Ελεύθερη Σκέψη
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ελεύθερη Σκέψη

Ένα φόρουμ για συζητήσεις ελευθεριακού χαρακτήρα!!
 
ΑρχικήΦόρουμΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Καλώς ήρθατε στην Ελεύθερη Σκέψη! Κάθε μέλος μπορεί να προτείνει αλλαγές στην εμφάνιση του φόρουμ καθώς επίσης και να συμμετέχει σε όλες τις αποφάσεις. Καλά ποστ!!

 

 Ο χαρακτήρας του φόρουμ

Πήγαινε κάτω 
+7
Θωμάς
okochos
XwrisOnomaGamioli
kaizersoze
linkingdeath14
joseph the judge
TheKillerRabbit
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




Ο χαρακτήρας του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ο χαρακτήρας του φόρουμ   Ο χαρακτήρας του φόρουμ I_icon_minitimeΠαρ Δεκ 24, 2010 6:58 pm

Δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να υπάρχουν περιορισμοί για τα μέλη.Τι πειράζει δηλαδή και αν μπουν και μέλη με των οποίων τις απόψεις δε συμφωνούμε σε τίποτα?Ένας χώρος συζητήσεων είναι.Τι θα πάθουμε δηλαδή?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TheKillerRabbit

TheKillerRabbit


Αριθμός μηνυμάτων : 296
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 18/12/2010

Ο χαρακτήρας του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χαρακτήρας του φόρουμ   Ο χαρακτήρας του φόρουμ I_icon_minitimeΠαρ Δεκ 24, 2010 8:18 pm

Εγώ πιστεύω, ότι από την στιγμή, που αποφασίσατε να φτιάξετε ένα φόρουμ, ώστε να είναι ένας χώρος συζητήσεων, δεν πρέπει να λογοκρίνουμε κανέναν. Αλλιώς, να το ονομάσετε φόρουμ Αναρχικών ή φόρουμ Κόκκινων, και οι υπόλοιποι να σηκωθούμε να φύγουμε.

Και παρακαλώ, κρατήστε ένα επίπεδο επιχειρημάτων. Και εγώ είχα μια διαφωνία με τον Λέο, αλλά δεν αρχίσαμε τις βρισιές και τα μπουνίδια, έλεος. Αντικρούονται απόψεις, όχι προσωπικότητες, και αύριο μεθαύριο άμα τύχει και βρεθούμε, θα πιούμε και ένα αψέντι και θα είμαστε κυριλέ.

Όσων αφορά τους φασίστες... Βασικά, άκυρο, ακροδεξιούς θα τους πω. Και γιατί? Γιατί δεν πάνε να μου κλείσουν το στόμα όταν διαφωνούμε, άλλοι εδώ μέσα την έχουν δει κομάντο του μαύρου μπλοκ και όταν διαφωνούν, προσπαθούν να διώξουν κόσμο. Και ΑΥΤΟ είναι ο ΟΡΙΣΜΟΣ του φασίστα.

Και εμένα προσωπικώς, που δεν ανήκω σε κανένα στρατόπεδο, αριστεράς ή δεξιάς, με ενδιαφέρει να δω τι πιστεύουν πάνω σε κάποια κύρια θέματα. Αν θέλουν κάποιοι, να είναι το φόρουμ, ένα μέρος για να καθόμαστε, να λέμε όλοι τα ίδια, και να χτυπάμε τον εαυτό μας στην πλάτη του στυλ "Πςςςς, είμαστε ΤΟΣΟ γαμάτοι", να μας το πουν να το ξέρουμε.

Φιλικά, Ρέιβεν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
joseph the judge

joseph the judge


Αριθμός μηνυμάτων : 347
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010
Τόπος : αθηνα

Ο χαρακτήρας του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χαρακτήρας του φόρουμ   Ο χαρακτήρας του φόρουμ I_icon_minitimeΠαρ Δεκ 24, 2010 9:36 pm

1ον σαν φοιβος δεν εχω τιποτα με κανενα (εκτος των φασιστων) και πιστευω και ο λιο να το εχει καταλαβει και απο παλιοτερες συζητησεις μας μιλαω παθιασμενα και εκνευριζομαι ευκολα αλλα την επομενη ωρα ουτε καν μερα ειμαι νερο και αλατι(δεν ξερω αν ειπα σωστα την παροιμια τσπ)........

2ον TheKillerRabbit δεν ειπε κανενας οτι ειναι το φορουμ κοκκινων η μαυρων ειναι αοριστα του ελευθεριακου-επαναστατικου χωρου......τσπ αυτων που οροματιζομαστε μια κοινωνια με σχεσεις αλληλεγγυης-μη εμπορευματικη εκμεταλευτικη-ελευθερη-με πραγματικη ειρηνη και οχι υποταγη-χωρις κοινωνικη αδικια-μισος κλπ.....αρκετες διαφορες εχουμε μεταξυ μας ολοι αυτοι που ανεφερα και υπαρχει πολυ ζουμι για συζητησεις........

3ον η δικια μου η προταση,επειδη ισως καποιοι να θελουν να ακουσουν την αποψη των φασιστων θα προτεινα στο λιο να φτιαξει νεα στηλη στις "γενικες συζητησεις ελευθεριακου περιεχομενου" με τιτλο συζητησεις γυρω απο τον εθνικισμο και εκει οποισδηποτε φασιστας η μη να κανει topic με οποιοδηποτε θεμα να συζητησει με τους φασιστες και οι φασιστες να περιοριστουν [b]μονο σε αυτη την ενοτητα του φορουμ
ετσι ωστε να μην παρεμβαινουν σε καθε θεμα και σπανε νευρα (τα δικα μου και δεν ξερω ποιου αλλου)
πχ στο τοπικ για τους μεταναστες εγω ηθελα να δω τι θα πει ο καθενας που τριγυριζει τον αναρχικο αλλα το θεμα πηγε στο ποσο κατακαθια ειναι οι μεταναστες.......λες και δεν ξερουμε την αποψη του φασιστα επρεπε να μας την ξαναπει!!! εγω τουλαχιστον εκνευριστηκα απιστευτα οταν εγραψε το φασιστακι για λαθραιους......

4ον αν το ραμπο παει σε εμενα πιστευω ατυχης χαρακτηρισμος........

5ον μην κλεινεις τα ματια σου ξερεις οτι ενας φασιστας της χρυσης αυγης θελει το λιγοτερο να σε δειρει.......και αν δεν τον εμποδιζαν ,εξωτερικοι απο αυτον παραγοντες, θα το εκανε.......η προθεση ειναι που μετραει.........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
linkingdeath14

linkingdeath14


Αριθμός μηνυμάτων : 148
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

Ο χαρακτήρας του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χαρακτήρας του φόρουμ   Ο χαρακτήρας του φόρουμ I_icon_minitimeΠαρ Δεκ 24, 2010 10:07 pm

TheKillerRabbit έγραψε:

Όσων αφορά τους φασίστες... Βασικά, άκυρο, ακροδεξιούς θα τους πω.

Με προσβάλλεις! Ο όρος "φασίστας" καλός είναι..Ο όρος ναζί ακόμα καλύτερος!!!!!
Razz

Παράθεση :

3ον η δικια μου η προταση,επειδη ισως καποιοι να θελουν να ακουσουν την αποψη των φασιστων θα προτεινα στο λιο να φτιαξει νεα στηλη στις "γενικες συζητησεις ελευθεριακου περιεχομενου" με τιτλο συζητησεις γυρω απο τον εθνικισμο και εκει οποισδηποτε φασιστας η μη να κανει topic με οποιοδηποτε θεμα να συζητησει με τους φασιστες και οι φασιστες να περιοριστουν [b]μονο σε αυτη την ενοτητα του φορουμ
ετσι ωστε να μην παρεμβαινουν σε καθε θεμα και σπανε νευρα (τα δικα μου και δεν ξερω ποιου αλλου)
πχ στο τοπικ για τους μεταναστες εγω ηθελα να δω τι θα πει ο καθενας που τριγυριζει τον αναρχικο αλλα το θεμα πηγε στο ποσο κατακαθια ειναι οι μεταναστες.......λες και δεν ξερουμε την αποψη του φασιστα επρεπε να μας την ξαναπει!!! εγω τουλαχιστον εκνευριστηκα απιστευτα οταν εγραψε το φασιστακι για λαθραιους......

4ον αν το ραμπο παει σε εμενα πιστευω ατυχης χαρακτηρισμος........

5ον μην κλεινεις τα ματια σου ξερεις οτι ενας φασιστας της χρυσης αυγης θελει το λιγοτερο να σε δειρει.......και αν δεν τον εμποδιζαν ,εξωτερικοι απο αυτον παραγοντες, θα το εκανε.......η προθεση ειναι που μετραει.........

3)Ατσα ιδεολογική λογοκρισία η ενσαρκωτες της "ελεύθερης εκφρασης προσωπικότητας".....Εγω είμαι υπερ της λογοκρισίας αλλα δεν δηλώνω υπέρμαχος της ελευθεριακότητας και της αμεσοδημοκρατιας...Οποταν καποιοι στρουθοκαμηλίζουν και αυτοι δεν ειμαστε εμείς οι φασίστες..Εμεις είμαστε καθολα τιμιοι και ειλικρινεις με αυτα που υποστηριζουμε...

Βtw λαθρομετανάστες τους αποκαλεί ολοκληρη η Ελλάδα...αν εκνευρίζεσαι αρα δεν ξέρεις τι είναι οι ανθρωποι που υποτίθεται θες να προσεταιριστεις και να προσελκυσεις και αρα εισαι μια γραφική μονάδα που αναμασα 5 αράδες του Τροτσκι και του Μαρξ και χαίρεται, και την ανταπόκριση που έχει απο 10 ομοιδεατες του την ονομάζει "λαικό έρεισμα"....

4) Ευτυχώς έχεις ψηγματα αυτογνωσίας....

5) Βέβαια, παρ΄ολα αυτά εχεις μια τάση μεγαλομανίας να νομίζεις οτι ολοι και όλα είναι εναντίον σου και αποσκοπούν στην φυσική σου εξόντωση...

Μεγάλε, εγώ και οι υπολοιποι ομοιδεάτες μου σε γράφουμε στα αρχιδια μας.....Εδω εσυ και οι ομοιοι σου είστε επικινδυνοι για την δική σας κινηματική ανέλιξή....Με ποια γαμημένη παναγία θα ανακόψετε την δικιά μας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Ο χαρακτήρας του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χαρακτήρας του φόρουμ   Ο χαρακτήρας του φόρουμ I_icon_minitimeΠαρ Δεκ 24, 2010 11:16 pm

1993phevos έγραψε:

3ον η δικια μου η προταση,επειδη ισως καποιοι να θελουν να ακουσουν την αποψη των φασιστων θα προτεινα στο λιο να φτιαξει νεα στηλη στις "γενικες συζητησεις ελευθεριακου περιεχομενου" με τιτλο συζητησεις γυρω απο τον εθνικισμο και εκει οποισδηποτε φασιστας η μη να κανει topic με οποιοδηποτε θεμα να συζητησει με τους φασιστες και οι φασιστες να περιοριστουν [b]μονο σε αυτη την ενοτητα του φορουμ
ετσι ωστε να μην παρεμβαινουν σε καθε θεμα και σπανε νευρα (τα δικα μου και δεν ξερω ποιου αλλου)
πχ στο τοπικ για τους μεταναστες εγω ηθελα να δω τι θα πει ο καθενας που τριγυριζει τον αναρχικο αλλα το θεμα πηγε στο ποσο κατακαθια ειναι οι μεταναστες.......λες και δεν ξερουμε την αποψη του φασιστα επρεπε να μας την ξαναπει!!! εγω τουλαχιστον εκνευριστηκα απιστευτα οταν εγραψε το φασιστακι για λαθραιους......

4ον αν το ραμπο παει σε εμενα πιστευω ατυχης χαρακτηρισμος........

5ον μην κλεινεις τα ματια σου ξερεις οτι ενας φασιστας της χρυσης αυγης θελει το λιγοτερο να σε δειρει.......και αν δεν τον εμποδιζαν ,εξωτερικοι απο αυτον παραγοντες, θα το εκανε.......η προθεση ειναι που μετραει.........

3.)Προσωπικά εγώ με κάτι τέτοιο διαφωνώ.Το θεωρώ τουλάχιστον γελοίο,για δύο λόγους:πρώτον,έτσι μέσα στο φόρουμ δημιουργείς ένα "γκέττο".Αν αυτό δεν είναι διάκριση και ρατσισμός,τότε τι είναι?Τι είναι αυτό αν όχι ένα "στρατόπεδο συγκέντρωσης"?Ούτε τα φασιστοφόρουμ δεν έχουν τέτοιες ενότητες,κανονικά γράφεις στα φόρουμ τους,μόνο αν παραβείς τους κανονισμούς τους τρως σουτ.Δηλαδή τι,μήπως προτείνεις να έχουν και κάποιο ιδιαίτερο χρώμα π.χ. στο όνομά τους ώστε να φαίνεται ότι είναι φασίστες?Μήπως να τους βάλουμε και αριθμούς και στολή εργασίας?Δεύτερον,είναι απλά γελοίο,απ'τη στιγμή που κάποιος είναι μέλος σ'ένα φόρουμ και θεωρητικά μπορεί να γράφει παντού,εσύ του λες να γράφει μόνο εκεί.Με ποιο δικαίωμα?
Μετά,φαντάσου εκτός από φασίστες να έρθουν και σοσιαλδημοκράτες και χριστιανοδημοκράτες και νεοφιλελεύθεροι και ό,τι άλλο μπόρείς να φανταστείς.Θα φτιάχνουμε μια τέτοια ενότητα για την κάθε κατηγορία?
Και άντε,σου λέω κάτι τέτοιο θεωρητικά μπορεί να συμβεί,όσο ανόητο και αν είναι.Με αυτούς των οποίων οι ιδέες δεν εντάσσονται κάτω από μια ταμπέλα,τι θα κάνεις?Δεν ακολουθούν όλοι ξεκάθαρα μια συγκεκριμένη ιδεολογία.Θα τους περάσεις από "ιδεολογικό στρατοδικείο" για να τους δικάσεις και να τους κατατάξεις κατάλληλα?Προσωπικά,αυτά τα άτομα που σου λέω τώρα,είναι αυτά που μ'ενδιαφέρουν πιο πολύ απ'όλους.Δεν έχω πρόβλημα να συζητήσω με κανέναν,αλλά πάνω κάτω ξέρω τι θ'ακούσω απ'τον τροτσκιστή,τι απ'τον κκε,τι απ'τον φασίστα,τι απ'τον αναρχοσυνδικαλιστή,τι απ'τον πασόκο κλπ.Αυτοί που είναι οι απρόβλεπτοι,που έχουν τις περισσότερες πιθανότητες να μου προσφέρουν κάτι καινούριο,που μόνος μου δεν είχα ποτέ σκεφτεί,είναι όσοι δεν εντάσσονται κάπου.Υπάρχουν π.χ. άτομα που σε ορισμένα θέματα είναι full libertarian,σε άλλα θέματα είναι πιο συντηρητικοί.Θα τους βαφτίσεις σώνει και καλά φασίστες?Δηλαδή όποιος συμφωνεί έστω και σε κάτι με τους φασίστες,θα τιτλοφορείται φασίστας?
Εγώ έχω την εντύπωση ότι μόνο εσένα σου σπάνε τα νεύρα...

5.)Όχι,δεν το ξέρω.Γιατί όπως έχω ξαναπεί δε βλέπω ιδεολογίες,βλέπω Ανθρώπους.Ξέρω χρυσαυγίτες που μ'έχουν απειλήσει με μαχαίρι για τις πεποιθήσεις μου και ξέρω και χρυσαυγίτη με τον οποίο παίζουμε μαζί μπιλιάρδο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kaizersoze

kaizersoze


Αριθμός μηνυμάτων : 63
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2010

Ο χαρακτήρας του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χαρακτήρας του φόρουμ   Ο χαρακτήρας του φόρουμ I_icon_minitimeΣαβ Δεκ 25, 2010 6:19 pm

Παιδια εγω εχω να κανω μια πολυ απλή πρόταση. Αφού λοιπόν εδω το φορουμ είναι γενικά και αόριστα πολιτικό και όχι "Ένα φόρουμ για συζητήσεις ελευθεριακού χαρακτήρα!!" έχω να προτείνω:

1) Να αλλάξει όνομα το φορουμ.
2) Να φύγει η εικόνα του Γκεβάρα από την κεφαλή και να μπει αυτή του Χίτλερ για να εκφράζονται όλοι, όχι μόνο η "μια πλευρά".
3) Να σταματήσει να δηλώνει "Ένα φόρουμ για συζητήσεις ελευθεριακού χαρακτήρα!!" και να δηλώνει "Ένα φόρουμ για συζητήσεις πολιτικού χαρακτήρα γενικά!!"

Αν όλα αυτά δεν γίνουν τότε να διαγραφεί ο φασίστας και ο κάθε φασίστας που δηλώνει ότι ειναι φασίστας. Και να ΜΗΝ γίνει το 1), 2), 3) και να παραμείνει ο φασίστας θα είναι απόδειξη πως αυτό το φόρουμ είναι ο ορισμός της ασοβαρότητας.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
XwrisOnomaGamioli




Αριθμός μηνυμάτων : 338
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Ο χαρακτήρας του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χαρακτήρας του φόρουμ   Ο χαρακτήρας του φόρουμ I_icon_minitimeΣαβ Δεκ 25, 2010 6:38 pm

ναι...μπορουμε επισης να βαλουμε διακριτα συμβολα διπλα απτο avatar οσων δηλωνουν φασιστες..τι θα λεγατε για ενα αστερι..?.μπορουμε επισης να τους χωρισουμε σε untermenschen και se lebensunwertesmenschen αναλογως με το ποσο μας τη σπανε...μπορουμε επισης να παμε να γαμηθουμε...

1ον ελευθεριακο forum σημαινει ανοιχτο σε συζητησεις,οχι ανοιχτο σε leftist.
2ον κανονικα δεν θα επρεπε να ειχε συμβολα της αριστερας,αλλα προφανως τα παιδια γουσταραν να δηλωνουν την ιδεολογικη τους ταυτοτητα(κ της πλειοψηφιας ισως των ανθρωπων που ειναι εδω μεσα)
3ον για μενα εισαι εσυ φασιστας.κ μαλιστα χειροτερος απτους ιδεολογικα φασιστες,γιατι εχεις διπλα στη τζιφρα σου το A.
4ον ειμαι κ εγω φασιστρια γιατι πολυ θα ηθελα να φανε ban οι αυτιστικοι αυτου του forum...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/XwrisOnomaGamioli?feature=mhee
????????
Επισκέπτης




Ο χαρακτήρας του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χαρακτήρας του φόρουμ   Ο χαρακτήρας του φόρουμ I_icon_minitimeΣαβ Δεκ 25, 2010 7:10 pm

kaizersoze έγραψε:
Παιδια εγω εχω να κανω μια πολυ απλή πρόταση. Αφού λοιπόν εδω το φορουμ είναι γενικά και αόριστα πολιτικό και όχι "Ένα φόρουμ για συζητήσεις ελευθεριακού χαρακτήρα!!" έχω να προτείνω:

1) Να αλλάξει όνομα το φορουμ.
2) Να φύγει η εικόνα του Γκεβάρα από την κεφαλή και να μπει αυτή του Χίτλερ για να εκφράζονται όλοι, όχι μόνο η "μια πλευρά".
3) Να σταματήσει να δηλώνει "Ένα φόρουμ για συζητήσεις ελευθεριακού χαρακτήρα!!" και να δηλώνει "Ένα φόρουμ για συζητήσεις πολιτικού χαρακτήρα γενικά!!"

Αν όλα αυτά δεν γίνουν τότε να διαγραφεί ο φασίστας και ο κάθε φασίστας που δηλώνει ότι ειναι φασίστας. Και να ΜΗΝ γίνει το 1), 2), 3) και να παραμείνει ο φασίστας θα είναι απόδειξη πως αυτό το φόρουμ είναι ο ορισμός της ασοβαρότητας.



1.)Δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει ν'αλλάξει όνομα το φόρουμ."Ελεύθερη Σκέψη" λέγεται.Ποια σκέψη είναι ελεύθερη,if not the one that is willing to hear all opinions?
2.),3.)Το φόρουμ νομίζω πως έχει έναν σαφή πολιτικό προσανατολισμό.Κατά τ'άλλα,αυτό δεν αποκλείει την συνύπαρξη και άλλων μέσα σ'αυτό.Εξήγησέ μου,θα ήθελες να διωχθούν μόνο οι φασίστες,ή γενικότερα όσοι δεν ανήκουν στον ευρύτερο ελευθεριακό χώρο?Δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να δράσουμε σαν μια κλειστή σέχτα.Προσωπικά,όταν θέλω να γνωρίσω,να κατανοήσω μια άποψη,μιλάω μ'αυτούς που την ασπάζονται,ώστε να δω πως σκέφτονται.Με την ίδια λογική,γιατί να αποκλείσουμε όλους αυτούς που θέλουν να γνωρίσουν πως σκεφτόμαστε εμείς?Γιατί να τους αρνηθούμε τον διάλογο,τι κερδίζουμε απ'αυτό?

Btw,παίδες,η λέξη "φασίστας" δεν είναι λάστιχο για να τη χρησιμοποιείτε παντού.Έχει σαφή ορισμό και εκτός των άλλων περιλαμβάνει τον εθνικισμό,κάτι που ο φίλος μας ο kaizer ή ο Φοίβος δε νομίζω να έχουν. Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
okochos

okochos


Αριθμός μηνυμάτων : 25
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 22/11/2010

Ο χαρακτήρας του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χαρακτήρας του φόρουμ   Ο χαρακτήρας του φόρουμ I_icon_minitimeΣαβ Δεκ 25, 2010 7:36 pm

kaizersoze έγραψε:

1) Να αλλάξει όνομα το φορουμ.

...


3) Να σταματήσει να δηλώνει "Ένα φόρουμ για συζητήσεις ελευθεριακού χαρακτήρα!!" και να δηλώνει "Ένα φόρουμ για συζητήσεις πολιτικού χαρακτήρα γενικά!!"

Σε αυτά συμφωνώ. Αν το φόρουμ θέλει να λέγεται "φόρουμ συζητήσεων ελευθεριακού χαρακτήρα", οφείλει να διατηρεί το περιεχόμενό του. Κι αν θέλει να διατηρεί το περιεχόμενό του, οφείλει να είναι ελευθεριακού χαρακτήρα οι συζητήσεις του. Και μια συζήτηση για το πόσο καθίκια είναι οι λαθρομετανάστες, ή για το αν ο Χίτλερ έφυγε νωρίς χωρίς να ολοκληρώσει το έργο του, ΔΕΝ είναι ελευθεριακού χαρακτήρα.
Αν δεν έχει πρόβλημα με αυτό, τότε για λόγους πολιτικής συνέπειας οφείλει να γίνει "φόρουμ για κοινωνικοπολιτικές συζητήσεις".

Και μια παρατήρηση. Το να έρχεται κάποιος και να μου λέει ότι δεν είναι κατά της λογοκρισίας και θα με λογόκρινε αν μπορούσε, είναι σαν να μου λέει ότι:
1)Αν με λογοκρίνεις είσαι υποκριτής.
2)Αν δε με λογοκρίνεις είσαι χαζός.

Κι αυτό για μένα είναι πολύ πιό προσβλητικό από οιαδήποτε βρισιά. Βέβαια αμφιβάλλω για το αν μιλάμε σε αυτή την περίπτωση για λογοκρισία. Το διακύβευμα είναι το αν θέλουμε να μιλάει ένας φασίστας ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ, όχι το αν θα μιλάει γενικά. Βέβαια, στην περίπτωση που το φόρουμ είναι "πολιτικών συζητήσεων" γενικά κι αόριστα, η απομάκρυνση χρήστη έχει λογοκριτικό χαρακτήρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/okochos
XwrisOnomaGamioli




Αριθμός μηνυμάτων : 338
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Ο χαρακτήρας του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χαρακτήρας του φόρουμ   Ο χαρακτήρας του φόρουμ I_icon_minitimeΣαβ Δεκ 25, 2010 7:53 pm

L3o ΧΞΣ έγραψε:

Btw,παίδες,η λέξη "φασίστας" δεν είναι λάστιχο για να τη χρησιμοποιείτε παντού.Έχει σαφή ορισμό και εκτός των άλλων περιλαμβάνει τον εθνικισμό,κάτι που ο φίλος μας ο kaizer ή ο Φοίβος δε νομίζω να έχουν. Smile

φασιστας(ο)>fasces,1.οπαδος του φασισμου
2.(μτφ-εκφ)χρησιμοποιειται για να δηλωσει την απολυτοτητα,την αυθαιρεσια,την εξουσιστικη και αντιδημοκρατικη συμπεριφορα απεναντι σε συνολα η επιμερους ομαδες.
ωω yeshhh

ελευθεριακος(ο)>ελευθεριαζω.σκεφτομαι,εκφραζω η ενεργω κατα τροπο ελευθερο,παραβλεποντας καθιερωμενες αντιληψεις... (μπαμπινιωτης σελ.1875,κοινωνιολογικο λεξικο)
που σκατα ειδατε συνδεδεμενο τον ελυθεριακο χαρακτηρα με την αριστερα?αυτο ειναι προσωπικη παραδοχη,οχι καθολικη αληθεια.αρα οταν το επικαλειστε να το διευκρινιζετε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/XwrisOnomaGamioli?feature=mhee
????????
Επισκέπτης




Ο χαρακτήρας του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χαρακτήρας του φόρουμ   Ο χαρακτήρας του φόρουμ I_icon_minitimeΣαβ Δεκ 25, 2010 7:56 pm

okochos έγραψε:

Σε αυτά συμφωνώ. Αν το φόρουμ θέλει να λέγεται "φόρουμ συζητήσεων ελευθεριακού χαρακτήρα", οφείλει να διατηρεί το περιεχόμενό του. Κι αν θέλει να διατηρεί το περιεχόμενό του, οφείλει να είναι ελευθεριακού χαρακτήρα οι συζητήσεις του. Και μια συζήτηση για το πόσο καθίκια είναι οι λαθρομετανάστες, ή για το αν ο Χίτλερ έφυγε νωρίς χωρίς να ολοκληρώσει το έργο του, ΔΕΝ είναι ελευθεριακού χαρακτήρα.
Αν δεν έχει πρόβλημα με αυτό, τότε για λόγους πολιτικής συνέπειας οφείλει να γίνει "φόρουμ για κοινωνικοπολιτικές συζητήσεις".

Και μια παρατήρηση. Το να έρχεται κάποιος και να μου λέει ότι δεν είναι κατά της λογοκρισίας και θα με λογόκρινε αν μπορούσε, είναι σαν να μου λέει ότι:
1)Αν με λογοκρίνεις είσαι υποκριτής.
2)Αν δε με λογοκρίνεις είσαι χαζός.


Δε νομίζω ότι υπάρχει συζήτηση που να μην είναι ελευθεριακού χαρακτήρα μέσα στο φόρουμ,σε ευρεία πλαίσια.Άλλωστε η πλειοψηφία όσων συμμετέχουν έχουν τέτοιο προσανατολισμό.Πολύ απλά,ακούμε και διαφορετικές απόψεις,γύρω όμως απ'το ίδιο θέμα.Αν ένας φασίστας ήθελε ν'ανοίξει ένα "φασιστικό" θέμα,σε ποια κατηγορία θα το έβαζε?Όπου και αν το έβαζε,θα κατέληγε στον σκουπιδοτενεκέ,θα εκφυλιζόταν δηλαδή ως ευτελές.Ποιο το πρόβλημα λοιπόν?

Η ιδεολογία του καθενός,okoche,δεν ετεροκαθορίζεται απ'τους άλλους.Δεν είσαι κατά της λογοκρισίας επειδή είναι και οι άλλοι.Είσαι κατά της λογοκρισίας εκ πεποιθήσεως,ανεξάρτητα με το τι κάνουν οι άλλοι.

XwrisOnomaGamioli έγραψε:

ελευθεριακος(ο)>ελευθεριαζω.σκεφτομαι,εκφραζω η ενεργω κατα τροπο ελευθερο,παραβλεποντας καθιερωμενες αντιληψεις... (μπαμπινιωτης σελ.1875,κοινωνιολογικο λεξικο)
που σκατα ειδατε συνδεδεμενο τον ελυθεριακο χαρακτηρα με την αριστερα?αυτο ειναι προσωπικη παραδοχη,οχι καθολικη αληθεια.αρα οταν το επικαλειστε να το διευκρινιζετε

Ποια αριστερά?Οι περισσότεροι εδώ μέσα είναι μαυροκόκκινοι,όχι κόκκινοι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
okochos

okochos


Αριθμός μηνυμάτων : 25
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 22/11/2010

Ο χαρακτήρας του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χαρακτήρας του φόρουμ   Ο χαρακτήρας του φόρουμ I_icon_minitimeΣαβ Δεκ 25, 2010 8:09 pm

L3o ΧΞΣ έγραψε:
Η ιδεολογία του καθενός,okoche,δεν ετεροκαθορίζεται απ'τους άλλους.Δεν είσαι κατά της λογοκρισίας επειδή είναι και οι άλλοι.Είσαι κατά της λογοκρισίας εκ πεποιθήσεως,ανεξάρτητα με το τι κάνουν οι άλλοι.

Δε διαφώνησα. Είμαι κατά της λογοκρισίας εκ πεποιθήσεως. Απλά, λογοκρισία είναι να κλείνω το στόμα σου. Όχι τα αυτιά μου.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την okochos στις Σαβ Δεκ 25, 2010 8:11 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/okochos
????????
Επισκέπτης




Ο χαρακτήρας του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χαρακτήρας του φόρουμ   Ο χαρακτήρας του φόρουμ I_icon_minitimeΣαβ Δεκ 25, 2010 8:11 pm

okochos έγραψε:
L3o ΧΞΣ έγραψε:
Η ιδεολογία του καθενός,okoche,δεν ετεροκαθορίζεται απ'τους άλλους.Δεν είσαι κατά της λογοκρισίας επειδή είναι και οι άλλοι.Είσαι κατά της λογοκρισίας εκ πεποιθήσεως,ανεξάρτητα με το τι κάνουν οι άλλοι.

Δε διαφώνησα. Είμαι κατά της λογοκρισίας εκ πεποιθήσεως. Απλά λογοκρισία είναι να κλείνω το στόμα σου. Όχι τα αυτιά μου.

Συμφωνώ,αλλά το φόρουμ είναι δημόσιο,δεν είναι ιδιωτικό,όπως π.χ. ένα προφίλ στο facebook.Δεν ανήκει σε κάποιον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
joseph the judge

joseph the judge


Αριθμός μηνυμάτων : 347
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010
Τόπος : αθηνα

Ο χαρακτήρας του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χαρακτήρας του φόρουμ   Ο χαρακτήρας του φόρουμ I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 26, 2010 12:23 am

L3o ΧΞΣ έγραψε:

3.)Προσωπικά εγώ με κάτι τέτοιο διαφωνώ.Το θεωρώ τουλάχιστον γελοίο,για δύο λόγους:πρώτον,έτσι μέσα στο φόρουμ δημιουργείς ένα "γκέττο".Αν αυτό δεν είναι διάκριση και ρατσισμός,τότε τι είναι?Τι είναι αυτό αν όχι ένα "στρατόπεδο συγκέντρωσης"?Ούτε τα φασιστοφόρουμ δεν έχουν τέτοιες ενότητες,κανονικά γράφεις στα φόρουμ τους,μόνο αν παραβείς τους κανονισμούς τους τρως σουτ.Δηλαδή τι,μήπως προτείνεις να έχουν και κάποιο ιδιαίτερο χρώμα π.χ. στο όνομά τους ώστε να φαίνεται ότι είναι φασίστες?Μήπως να τους βάλουμε και αριθμούς και στολή εργασίας?Δεύτερον,είναι απλά γελοίο,απ'τη στιγμή που κάποιος είναι μέλος σ'ένα φόρουμ και θεωρητικά μπορεί να γράφει παντού,εσύ του λες να γράφει μόνο εκεί.Με ποιο δικαίωμα?
Μετά,φαντάσου εκτός από φασίστες να έρθουν και σοσιαλδημοκράτες και χριστιανοδημοκράτες και νεοφιλελεύθεροι και ό,τι άλλο μπόρείς να φανταστείς.Θα φτιάχνουμε μια τέτοια ενότητα για την κάθε κατηγορία?
Και άντε,σου λέω κάτι τέτοιο θεωρητικά μπορεί να συμβεί,όσο ανόητο και αν είναι.Με αυτούς των οποίων οι ιδέες δεν εντάσσονται κάτω από μια ταμπέλα,τι θα κάνεις?Δεν ακολουθούν όλοι ξεκάθαρα μια συγκεκριμένη ιδεολογία.Θα τους περάσεις από "ιδεολογικό στρατοδικείο" για να τους δικάσεις και να τους κατατάξεις κατάλληλα?Προσωπικά,αυτά τα άτομα που σου λέω τώρα,είναι αυτά που μ'ενδιαφέρουν πιο πολύ απ'όλους.Δεν έχω πρόβλημα να συζητήσω με κανέναν,αλλά πάνω κάτω ξέρω τι θ'ακούσω απ'τον τροτσκιστή,τι απ'τον κκε,τι απ'τον φασίστα,τι απ'τον αναρχοσυνδικαλιστή,τι απ'τον πασόκο κλπ.Αυτοί που είναι οι απρόβλεπτοι,που έχουν τις περισσότερες πιθανότητες να μου προσφέρουν κάτι καινούριο,που μόνος μου δεν είχα ποτέ σκεφτεί,είναι όσοι δεν εντάσσονται κάπου.Υπάρχουν π.χ. άτομα που σε ορισμένα θέματα είναι full libertarian,σε άλλα θέματα είναι πιο συντηρητικοί.Θα τους βαφτίσεις σώνει και καλά φασίστες?Δηλαδή όποιος συμφωνεί έστω και σε κάτι με τους φασίστες,θα τιτλοφορείται φασίστας?
Εγώ έχω την εντύπωση ότι μόνο εσένα σου σπάνε τα νεύρα...

5.)Όχι,δεν το ξέρω.Γιατί όπως έχω ξαναπεί δε βλέπω ιδεολογίες,βλέπω Ανθρώπους.Ξέρω χρυσαυγίτες που μ'έχουν απειλήσει με μαχαίρι για τις πεποιθήσεις μου και ξέρω και χρυσαυγίτη με τον οποίο παίζουμε μαζί μπιλιάρδο.



μπερδευτηκες με κατι που ειπα η δεν θες να με καταλαβεις και να πεις τα δικα σου??

θα παιζουμε παιχνιδακια τωρα??

τσπ παμε αλλη μια.......δεν ειπα εγω για στολες ασε τις παπαρολογιες........ειναι απλο το θεμα.......η εξης πραξη με κανει να βαριεμαι και να εκνευριζομαι.......σε ενα φορουμ που τουλαχιστον εγω ηθελα να ακουσω αποψεις εσωκινηματικες να δω τι διαφορες εχουμε μεσα στο επαναστατικο κινημνα και να γινει μια ζυμωση και ενας χαβαλες με απο τις συζητησεις ερχεται ενας φασιστας-τσιρακι του κρατους-παρομοιος με ασφαλιτη να πει τα ιδια εκνευριστικα λογια μισους που εχω πανω κατω ακουσει(μερικα θεματα παραδεχομαι οτι δεν εχω ακουσει) πολλες φορες.........εμενα λοιπον μου σπαει τα νευρα η συζητηση να πηγαινει στο φυρερ και θα καθηκια τους μεταναστες......και για αυτο ειπα μια λυση που μας βολευε ολους.......

επειδη λιο μου σπας τα νευρα οταν παιζεις με την νοημοσυνη μου θα σου θυμησω πως ειχε ερθει η ιδεα για το φορουμ......μιλουσαμε μερικοι αριστερο/αναρχικοι και γενικοτερα ανθρωποι του κινηματος μεσα απο το καναλι του οβερκιλλ ....καναμε τις συζητησεις μας καναμε το χαβαλε μας και ειπαμε να κανουμε κατι πιο βολικο και ευχρηστο ενα φορουμ οπου θα μπορουν να ερχονται και αλλοι ανθρωποι να συζηταμε......

ΑΝ επειδη δεν εχω ορεξη να ακουσω τι λεει ενας ανθρωπος απο μια οργανωση φτιαγμενη εξ ολοκληρου απο την ασφαλεια που συμμετεχουν 1/3 ασφαλιτες,1/3 πορωμενοι "δαρτες" ταγματασφαλιτες,μπραβοι του κοκκαλη,βαρδινογιαννη ή μαγαζιων και 1/3 πορωμενα ηληθια παιδακια....ονομαζομαι φασιστα δεκτος ο χαρακτηρισμος......επισης δηλωνω οτι στην μεταεπαναστατικη κομμουνιστικη κοινωνια που ονειρευομαι και παλευω να φτιαξω αν ερθει ενας φασιστας στο εργοστασιο να μοιρασει την δηλητηριασμενη γεματη μιση φυλλαδα του θα τον σπασω στο ξυλο αν μπορω......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
joseph the judge

joseph the judge


Αριθμός μηνυμάτων : 347
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010
Τόπος : αθηνα

Ο χαρακτήρας του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χαρακτήρας του φόρουμ   Ο χαρακτήρας του φόρουμ I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 26, 2010 12:36 am

XwrisOnomaGamioli έγραψε:
ναι...μπορουμε επισης να βαλουμε διακριτα συμβολα διπλα απτο avatar οσων δηλωνουν φασιστες..τι θα λεγατε για ενα αστερι..?.μπορουμε επισης να τους χωρισουμε σε untermenschen και se lebensunwertesmenschen αναλογως με το ποσο μας τη σπανε...μπορουμε επισης να παμε να γαμηθουμε...

1ον ελευθεριακο forum σημαινει ανοιχτο σε συζητησεις,οχι ανοιχτο σε leftist.
2ον κανονικα δεν θα επρεπε να ειχε συμβολα της αριστερας,αλλα προφανως τα παιδια γουσταραν να δηλωνουν την ιδεολογικη τους ταυτοτητα(κ της πλειοψηφιας ισως των ανθρωπων που ειναι εδω μεσα)
3ον για μενα εισαι εσυ φασιστας.κ μαλιστα χειροτερος απτους ιδεολογικα φασιστες,γιατι εχεις διπλα στη τζιφρα σου το A.
4ον ειμαι κ εγω φασιστρια γιατι πολυ θα ηθελα να φανε ban οι αυτιστικοι αυτου του forum...


αν στα 15 σου ερχοταν στην καταληψη του σχολειο σου καταδρομεις εθνικιστες ενω κοιμοσασταν 3 παιδια μεσα πεταγαν πυρσους πανω στα sleeping bag σου(στο τσακ δεν καηκε παιδι) και σε τραμπουκιζαν για να ανοιξει η καταληψη σου.....αν επισης μαθαινες οτι εχει ακουστει το ονομα σου στα φασιστακια και σε εχουν βαλει στο ματι....αν ειχαν δειρει φιλο σου επειδη ειναι αναρχικος....αν εχεις δει φιλη σου μεταναστρια να κλαιει στα κρυφα να κλαιει επειδη αυτα τα μοιασματα σπερνουν την μεταναστοφοβια.......τοτε θα μπορουσες να κανεις τις ωραιες θεωριες σου αντικειμενικα.......θα με πεις και αυτιστικο ........σκατα στα μουτρα σου!!! πηγαινε διαβασε τι ειναι νετσαγιεφ στο βικιπαιδεια και μετα ελα να μας κανεις τη δημοκρατισα και την ανοιχτομυαλη......λες και δεν ξερεις ποσο καλα παιδια ειναι οι φασιστες......εισαι υποκριτρια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
joseph the judge

joseph the judge


Αριθμός μηνυμάτων : 347
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010
Τόπος : αθηνα

Ο χαρακτήρας του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χαρακτήρας του φόρουμ   Ο χαρακτήρας του φόρουμ I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 26, 2010 12:52 am

με ειχες πει και παλιοτερα φασιστα και δεν ειχα δωσει σημασια.......παροτι σε εχω γραμμενη στα παπαρια μου με εκνευριζει αφανταστα ο χαρακτηρισμος σου.......εχω αποδειξει στους ανθρωπους που με ενδιαφερουν τι ειμαι και τι δεν ειμαι........μια ερωτηση μονο με ξερεις και απο χθες για να με πεις φασιστα????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kaizersoze

kaizersoze


Αριθμός μηνυμάτων : 63
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2010

Ο χαρακτήρας του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χαρακτήρας του φόρουμ   Ο χαρακτήρας του φόρουμ I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 26, 2010 1:50 am

XwrisOnomaGamioli έγραψε:
3ον για μενα εισαι εσυ φασιστας.κ μαλιστα χειροτερος απτους ιδεολογικα φασιστες,γιατι εχεις διπλα στη τζιφρα σου το A.

3) Δεν με νοιάζει τι ειμαι για σενα αλλα αν το επιχειρημα σου για αυτό που λες είναι πως έχω διπλα στην τζιφρα μου το Α μάλλον εισαι λιιιιιιιγο εκτος τοπου και χρονου

TheKillerRabbit έγραψε:
Ωραία, κάνε την αρχή. Ακόμα εδώ είσαι?

KillerRabbit δεν θα σου κανω την χαρη να αρχισω τους λαϊκισμους αλλα μαζέψου.

L3o ΧΞΣ έγραψε:
1.)Δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει ν'αλλάξει όνομα το φόρουμ."Ελεύθερη Σκέψη" λέγεται.Ποια σκέψη είναι ελεύθερη,if not the one that is willing to hear all opinions?
2.),3.)Το φόρουμ νομίζω πως έχει έναν σαφή πολιτικό προσανατολισμό.Κατά τ'άλλα,αυτό δεν αποκλείει την συνύπαρξη και άλλων μέσα σ'αυτό.Εξήγησέ μου,θα ήθελες να διωχθούν μόνο οι φασίστες,ή γενικότερα όσοι δεν ανήκουν στον ευρύτερο ελευθεριακό χώρο?Δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να δράσουμε σαν μια κλειστή σέχτα.Προσωπικά,όταν θέλω να γνωρίσω,να κατανοήσω μια άποψη,μιλάω μ'αυτούς που την ασπάζονται,ώστε να δω πως σκέφτονται.Με την ίδια λογική,γιατί να αποκλείσουμε όλους αυτούς που θέλουν να γνωρίσουν πως σκεφτόμαστε εμείς?Γιατί να τους αρνηθούμε τον διάλογο,τι κερδίζουμε απ'αυτό?

Όταν μιλούσα για το ονομα του φορουμ εννοουσα το a-las-barricadas. Ξερεις, αυτο που τραγουδούσαν άνθρωποι που κυνηγήθηκαν από φασιστες και έσφαηαν αντίστοιχα πολλούς φασιστες. Επίσης, δεν θα ήθελα να διαγραφουν όσοι δεν είναι αριστεροι ή αναρχικοι, θα ήθελα όμως όσοι γραφουν εδώ να μην ειναι δηλωμένα εχθρικοι απέναντι σε αυτους τους χώρους όπως ένας φασιστας. Διαφορετικά το φορουμ ΔΕΝ θα έχει σαφή πολιτικό προσανατολισμό. Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτό, έχω ξανασυμμετάσχει σε ιντερνετικές πολιτικές κουβέντες με ετερόκλητους πολιτικά ανθρώπους, γραφτηκα σε αυτό το φορουμ όμως λόγω του ότι (έμοιαζε να έχει) ξεκάθαρο πολιτικό προσανατολισμό. Τους Κνιτες ας πουμε τους σιχαινομαι αλλα δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να σκοτωθω στην διαφωνια μαζι τους εδω μεσα. Με έναν φασιστα όμως έχω. ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ που υπάρχει για συγκεκριμένο είδος συζητησεων. Σε ενα άλλο δεν θα ειχα.


XwrisOnomaGamioli έγραψε:
που σκατα ειδατε συνδεδεμενο τον ελυθεριακο χαρακτηρα με την αριστερα?αυτο ειναι προσωπικη παραδοχη,οχι καθολικη αληθεια.αρα οταν το επικαλειστε να το διευκρινιζετε

Πουθενα. Ουτε καν η ίδια η αριστερα δεν λέει πως έχει "ελευθεριακό χαρακτηρα". Όταν μεγαλώσεις και πολιτικοποιηθείς θα τα μάθεις.

1993phevos έγραψε:
με ειχες πει και παλιοτερα φασιστα και δεν ειχα δωσει σημασια.......

Αραξε, σε εμένα μιλάει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TheKillerRabbit

TheKillerRabbit


Αριθμός μηνυμάτων : 296
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 18/12/2010

Ο χαρακτήρας του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χαρακτήρας του φόρουμ   Ο χαρακτήρας του φόρουμ I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 26, 2010 2:10 am

Or what? Θα γραφτώ και γω στην λίστα των φασιστών και θα εκδιωχθω τάχιστα? Ή θα με βρείς να με δείρεις?


Μάθε να ακούς και καμιά άλλη άποψη.

Για αυτό ρε πούστη μου δεν έχω οργανωθεί ποτέ, γιατί παντού βλέπεις αυτές τις κλειστόμυαλες μαλακίες.

Άκου λέει να μαζευτώ... Σιγά μην σου πάρω και την άδεια να μιλήσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kaizersoze

kaizersoze


Αριθμός μηνυμάτων : 63
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2010

Ο χαρακτήρας του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χαρακτήρας του φόρουμ   Ο χαρακτήρας του φόρουμ I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 26, 2010 2:15 am

KillerRabit πανω από δεκα ή κατω;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
XwrisOnomaGamioli




Αριθμός μηνυμάτων : 338
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Ο χαρακτήρας του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χαρακτήρας του φόρουμ   Ο χαρακτήρας του φόρουμ I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 26, 2010 8:46 am

1993phevos έγραψε:


αν στα 15 σου ερχοταν στην καταληψη του σχολειο σου καταδρομεις εθνικιστες ενω κοιμοσασταν 3 παιδια μεσα πεταγαν πυρσους πανω στα sleeping bag σου(στο τσακ δεν καηκε παιδι) και σε τραμπουκιζαν για να ανοιξει η καταληψη σου.....αν επισης μαθαινες οτι εχει ακουστει το ονομα σου στα φασιστακια και σε εχουν βαλει στο ματι....αν ειχαν δειρει φιλο σου επειδη ειναι αναρχικος....αν εχεις δει φιλη σου μεταναστρια να κλαιει στα κρυφα να κλαιει επειδη αυτα τα μοιασματα σπερνουν την μεταναστοφοβια.......τοτε θα μπορουσες να κανεις τις ωραιες θεωριες σου αντικειμενικα.......θα με πεις και αυτιστικο ........σκατα στα μουτρα σου!!! πηγαινε διαβασε τι ειναι νετσαγιεφ στο βικιπαιδεια και μετα ελα να μας κανεις τη δημοκρατισα και την ανοιχτομυαλη......λες και δεν ξερεις ποσο καλα παιδια ειναι οι φασιστες......εισαι υποκριτρια

ΔΕΝ ειμαι δημοκρατισα.ΔΕΝ υποστηριζω την δημοκρατια.δεν καταλαβαινω απο που εβγαλες αυτο το συμπερασμα...ο νετσαγιεφ δεν κολλαει πουθενα.
Γιατι μου τα λες αυτα?τι θες,να κανουμε διαγωνισμο ποσοι φασιστες μας εχουν κανει ντα?μηπως να ανοιξουμε καινουργιο topic?αγορινα μου εχω φαει ξυλο κ απο εθνικιστες κ απο <αριστερους>,και τους 2 φασιστες θα τους πω.μαθε να διαχωριζεις τον ανθρωπο απτο συνολο.στα αρχιδια μου τι κανει ο μεσος εθνικιστης.στα αρχιδια μου οι ιδεολογικες ταυτοτητες που σαν ποντικια τρεχετε κ ταμπουρωνεστε πισω απαυτες.

αν ερχοταν ο εθνικιστης ο γαμαουα κ αρχιζε τα ουγκαλητα κ τα συναφη,μαζι σας,ναι να φαει ban,οπως θα επρεπε να φαω κ εγω αν ειχα παρομοια αντιδραση.ο ανθρωπος αξιολογειται απτις πραξεις του,οχι απτη στολη του.ο linkin λεει τη γνωμη του,σεβεται κ παρολο που διαφωνω στο 99% οσων λεει,θελω να συνεχισει να εχει το δικαιωμα να τα λεει.αν θελετε γκετο εδω μεσα,παψτε να αυνανιζεστε με ελυθεριακες ιδεες κ πειτε το ευθεως.

οσο για το αυτιστικος,οντως αναφεροταν σε εσενα,κ αν σε πληγωσε ρε μαναρι μου,σορυ το παιρνω πισω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/XwrisOnomaGamioli?feature=mhee
XwrisOnomaGamioli




Αριθμός μηνυμάτων : 338
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Ο χαρακτήρας του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χαρακτήρας του φόρουμ   Ο χαρακτήρας του φόρουμ I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 26, 2010 9:27 am

1993phevos έγραψε:
με ειχες πει και παλιοτερα φασιστα και δεν ειχα δωσει σημασια.......παροτι σε εχω γραμμενη στα παπαρια μου με εκνευριζει αφανταστα ο χαρακτηρισμος σου.......εχω αποδειξει στους ανθρωπους που με ενδιαφερουν τι ειμαι και τι δεν ειμαι........μια ερωτηση μονο με ξερεις και απο χθες για να με πεις φασιστα????

Προφανως δεν σε ξερω απο χθες.
για την ακριβεια ειχα πει πως μου θυμισεις καυλωμενο εθνικι.οπως βλεπεις χαρακτηρισα τα λογια σου κ οχι εσενα.τωρα που το σκεφτομαι ηθελα να σε πω φασιστρια πουτανα αλλα μετα σκεφτηκα πως δεν κανει να βριζω,ετσι κατεληξα στο 2ο.
Επιπλεον εσυ δεν απαντησες,οχι γιατι δεν εδωσες σημασια,αλλα γιατι απλουστατα δεν ειχες να απαντησεις κατι,που να ακουγεται πιο λογικο απαυτο που ειχες γραψει τοτε

ο φοιβογαμιας εγραψε
<αν συμφωνουν και οι υπολοιποι ΠΑΡΕ ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ........το φορουμ ειναι για συζητηση μεταξυ ανθρωπων.....κατι πιθηκια σαν εσενα που λειτουργουν συμφωνα με το νομο της φυσης ειναι ΠΑΡΕΙΣΑΚΤΟΙ....αν μαθεις να σκεφτεσαι εξω απτη λογικη <θα σε πηδηξω μαλακα> και <σε εχω για πλακα>....και <ειστε ολοι μουνια> τοτε ΙΣΩΣ μπορουμε να συζητησουμε...............η μανα σου πηδιοτανε με εναν τουρκο μαγκιτη και εσυ περνιεσαι για ελληνας μαλακα χρυσαυγιτη>

Sag Heil ρεεεε.....
Απο φρουδικη σκοπια,νομιζω πως οταν το εγραφες βρισκοσουν σε κριση πανικου.πρεπει να το κοιταξεις μαν....
Περα απτη σαρκαστικη μου διαθεση,που ξερω οτι ειναι εκνευριστικη,μπορεις να μου πεις,με το χερι στην καρδια κ χωρις τσαντιλες,αν πιστευεις πως το παραπανω αποσπασμα σου θα επρεπε να παραπαμψει σε κατι αλλο απο καυλωμενο εθνικι?σημειωτεον οτι αποτελεσε απαντηση σε ναι μεν ηλιθια(κατα τη γνωμη μου)αλλα ωστοσο συζητησιμα επιχειρηματα του linkin.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/XwrisOnomaGamioli?feature=mhee
XwrisOnomaGamioli




Αριθμός μηνυμάτων : 338
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Ο χαρακτήρας του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χαρακτήρας του φόρουμ   Ο χαρακτήρας του φόρουμ I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 26, 2010 9:42 am

kaizersoze έγραψε:
XwrisOnomaGamioli έγραψε:
3ον για μενα εισαι εσυ φασιστας.κ μαλιστα χειροτερος απτους ιδεολογικα φασιστες,γιατι εχεις διπλα στη τζιφρα σου το A.

3) Δεν με νοιάζει τι ειμαι για σενα αλλα αν το επιχειρημα σου για αυτό που λες είναι πως έχω διπλα στην τζιφρα μου το Α μάλλον εισαι λιιιιιιιγο εκτος τοπου και χρονου

Πουθενα. Ουτε καν η ίδια η αριστερα δεν λέει πως έχει "ελευθεριακό χαρακτηρα". Όταν μεγαλώσεις και πολιτικοποιηθείς θα τα μάθεις.


Οχι,το επιχειρημα μου ειναι οτι αν ο ιδεολογικα εθνικιστης ειναι φασιστας μια φορα,ο πουτσοιδεολογικα αναρχικος που εν πραγματει ειναι φασιστας,ειναι φασιστας δις.

Ναι,οταν περασω την τρυφερη ηλικια των 10 θα ερθω να με πολιτικοποιησεις εσυ.το εγχειριδιο του μικρου φασιστα αλλωστε δεν το χρειαζεσαι πια,το εχεις μαθει ηδη απεξω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/XwrisOnomaGamioli?feature=mhee
XwrisOnomaGamioli




Αριθμός μηνυμάτων : 338
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Ο χαρακτήρας του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χαρακτήρας του φόρουμ   Ο χαρακτήρας του φόρουμ I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 26, 2010 9:47 am

kaizersoze έγραψε:
KillerRabit πανω από δεκα ή κατω;

Α μα το ειπαμε,με τον killerRabbit ειμαστε 10 νταν.παμε κ στην ιδια ταξη.
ρε kaizer μαναρι μου,επαναλαμβανεσαι,εχε το στα υποψην κ μολις βρεις καινουργια ατακα 'δοποια μας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/XwrisOnomaGamioli?feature=mhee
kaizersoze

kaizersoze


Αριθμός μηνυμάτων : 63
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2010

Ο χαρακτήρας του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χαρακτήρας του φόρουμ   Ο χαρακτήρας του φόρουμ I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 26, 2010 9:58 am

Λοιπόν επειδη βαριέμαι να μπαίνω σε ανούσιες κοντριτσες με πιτσιρικια εγω σταματάω να γραφω σε αυτό το τοπικ. Την αποψη μου την εχω πει, αμα θελετε με παιρνετε στα σοβαρα, αμα θελετε με γραφετε στ' αρχιδια σας, το ίδιο μου κανει. Πάω σε καμια σοβαρη κουβεντα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
joseph the judge

joseph the judge


Αριθμός μηνυμάτων : 347
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010
Τόπος : αθηνα

Ο χαρακτήρας του φόρουμ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο χαρακτήρας του φόρουμ   Ο χαρακτήρας του φόρουμ I_icon_minitimeΚυρ Δεκ 26, 2010 11:53 am

XwrisOnomaGamioli έγραψε:
1993phevos έγραψε:
με ειχες πει και παλιοτερα φασιστα και δεν ειχα δωσει σημασια.......παροτι σε εχω γραμμενη στα παπαρια μου με εκνευριζει αφανταστα ο χαρακτηρισμος σου.......εχω αποδειξει στους ανθρωπους που με ενδιαφερουν τι ειμαι και τι δεν ειμαι........μια ερωτηση μονο με ξερεις και απο χθες για να με πεις φασιστα????

Προφανως δεν σε ξερω απο χθες.
για την ακριβεια ειχα πει πως μου θυμισεις καυλωμενο εθνικι.οπως βλεπεις χαρακτηρισα τα λογια σου κ οχι εσενα.τωρα που το σκεφτομαι ηθελα να σε πω φασιστρια πουτανα αλλα μετα σκεφτηκα πως δεν κανει να βριζω,ετσι κατεληξα στο 2ο.
Επιπλεον εσυ δεν απαντησες,οχι γιατι δεν εδωσες σημασια,αλλα γιατι απλουστατα δεν ειχες να απαντησεις κατι,που να ακουγεται πιο λογικο απαυτο που ειχες γραψει τοτε

ο φοιβογαμιας εγραψε
<αν συμφωνουν και οι υπολοιποι ΠΑΡΕ ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ........το φορουμ ειναι για συζητηση μεταξυ ανθρωπων.....κατι πιθηκια σαν εσενα που λειτουργουν συμφωνα με το νομο της φυσης ειναι ΠΑΡΕΙΣΑΚΤΟΙ....αν μαθεις να σκεφτεσαι εξω απτη λογικη <θα σε πηδηξω μαλακα> και <σε εχω για πλακα>....και <ειστε ολοι μουνια> τοτε ΙΣΩΣ μπορουμε να συζητησουμε...............η μανα σου πηδιοτανε με εναν τουρκο μαγκιτη και εσυ περνιεσαι για ελληνας μαλακα χρυσαυγιτη>

Sag Heil ρεεεε.....
Απο φρουδικη σκοπια,νομιζω πως οταν το εγραφες βρισκοσουν σε κριση πανικου.πρεπει να το κοιταξεις μαν....
Περα απτη σαρκαστικη μου διαθεση,που ξερω οτι ειναι εκνευριστικη,μπορεις να μου πεις,με το χερι στην καρδια κ χωρις τσαντιλες,αν πιστευεις πως το παραπανω αποσπασμα σου θα επρεπε να παραπαμψει σε κατι αλλο απο καυλωμενο εθνικι?σημειωτεον οτι αποτελεσε απαντηση σε ναι μεν ηλιθια(κατα τη γνωμη μου)αλλα ωστοσο συζητησιμα επιχειρηματα του linkin.



1ον "να μην ταμπουρωνομαστε πισω απο ιδεολογικες ταμπελες" ....συμμετεχεις σε κανα στεκι? καταληψη? επιτροπη κατοικων? κλπ αν ναι πες σε κανα ασφαλιτη να ερθει να τα πειτε μπορει να ειναι "καλο παιδι"
2ον ειναι αστειο καποιος να σου λεει για ποιο λογο δεν απαντησες .......και δεν αναφερομαι σε αυτη τη φορα...με ειχες πει φασιστα
3ον παρολα αυτα αφου με ρωτας θα σου απαντησω.........οχι δεν θα χαρακτηριζα την αποψη μου καυλωμενου εθνικιου........θα την χαρακτηριζα λαθος αντιδραση,παρολα αυτα δεν ειχε το μισος που χαρακτηριζει τον εθνικισμο,ειχε οργη και οχι την οργη αυτου που του ξεφυγε ο φυλακισμενος,αλλα την οργη αυτου που δεν αντεχει να τον κρατανε φυλακισμενο........παρολα αυτα η εκρηξη και οι βρισιες ειναι κατακριτεες.........ηταν μαλακια μου
4ον "φασιστρια πουτανα" ο σεξισμος και η ομοφοβια ξερεις μπορει να προερχεται και απο γυναικες μερικες φορες......το οτι θεωρεις τον ομοφυλοφιλισμο σαν κατηγορια ειναι κατι παραπανω απο αστειο..........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ο χαρακτήρας του φόρουμ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Πως θέλετε το φόρουμ?
» Ανασυγκρότηση του φόρουμ!!!!
» Επαναλειτουργία του φόρουμ
» Διαχειριση φορουμ
» Για τους εθνικιστές του φόρουμ:συζήτηση επί οικονομικής βάσης!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ελεύθερη Σκέψη :: Σχετικά με το φόρουμ :: Βασικά πράγματα για αρχή!-
Μετάβαση σε: