοιτας ρε υπαρχει κανα προβλημα του λεω καλα ηρεμησε δεν σου ειπα τιποτα σηκωνεται και μου λεει δεν θα μου λες εμενα ηρεμησε και ηταν ετοιμος να με δειρει....αν δεν ημουν ψυχραιμος και του την ελεγα θα με ειχαν πλακωσει....οπως σηκωθηκε αυτος και ο φιλος ειδα οτι ειχανε κατι μπλουζες παο hools και διπλα κατι αλφαδια!!! ρε τα ειδα και τρελαθηκα και σκεφτηκα οτι σε μια πορεια αυτα τα μαλακισμενα ισως τα αποκαλουσα συντροφους!!!!!!!!.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ANTIFA: Κυνηγώντας Φασίστες
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Φασιστες στο indy
» ΞΥΛΟ ΣΕ ΦΑΣΙΣΤΕΣ - Video!
» Αμφιάλη: Φασίστες μαχαίρωσαν νεαρό

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ελεύθερη Σκέψη :: Γενικές συζητήσεις :: Χρήσιμο ιδεολογικό υλικό-
Μετάβαση σε: