Ελεύθερη Σκέψη
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ελεύθερη Σκέψη

Ένα φόρουμ για συζητήσεις ελευθεριακού χαρακτήρα!!
 
ΑρχικήΦόρουμΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Καλώς ήρθατε στην Ελεύθερη Σκέψη! Κάθε μέλος μπορεί να προτείνει αλλαγές στην εμφάνιση του φόρουμ καθώς επίσης και να συμμετέχει σε όλες τις αποφάσεις. Καλά ποστ!!

 

 Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές

Πήγαινε κάτω 
+7
Θωμάς
provocateur
joseph the judge
@simvatos
overkill2024
linkingdeath14
Rationalista
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
linkingdeath14

linkingdeath14


Αριθμός μηνυμάτων : 148
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Δεκ 24, 2010 5:18 pm

overkill2024 έγραψε:


Ο Κουσουμβρής δεν νομίζω ότι είναι «προδότης του εθνικισμού» και ότι έγραψε ένα βιβλίο μόνο και μόνο «για να της καπουλάρει». Μου φαίνετε λίγο αβάσιμο αυτό. Εξάλλου και από αυτή την οπτική γωνία και αν το δούμε, από ότι έχω μάθει (από ότι έχω διαβάσει και από συζητήσεις με συντρόφους) σε αυτό το βιβλίο του δεν ήταν μόνο αποκαλυπτικός προς την χρυσή αυγή αλλά και προς τους «Αναρχικούς».. Για παράδειγμα, αναφέρει σε κάποια φάση στο βιβλίο του:

«Θυμάμαι μια φορά που μας έκαναν ντου οι αριστεροί και πιάσαμε έναν δικό τους την ώρα που ήταν έτοιμος με ένα σκεπάρνι να χτυπήσει ένα δικό μας. Ο ΄΄αναρχικός΄΄ ήταν αστυνομικός»

Έλεγε δηλ ότι μέσα στους αναρχικούς ήταν ασφαλίτες που τους υποκινούσε το κράτος. Αυτό πχ δεν είναι αντιφατικό?

Βασικά το βιβλίο το έχω διαβάσει ολοκληρο. Πρωτα απο ολα δεν το "εγραψε" εκείνος, και αυτό κάνει μπάμ και ειδικά στα τελευταία κεφάλαια που κάνει "ιδεολογικές αναλύσεις". Γενικά ο τύπος δεν το χε στον ιδεολογικό και γενικά πνευματικό τομέα. Το μόνο που έκανε ηταν να βάλει την τζίφρα του στο πόνημα που κάποιος του έγραψε.Γενικά η όλη τακτική του βιβλίου είναι οτι χρησιμοποίει αληθινά γεγονότα αλλα εμπλέκει ψευτικες πληροφορίες και τα διαστρεβλώνει..

Και αυτά που λέει για αναρχικούς καθόλου τυχαία δεν είναι και χρησιμοποιουνται στο βιβλίο σκόπιμα. Το βιβλίο αυτο προοριζοταν να διαβαστει απο ατομα που κινουνταν στο εθνικιστικο χώρο και προσεταιριζοντουσαν απο την ΧΑ...Έντεχνα παιζει το χαρτί οτι κοιτάξτε " βρωμικοι οι αναρχικοι γιατι τους βαζει το κράτος να πολεμάνε τους εθνικιστές, βρωμικη και η ΧΑ που την βάζει το κράτος να ελεγχει τους εθνικιστές, οπόταν εμεις οι εκτος ΧΑ εθνικιστές ειμαστε οι μόνοι ενάντια στο κράτος" ετσι ωστε να τέρψει τον αναγνωστη ωστε να κρατήσει τις ιδέες αλλα να μην προσχωρησει στην ΧΑ....Για αυτο λεω οτι αυτο το βιβλίο μυριζει ΕΥΠ απο χιλιομετρα....Κλασσική τακτική "διαιρει και βασιλευε"!!!

Παράθεση :
Πιστεύω πως απλά ο Χάρης είδε κάποια πράματα μέσα στην ΧΑ (τώρα σε σχέση με το κράτος είναι? Σε σχέση με την ηγεσία της? Δεν ξέρω, θα σας γελάσω) και άρχισε να την καταγγέλλει. Και μάλιστα πριν γράψει ακόμα το βιβλίο (πχ είχε αρχίσει ένα δημοσίευμα πολύ ποιο πριν στον indymedia και εκεί είχατε πλακωθεί και ο ένας ρουφιάνεβε τον άλλο. Τσακωμοί και αποκαλύψεις ). Δεν είναι και τόσο περίεργο νομίζω που τον άφησαν ελεύθερο. Το ίδιο πράμα δεν έκαναν κατά κάποιο τρόπο και με τον Περίανδρο (Αντώνης)? Έκανε ότι έκανε και ξαφνικά «δεν το βρίσκανε». Μαρτυρίες λέγανε ότι πότε τον έβλεπαν στο Βόλο, πότε στην Αχαΐα και πότε στην Μάνη.. Όπως μου έχει πει και ένας σύντροφος, προσπάθησαν να ξεχαστεί η υπόθεση, αλλά επειδή το είχε παρακάνει και δεν μπορούσαν άλλο να τα μπαλώσουν (αυτό πρέπει να έχει σχέση και με τον ξυλοδαρμό του μαλάκα από την ΕΦΕΕ που ήταν πασόκος κτλ) τον συνέλαβαν. Και στο τέλος την έκανε και αυτός από την Χ.Α.

Γενικά καποιοι "μύθοι" είναι ετοιμόρροποι...
Αυτό πήγαινε να γίνει το 2002... Τη χρονιά της συλλήψεως μελών της 17Ν... Τότε οι μισοί απο αυτούς κατηγορούσανε τους άλλους μισούς ως "χαφιέδες","ρουφιάνους" και τούμπαλιν και άφηναν υπονοούμενα ακόμη και για "συμβολή τους σε κατασταλτικό ρόλο". Η κρίσης αυτήν που είχε ξεσπάσει στο εσωτερικό της 17Ν είχε αρχίσει να επηρρεάζει και πολιτικούς χώρους καιμ φορείς που μέλη της 17Ν τους στελέχοναν και η κρίση είχε αρχίσει να μεταφέρεται κι εκεί...όπου και ήταν έτοιμοι να γκρεμιστούν αρκετοί μύθοι και οι παράγοντες τους προσπαθούσαν να εξωτερικεύσουν το πρόβλημα.


Ω του θαύματος! Εκείνη τη χρονιά "ξέσπασε" και η "κρίση" στη Χρυσή Αυγή! Κάποιοι "ανακάλυψαν" ότι ο Αρχηγός της είναι "χαφιές της ΕΥΠ" κλπ... Μια συνεργασία ασφαλιτών και συγκεκρίμενων ατόμων του "χώρου",μαζι με την αφελη συνεισφορα συντροφων σου που τσιμπαγαν και βαζαν λαδι στην φωτια σε στιλ "πειτε κι αλλα", οι οποίοι έμπαιναν με διαφορα ψευδωνυμα. Τωρα αν νόμιζες οτι αυτοι που γράφαν εκει ηταν αυτοι που δηλώναν, μονο αφέλεια μπορω να το χαρακτηρίσω...Ακολούθησαν κάποιες αποχωρήσεις. Στη συνέχεια η υπόθεση Κουσουμβρή... Και κάπως έτσι,τα βλέμματα των κατευθυνόμενων προβάτων έφυγαν επάνω απο την κρίση που ετοιμαζόταν να ξεσπάσει στο χώρο τους και...στράφηκαν στους κλασσικούς "παρακρατικούς" φασίστες κλπ...

Παράθεση :
Επίσης νομίζω πως δεν είναι βάσιμο και το επιχείρημα ότι ο Κουσουμβρής έβαλε τα κονε του για να γλιτώσει από την φυλακή . Με την ίδια λογική πχ , ο Δημητράκης που έκανε και αυτός ληστεία (και είναι και γιος βουλευτή..) γιατί είναι ακόμα φυλακισμένος?

Γιατι ο Δημητράκης εκανε ποτέ "αποκαλύψεις" οποιουδήποτε τύπου για τον αναρχικό χώρο η το Κράτος??
Εγω σου λεω οτι ο Κουσουμβρης πλησιαστηκε απο την Ασφαλεια και δεχτηκε να συνεργαστεί, και για αυτο ανταμείφτηκε...

Οπως για παραδειγμα βγάζουν απο την φυλακή άτομα που εμπλεκονται με ναρκωτικα, επειδη εδωσαν πληροφορίες και ονόματα, ετσι είναι και αυτή η υπόθεση. Βεβαια εχουμε να κάνουμε με πολιτικό χώρο οπόταν το παιχνίδι παίζει αλλιώς...

Παράθεση :
Γενικά νομίζω πως όλα αυτά είναι ένας φαύλος κύκλος. Σου εξήγησα νομίζω νομίζω ποιο πριν πως η «διαφήμιση» στον α/α στην ουσία είναι κατά του. Ξέρουν τη δημοσιεύουν και τι απήχηση έχουν στον κόσμο. Δεν είναι χαζή. Τώρα τα επιχειρήματα τύπου «να αυτός, που έκανε αυτό, και είναι εθνικιστής τον καταδικάσανε, άρα μας φοβάται το κράτος και εσάς όχι. Γιατί εσάς σας καλύπτει κτλ» δεν έχουν κανέναν απόλυτος νόημα.

Και εγώ πχ μπορώ να πω έτσι πχ:
«Και να, που το κράτος φοβάται μόνο τους αναρχικούς, και ότι εδώ μέχρι και την 19 χρονών Κωνσταντίνα την χώσανε μέσα γιατί και καλά ήταν στους «κοίλους τις φωτιάς», όπως και τον μικρό Παναγιώτη. Και ας μην ξεχνάμε και άλλους, όπως τον Θοδωρή Ηλιόπουλο, Μάριο Ζ (άκου όνομα! Ναι dragonball Z! Lol! :p), Στεργίου και άλλους»

Δεν μπορώ να ξέρω αντικειμενικά τι τρέχει με την Χ.Α. γενικά, αλλά πιστεύω πως στο παρελθόν τουλάχιστον είχε άμεση σχέση με το παρακράτος.
scratch study

Οταν λέω ΜΜΕ εννοω το συνολο και οχι τις ειδήσεις μοναχα...

Και συλληψη απο σύλληψη εχει διαφορά...Ποια είναι αυτή.??

Οτι οταν εμείς αντιμετωπίζουμε συλληψεις είναι συλληψεις ατομων που εχουν καιρια θέση στο Κινημα (Περιανδρος) και το να τους βγάλουν απο την μέση καταφέρνουν ενα καίριο πλήγμα...Η αυτό η το γεγονος οτι πολλες φορές συλλαμβάνουν ολη την πορεία ( θεσσαλονικη ΕΡΤ 2006)....

Οταν συλλαμβανουν αναρχικούς πιανουν άτομα τα οποία κινηματικά δεν αποτελουν απώλεια....Τα μικρά ψαράκια που λεμε, με αποτελεσμα να μην υπαρχει ουσιαστικό πληγμα στο αριστερο/αναρχικο κίνημα και αυτο να συσπειρωνεται πιο μαζικά....

Το θέμα των συλληψεων δεν είναι θεμα ποσότητας, αλλα της σκοπιμοτητας που εξυπηρετεί εναντιον μιας ομάδας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
@simvatos

@simvatos


Αριθμός μηνυμάτων : 60
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Δεκ 25, 2010 1:12 pm

Τι θα πει μικρά ψαράκια?Εννοείται δεν μπορούν να πιάσουν κάποιον σημαντικό γιατί πολύ απλά στο αναρχικό κίνημα δεν υπάρχει κάποιος σημαντικότερος από κάποιον άλλον...Δεν υπάρχει πρόεδρος,αντιπρόεδρος,κεφάλι?Όποιον και να πιάσουν θα είναι για σένα μικρό ψάρι επείδη δεν υπάρχει μεγάλο συνειδητά...Εκτός αν είμαστε όλοι μεγάλα ψάρια...Ιδεολογικά δεν έχει πάρει χαμπάρι ότι εκεί στηρίζεται η αναρχία?Στην μη υπαρξη σημαντικών και ασήμαντων αλλά στην ισότητα όλων...Ούτε παράπλευρες απώλεις ασήμαντων...Για μας όλοι είναι σημαντικοί...Αν κάποιος σου έχει δώσει άλλη εντύπωση ή λειτουργεί διαφορετικά επέτρεψέ μου να σου πω ότι πρέπει να ντρέπεται όταν λέει οτι είναι αναρχικός...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
@simvatos

@simvatos


Αριθμός μηνυμάτων : 60
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΣαβ Δεκ 25, 2010 1:15 pm

Ούτε καίρια θέση υπάρχει...Άλλο προσωπικότητα...Δεν υπάρχει πλαίσιο για υποταγή σε εντολές...Η θα πείσει ή θα το κάνει μόνος του...Κανείς δεν είναι κάτι σημαντικό γιατί πολύ απλά ή θα το κάνουν πολλοί μαζί ή η πράξη του εύκολα η δύσκολα την κάνει κ άλλος....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kaizersoze

kaizersoze


Αριθμός μηνυμάτων : 63
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ Δεκ 27, 2010 3:04 pm

overkill2024 έγραψε:
Όπως μου έχει πει και ένας σύντροφος, προσπάθησαν να ξεχαστεί η υπόθεση, αλλά επειδή το είχε παρακάνει και δεν μπορούσαν άλλο να τα μπαλώσουν (αυτό πρέπει να έχει σχέση και με τον ξυλοδαρμό του μαλάκα από την ΕΦΕΕ που ήταν πασόκος κτλ) τον συνέλαβαν. Και στο τέλος την έκανε και αυτός από την Χ.Α.

Δεν θέλω να σας βγάλω οφ τόπικ αλλά εννοείς τον Κουσουρή; Γιατι αυτός δεν ήταν/είναι πασοκος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ Δεκ 27, 2010 4:54 pm

@simvatos έγραψε:
Τι θα πει μικρά ψαράκια?Εννοείται δεν μπορούν να πιάσουν κάποιον σημαντικό γιατί πολύ απλά στο αναρχικό κίνημα δεν υπάρχει κάποιος σημαντικότερος από κάποιον άλλον...Δεν υπάρχει πρόεδρος,αντιπρόεδρος,κεφάλι?Όποιον και να πιάσουν θα είναι για σένα μικρό ψάρι επείδη δεν υπάρχει μεγάλο συνειδητά...Εκτός αν είμαστε όλοι μεγάλα ψάρια...Ιδεολογικά δεν έχει πάρει χαμπάρι ότι εκεί στηρίζεται η αναρχία?Στην μη υπαρξη σημαντικών και ασήμαντων αλλά στην ισότητα όλων...Ούτε παράπλευρες απώλεις ασήμαντων...Για μας όλοι είναι σημαντικοί...Αν κάποιος σου έχει δώσει άλλη εντύπωση ή λειτουργεί διαφορετικά επέτρεψέ μου να σου πω ότι πρέπει να ντρέπεται όταν λέει οτι είναι αναρχικός...

Σαν θεωρία,συμφωνώ.Στην πράξη όμως,ακόμα και αν εμάς αυτό δε μας νοιάζει,για το σύστημα φυσικά και υπάρχουν "μεγάλα" και "μικρά ψάρια".Πολύ απλά,το σύστημα σε αξιολογεί ανάλογα με τη ζημιά που του κάνεις.Για παράδειγμα,ένας έξυπνος αναρχικός,που μπορεί εύκολα να προπαγανδίσει τις ιδέες του και να πείσει,είναι πολύ πιο επικίνδυνος από έναν αναρχικό που όλη μέρα πίνει μπαφίδια και τα ξύνει,οπότε ο πρώτος είναι το "μεγάλο" και ο δεύτερος το "μικρό ψάρι".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
@simvatos

@simvatos


Αριθμός μηνυμάτων : 60
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 16/11/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ Δεκ 27, 2010 5:06 pm

L3o ΧΞΣ έγραψε:
@simvatos έγραψε:
Τι θα πει μικρά ψαράκια?Εννοείται δεν μπορούν να πιάσουν κάποιον σημαντικό γιατί πολύ απλά στο αναρχικό κίνημα δεν υπάρχει κάποιος σημαντικότερος από κάποιον άλλον...Δεν υπάρχει πρόεδρος,αντιπρόεδρος,κεφάλι?Όποιον και να πιάσουν θα είναι για σένα μικρό ψάρι επείδη δεν υπάρχει μεγάλο συνειδητά...Εκτός αν είμαστε όλοι μεγάλα ψάρια...Ιδεολογικά δεν έχει πάρει χαμπάρι ότι εκεί στηρίζεται η αναρχία?Στην μη υπαρξη σημαντικών και ασήμαντων αλλά στην ισότητα όλων...Ούτε παράπλευρες απώλεις ασήμαντων...Για μας όλοι είναι σημαντικοί...Αν κάποιος σου έχει δώσει άλλη εντύπωση ή λειτουργεί διαφορετικά επέτρεψέ μου να σου πω ότι πρέπει να ντρέπεται όταν λέει οτι είναι αναρχικός...

Σαν θεωρία,συμφωνώ.Στην πράξη όμως,ακόμα και αν εμάς αυτό δε μας νοιάζει,για το σύστημα φυσικά και υπάρχουν "μεγάλα" και "μικρά ψάρια".Πολύ απλά,το σύστημα σε αξιολογεί ανάλογα με τη ζημιά που του κάνεις.Για παράδειγμα,ένας έξυπνος αναρχικός,που μπορεί εύκολα να προπαγανδίσει τις ιδέες του και να πείσει,είναι πολύ πιο επικίνδυνος από έναν αναρχικό που όλη μέρα πίνει μπαφίδια και τα ξύνει,οπότε ο πρώτος είναι το "μεγάλο" και ο δεύτερος το "μικρό ψάρι".

Σαφώς και αυτό ισχύει στην ουσία αλλά πάλι η λογική που πήγε να προσδώσει ο άλλος στο ψάρι όχι...Γιατί ναι σαφώς και ο έξυπνος είναι πολύ ωφέλιμος για το κίνημα και ο τύπος με μαρμελάδα από τους μπάφους στο μυαλό είναι άχρηστος...Αυτό το ξέρεις εσύ εγώ ο κάθε ένας που γνωρίζει έναν από αυτούς....Και οι τύποι που τον πιάσανε...Αλλά στα μάτια του φασίστα είναι απλά μια σύλληψη και τρώγεται που δεν συλλαμβάνουν μεγάλα ψάρια....Δεν ξέρει και ούτε θα δει τι ήταν...Με αυτήν την έννοια δεν δύναται να πιαστούν μεγάλα ψάρια γιατί δεν υπάρχουν σε τέτοια λογική
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xoirinokreas

xoirinokreas


Αριθμός μηνυμάτων : 88
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 18/02/2011

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ Φεβ 20, 2011 11:06 am


overkill2024 έγραψε:
Αλήθεια.. Κουσουμβρή έχεις διαβάσει……???

τον γνωστο.. εκ Παρισιων??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xoirinokreas

xoirinokreas


Αριθμός μηνυμάτων : 88
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 18/02/2011

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ Φεβ 20, 2011 11:15 am

linkingdeath14 έγραψε:

Ο Τριμης, αν δεν κάνω λάθος δεν ηταν αυτος, που πρωτοστατησε στην στοχοποιηση του Περίανδρου, και βασει των δικων του παρεμβάσεων στηθηκε το κατηγορητηριο??

για αυτο το θεμα καλυτερα να ρωτησεις τον ιδιο τον Περιανδρο με ποιον τα εχει..
εξω ειναι, κ αν θες οντως να μαθεις μια επισκεψη στο βιβλιοπωλειο της Θουλης ισως σου
λυσει τις αποριες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
linkingdeath14

linkingdeath14


Αριθμός μηνυμάτων : 148
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ Φεβ 20, 2011 6:49 pm

xoirinokreas έγραψε:

για αυτο το θεμα καλυτερα να ρωτησεις τον ιδιο τον Περιανδρο με ποιον τα εχει..
εξω ειναι, κ αν θες οντως να μαθεις μια επισκεψη στο βιβλιοπωλειο της Θουλης ισως σου
λυσει τις αποριες

Ευπατρίδη,εσυ??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xoirinokreas

xoirinokreas


Αριθμός μηνυμάτων : 88
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 18/02/2011

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΚυρ Φεβ 20, 2011 7:31 pm

linkingdeath14 έγραψε:
xoirinokreas έγραψε:

για αυτο το θεμα καλυτερα να ρωτησεις τον ιδιο τον Περιανδρο με ποιον τα εχει..
εξω ειναι, κ αν θες οντως να μαθεις μια επισκεψη στο βιβλιοπωλειο της Θουλης ισως σου
λυσει τις αποριες

Ευπατρίδη,εσυ??

δεν τον ξερω τον ευπατριδη τι ειναι ψευδωνυμο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΔευ Φεβ 21, 2011 10:07 pm

L3o ΧΞΣ έγραψε:
Βασικά και οι μεν και οι δε βλέπετε τα πράγματα υπό το πρίσμα της ιδεολογίας σας με συνέπεια να λέτε ό,τι να 'ναι.Τα ΜΜΕ δε στηρίζουν ούτε τους εθνικιστές,ούτε τους αναρχικούς.
Λεο το συστημα εχει αποδειξει εδω και τοσα χρονια οτι τα εθνικια ειναι τα καλυτερα του σκυλια και για αυτο τα προστατευει και τα εκτρεφει. Τα εθνικια ειναι αυτα που βγαζουν λαδι το συστημα τις δυσκολες του ωρες με το να επιτιθενται σε Αριστερους που θελουν να ανοιξουν τα ματια του κοσμου. Τον πουστη τον περιανδρο ξερεις ποσο καιρο εκαναν να τον συλλαβουν και με τα 1000 ζορια ενω ολοι οι μπατσοι γνωριζαν που στα σηχτηρια κρυβοταν. Τους τραμπουκους της Κουνεβα ακομα να τους πιασουν. Τα ακροδεξια σκατα που κρυβουν στα σωματα ασφαλειας ακομα να τα δειξουν. Τα εθνικια ειναι τα σκυλακια του συστηματος και σε καθε καναλι αυτα τα ακροδεξια σκουπηδια προβαλονται (αδωνις, βοριδης, μιχαλολιακος) ενω δεν εχω δει σε καμια εκπομπη να καλεσουν καποιο Αριστερο να μιλησει π.χ. για τον Διαλεκτικο Υλισμο και την Θεωρια της Υπεραξιας του Μαρξ. Τυχαιο? Ενα εχω να πω. Θανατος στα εθνικια και τα αφεντικα τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι Φεβ 22, 2011 1:03 am

Κρεμάλα,πιο ήρεμα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
linkingdeath14

linkingdeath14


Αριθμός μηνυμάτων : 148
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤρι Φεβ 22, 2011 11:58 pm

kremalafasistes έγραψε:


Λεο το συστημα εχει αποδειξει εδω και τοσα χρονια οτι τα εθνικια ειναι τα καλυτερα του σκυλια και για αυτο τα προστατευει και τα εκτρεφει.

Οι δολοφόνοι της ΜΑΡΦΙΝ κυκλοφορουν ακόμη ελεύθεροι...Απεναντίας οι "σκληροί εθνικιστές τρομοκράτες"....με τα γιαουρτια,(το σκηνικό με Αλαβάνο) έχουν έτοιμη την δικογραφία και περιμένουν την εκδίκαση της υπόθεσης..

Παράθεση :
Τα εθνικια ειναι αυτα που βγαζουν λαδι το συστημα τις δυσκολες του ωρες με το να επιτιθενται σε Αριστερους που θελουν να ανοιξουν τα ματια του κοσμου.

Πές μου ένα περιστατικό φιλτατε....

Παράθεση :
Τον πουστη τον περιανδρο ξερεις ποσο καιρο εκαναν να τον συλλαβουν και με τα 1000 ζορια ενω ολοι οι μπατσοι γνωριζαν που στα σηχτηρια κρυβοταν.


Ενω την 17Ν πατ κιουτ την πιασαν..

Παράθεση :
Τους τραμπουκους της Κουνεβα ακομα να τους πιασουν.


Μηπως ανάφερεσαι στον μπράβο..."Γιάννη τον Αλβανό"???

Παράθεση :
Τα ακροδεξια σκατα που κρυβουν στα σωματα ασφαλειας ακομα να τα δειξουν.

Ολο και κάποιος θα υπάρχει που θα ειναι (φτου κακα)...ακροδεξιός. Το θέμα είναι με την διμοιρία ΚΚΕδων, που εσπαγε την τζαμαρια απο την εκκλησία του Α.Παντελη τι γίνεται..

Παράθεση :
Τα εθνικια ειναι τα σκυλακια του συστηματος και σε καθε καναλι αυτα τα ακροδεξια σκουπηδια προβαλονται (αδωνις, βοριδης, μιχαλολιακος) ενω δεν εχω δει σε καμια εκπομπη να καλεσουν καποιο Αριστερο να μιλησει π.χ. για τον Διαλεκτικο Υλισμο και την Θεωρια της Υπεραξιας του Μαρξ.
Τυχαιο? Ενα εχω να πω. Θανατος στα εθνικια και τα αφεντικα τους.[/quote]

Ειδικά σήμερα σπάσαμε κάθε ρεκόρ τηλεοπτικου χρόνου προβολής....Μολις τέσσερα (4) δευτερόλεπτα....ΟΥΑΑΑΟΥ...Νιωθω κιολας πριμοδοτημένος απο το σύστημα...

Οσο γιατι δεν καλούν κανένα να μιλήσει για Διαλεκτικό Υλισμό???

ΕΔΩ ΡΕ ΦΙΛΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΦΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΩΝΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΓΙΑ ΔΙΑΛΕΚΤΙΚΟ ΥΛΙΣΜΟ...?????

ΤΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Η ΚΥΡΑ ΜΑΡΙΑ ΑΠΟ ΔΙΑΛΕΚΤΙΚΟ ΥΛΙΣΜΟ???

ΑΝΤΕ ΤΡΑΒΑ ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ....ΡΑΙΜ !!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rationalista

Rationalista


Αριθμός μηνυμάτων : 87
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Φεβ 23, 2011 12:41 am

Ένα βίντεο για δύο κάπως πρόσφατα γεγονότα από τα οποία κάποιος μπορεί να πάρει μία γεύση για τον τρόπο προβολής διαφορετικών (ιδεολογικών) ομάδων από τα ΜΜΕ. Εσείς κρίνετε.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TheKillerRabbit

TheKillerRabbit


Αριθμός μηνυμάτων : 296
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 18/12/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Φεβ 23, 2011 2:14 am

Rationalista έγραψε:
Ένα βίντεο για δύο κάπως πρόσφατα γεγονότα από τα οποία κάποιος μπορεί να πάρει μία γεύση για τον τρόπο προβολής διαφορετικών (ιδεολογικών) ομάδων από τα ΜΜΕ. Εσείς κρίνετε.


Τελικά, ποιοί πετάξανε τα γιαούρτια? Οι ΧΑ ή οι συνταξιούχοι κάτοικοι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
linkingdeath14

linkingdeath14


Αριθμός μηνυμάτων : 148
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΤετ Φεβ 23, 2011 12:28 pm

Rationalista έγραψε:
Ένα βίντεο για δύο κάπως πρόσφατα γεγονότα από τα οποία κάποιος μπορεί να πάρει μία γεύση για τον τρόπο προβολής διαφορετικών (ιδεολογικών) ομάδων από τα ΜΜΕ. Εσείς κρίνετε.


Nτιν ντιν νταν.....

Πραγματικά ο ελευθεριακός/αναρχικός/αριστερος κοκ χώρος έχει χάσει τα αυγά και τα πασχάλια...

Λοιπόν για να μην πολυλογούμε....

Το ένα ήταν γεγονός ηταν ενα απλό γιαούρτωμα και αποδοκιμασία που τα "θύματα" ,για να λέμε την αλήθεια, επιζητούσαν για να κάνουν το εφέ τους..

Και το άλλο μαπες σε βουλευτή απο πλήθος...Ας έτρωγε μάπες η Πορταλιου και ο Αλαβάνος και να βλέπαμε τωρα..

Παντως θελω να δω και τα πλάνα απο την ανακοίνωση του MEGA για την "εξιχνίαση της υπόθεσης εναντιον Αλαβάνου" που κάναν λες και συνελαβαν τον Πασσαρη..

Παράθεση :
Τελικά, ποιοί πετάξανε τα γιαούρτια? Οι ΧΑ ή οι συνταξιούχοι κάτοικοι?

Μα είναι οφθαλμοφανές,αμα δεις και απο τα πλάνα, οτι το γιαούρτι το έριξε...ο Περίανδρος!!! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Rationalista

Rationalista


Αριθμός μηνυμάτων : 87
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ Φεβ 24, 2011 3:01 pm

http://jungle-report.blogspot.com/2010/10/blog-post_27.html
http://jungle-report.blogspot.com/2010/10/blog-post_29.html

Εδώ μπορείτε να δείτε μερικούς από τους αγανακτισμένους κατοίκους.

Δεν με νοιάζει άμα το επιζητούσαν ή όχι. Ούτε με νοιάζει που φάγανε γιαούρτι συριζαίοι. Το θέμα είναι, πως προβάλλονται δύο γεγονότα.

Στην περίπτωση οι μεν είναι αγανακτισμένοι πολίτες που δεν μπορούν να βγούν από τα σπίτια τους, αγνοώντας ότι πολλοί χρυσαυγήτες ήταν στα γεγονότα αυτά.

Στην άλλη περίπτωση μιλάμε για αλήτες, τραμπούκους, φασίστες του όχλου, άσχετα άμα αυτοί οι άνθρωποι πλήττονται τώρα με μέτρα και έχουν εδώ και 30 χρόνια πάνω από το κεφάλι τους κλεφταράδες πολιτικούς.

Στην μια περίπτωση λοιπόν υπάρχει δικαιολογία στην άλλη καμία.

Τώρα στην περίπτωση Αλαβάνου κ Πορτάλιου δεν υπήρξε θέμα βίας επειδή υπήρχε αστυνομία και άλλοι τόσοι συριζαίοι αλλιώς οι χρυσαυγήτες δεν φαίνονταν πολύ φιλικοί και σε αυτή την περίπτωση.

ΥΓ Πάντως και ο Χατζηδάκης για να περνάει αμέριμνος από πορεία κατά των μέτρων, μάλλον το "επιζητούσε" Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
XwrisOnomaGamioli




Αριθμός μηνυμάτων : 338
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ Φεβ 24, 2011 3:24 pm

Παιδιά όμως δεν συμφωνώ με τη στοχοποίηση του προσώπου των ανθρώπων(όχι αυτων που εμφανίστηκαν αργότερα στην tv,των άλλων,που υποθέτω ήθελαν την ανωνυμία τους)...έπρεπε κάποιος ν είχε φροντίσει για την αλλοίωση των χαρακτηριστικών τους...internet είναι αυτό.... Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/XwrisOnomaGamioli?feature=mhee
XwrisOnomaGamioli




Αριθμός μηνυμάτων : 338
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ Φεβ 24, 2011 3:37 pm

Για τις φώτο στα blog που έδωσε ο Rationalista μιλαω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/XwrisOnomaGamioli?feature=mhee
linkingdeath14

linkingdeath14


Αριθμός μηνυμάτων : 148
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ Φεβ 24, 2011 4:02 pm

Rationalista έγραψε:
http://jungle-report.blogspot.com/2010/10/blog-post_27.html
http://jungle-report.blogspot.com/2010/10/blog-post_29.html

Εδώ μπορείτε να δείτε μερικούς από τους αγανακτισμένους κατοίκους.

Δεν με νοιάζει άμα το επιζητούσαν ή όχι. Ούτε με νοιάζει που φάγανε γιαούρτι συριζαίοι. Το θέμα είναι, πως προβάλλονται δύο γεγονότα.

Στην περίπτωση οι μεν είναι αγανακτισμένοι πολίτες που δεν μπορούν να βγούν από τα σπίτια τους, αγνοώντας ότι πολλοί χρυσαυγήτες ήταν στα γεγονότα αυτά.

Στην άλλη περίπτωση μιλάμε για αλήτες, τραμπούκους, φασίστες του όχλου, άσχετα άμα αυτοί οι άνθρωποι πλήττονται τώρα με μέτρα και έχουν εδώ και 30 χρόνια πάνω από το κεφάλι τους κλεφταράδες πολιτικούς.

Στην μια περίπτωση λοιπόν υπάρχει δικαιολογία στην άλλη καμία.

Τώρα στην περίπτωση Αλαβάνου κ Πορτάλιου δεν υπήρξε θέμα βίας επειδή υπήρχε αστυνομία και άλλοι τόσοι συριζαίοι αλλιώς οι χρυσαυγήτες δεν φαίνονταν πολύ φιλικοί και σε αυτή την περίπτωση.

ΥΓ Πάντως και ο Χατζηδάκης για να περνάει αμέριμνος από πορεία κατά των μέτρων, μάλλον το "επιζητούσε" Wink

Oi jungle-report se kresento parapligismou...
Diladi an stin keratea sillif8ei xrysaygitis i anarxikos px apo Pagrati...Paei na pei pos i kinitopoihsh den einai ton katoikon alla eisagomenon XA h A/A????

Sta 2 peristatika (portaliou, alabanos) PROTOSTATISAN katoikoi (Aliki,Skordeli,Giannatos kai Pipikios, einai katoikoi A Pantelh oso kai na skouzei o JungleReport) kai yphrxan merikoi allhleguoi apo XA (o panagiotaros kai merikoi alloi). Akoma kai oi pitsirikades poy fainontai, oi perissoteroi einai katoikoi....

Kai oi katoikoi mia xara kseran oti yphrxan xrysaygites anamesa toys kai den eixan kanena problima mias kai eimastan kai eimaste o monos politikos xwros poy toys sta8ike empraktos kai oxi me logia kai malakioules opos ekane px o Adonis poy eskage mia fora toy A gianniou proeklogika..

O allos efage KSYLO kai toy trexan ta zoymia...Kai symfona me tin aposteiromeni astiki i8iki ayto einai ena skali kato apo tin dolofonia kai amartima...

Kai pali einai anomoies katastaseis, kai ta mesa ta epaiksan opos tous armozei...Mono kai mono pou afierosan 10lepto gia to peristatiko tou giaourtomatos leei polla...Se alles antistoixes periptoseis giaourtomatos tis kanan "anekdoto".....Eno edo legane gia "epi8esi an8ropon tis nyxtas se a8oous dimokrates"....

@XorisOnomaGamioli...

Eleos, me ton Kourkoula kai oloi aythn thn synomotaxia exeis na kaneis. Den fantazesai ti skatoroufianoi einai.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
XwrisOnomaGamioli




Αριθμός μηνυμάτων : 338
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠεμ Φεβ 24, 2011 4:13 pm

Ειλικρινα θα θελα ν σου απαντησω αλλα δεν υπαρχει περιπτωση ν βγαλω τα ματια μου με τα greeklish μαν Evil or Very Mad Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.youtube.com/user/XwrisOnomaGamioli?feature=mhee
Rationalista

Rationalista


Αριθμός μηνυμάτων : 87
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2010

Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές   Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές - Σελίδα 2 I_icon_minitimeΠαρ Φεβ 25, 2011 3:41 pm

Δεν πρόκειται να σταθώ άμα είναι κάτοικοι ή όχι. Μάλλον έχεις δίκιο. Αλλά δεν βλέπεις ότι χάνεις το θέμα; Το θέμα είναι πως παρουσιάζονται τα θέματα.

Στην περίπτωση του Αγ. Παντελεήμονα, οι συμμετέχοντες είναι καθαρά και μονο αγανακτισμένοι πολίτες. Ούτε καν γίνετε αναφορά για "ακραίους" ρατσιστές, φασίστες και Χρυσαυγήτες. Στην περίπτωση του Χατζηδάκη υπάρχουν απλά και μόνο αλήτες, τραμπούκοι και φασίστες, ούτε καν αναφορά για αγανακτισμένους με τα μέτρα πολίτες. Επίσης, για τα ΜΜΕ περιστασιακά μετράει αν είσαι ΧΑ ή Α/Α ή κομμουνιστής ή οτιδήποτε άλλο. Στις πορείες στο κέντρο πάντα γίνετε εκτενής αναφορά για τα επεισόδια που προκαλούν οι αντιεξουσιαστές-ακροαριστεροί-αναρχικοι κοκ. Στον Αγ. Παντελεήμονα γιατί δεν έγινε καν αναφορά στους ΧΑυγήτες που πετούσαν τα διάφορα?

Επίσης, οι καταστάσεις όντως είναι ανόμοιες αλλά στις αστικές συνήθειες -θεωρητικά πάντα- το να μην να σου επιτραπεί να μιλήσεις είναι φασισμός και έγκλημα. Συνέβη κάτι διαφορετικό με τον ΑΛαβάνο και την Πορτάλιου? Αντίθετα, όταν διακόπτεται κάποιος πολιτικός ή δημοσιογράφος στα κανάλια μόνο που δεν χτυπάει τον κώλο του κάτω. Γιατί δεν κάνουν το ίδιο σε αυτή την περίπτωση? Δεν είναι φασισμός να μην επιτρέπεις στον άλλο να μιλήσει και να τον διώχνεις με το έτσι θέλω από κάπου? Γιατί δεν μιλάνε για φασίστες του όχλου οι δημοσιογράφοι σε αυτή την περίπτωση?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Σχέσεις ΜΜΕ με αναρχικούς και εθνικιστές
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
»  Δημοσιογραφία ή δημόσιες σχέσεις;
» Για τους εθνικιστές του φόρουμ:συζήτηση επί οικονομικής βάσης!
» Για τους 4 αναρχικούς που αιχμαλωτίστηκαν για την υπόθεση της Κοζάνης
» Αγώνας για δικαιώματα λαών ή υποκρισία σε κάποια ζητήματα?(κυριώς για αναρχικούς)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Ελεύθερη Σκέψη :: Αρχείο Παλαιών Θεμάτων :: Αρχείο Παλαιών Θεμάτων :: Ειδήσεις και επίκαιρα ζητήματα-
Μετάβαση σε: